Szkolenie żołnierzy rezerwy: Kto i dlaczego może być powołany? (846)

Szkolenie żołnierzy rezerwy: Kto i dlaczego może być powołany?

Temat dotyczy artykułu: Szkolenie żołnierzy rezerwy: Kto i dlaczego może być powołany?

W ubiegłym roku armia przeszkoliła blisko trzy tysiące rezerwistów, w obecnym ćwiczenia obejmą kolejnych siedem tysięcy osób, a za dwa lata aż 38,5 tys. Skąd ten wzrost? Czy wojsko szkoli rezerwy ze względu na napiętą sytuację na Ukrainie i działania Rosji? Kto może zostać wezwany na ćwiczenia i co grozi za odmowę wzięcia w nich udziału?

Komentarze (846)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Jak Kuba Bogu... -

"Obowiązek wobec Polski" - buhahahaha, a jakie Polska ma wobec mnie - swojego obywatela - obowiązki? Nie spełnia żadnego, gdy potrzebuję jej pomocy to mi mówi "radź sobie sam!", "mamy kapitalizm, za wszystko trzeba płacić", itd., itp. No to ja, zgodnie z zasadą wzajemności, mówię: "radź sobie teraz sama! Ja za ciebie tyłka nadstawiał NIE BĘDĘ".
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): ~leshido -

ciekawe czy kler dostaje wezwanie ? jak wszyscy to wszyscy
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~mmm -

Za 2000 ma się utrzymać moja rodzina jak mnie wezmą. Chyba ich poj...ało
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~As -

My szeregowi to mięso armatnie .Oficerowie mają się podawać za wszelką cene .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~WŚCIEKŁY -

DO POLITYKÓW : CZY WY FRAJERZY MYŚLICIE ŻE LUDZIE KTÓRYCH OKRADACIE OSZUKUJECIE I GNĘBICIE BĘDĄ WALCZYĆ ZA WASZE INTERESY ??? W PRZYPADKU WOJNY BĘDZIE TAK SAMO JAK NA UKRAINIE ! 80% WOJSKA BĘDZIE SIĘ PODDAWAĆ NIE ODDAJĄC ANI JEDNEGO STRZAŁU !!!!! NIKT ZA WAS PARCHY WALCZYŁ NIE BĘDZIE !!!! WOŁYŃ JEST ŚWIETNĄ NAUCZKĄ DLA TYCH CO BY CHCIELI BY WALCZYĆ ZA RP !!!!! PRZYPOMINAM ŻE WIELU POBOROWYCH Z WOŁYNIA ZOSTAWIAŁO SWOJE RODZINY ABY WALCZYĆ ZA POLSKĘ !!! TE RODZINY GINĘŁY Z RĄK BANDEROWCÓW !!!! DZISIAJ POLSKA SPRZEDAŁA ZDRADZIŁA TE OFIARY !!! ZDRADZIŁA TYCH WSZYSTKICH CO ZOSTAWILI SWOJE RODZINY PO TO ABY WALCZYĆ O NIEPODLEGŁOŚĆ KRAJU. SKANDALEM JEST TO ŻE PRZESZŁO 70 LAT PO LUDOBÓJSTWIE WOŁYŃSKIM POLITYCY JEŻDŻĄ DO KRAJU UWAŻAJĄCEGO OPRAWCÓW ZA BOHATERÓW NARODOWYCH I WYKRZYKUJĄ TAM HASŁA KTÓRE WIELE OFIAR SŁYSZAŁO TUŻ PRZED ŚMIERCIĄ !

Odpowiedzi (50)

Napisał(a): ~nocoty -

Widać większość tu to dziewczynki udające mężczyzn i właśnie dlatego powinni dla was przywrócić powszechny pobór do wojska.
Dla każdego nie istotne po jakiej szkole chcesz żyć w wolnym kraju to do woja tyle w temacie .Szczekanie kundle nic tu nie da wielcy odważni ale w świecie wirtualnym.Żygać się chce czytając te wasze lamenty.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~mariuszk -

Chciałbym polecić szkolenia wojskowe w Elblągu prowadzone przez SCAT. Procesjonalne przygotowanie do wojsk specjalnych/taktyczna szkoła ognia, rozwinięcie wiedzy i umiejętności na ten temat. Sam ukończyłem te szkolenia i jestem bardzo zadowolony z przebiegu kursu.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Zly -

Chora sytuacja z tymi powolaniami, ja nie mam zamiaru bronic tego kraju ktory nic mi nie oferuje w zamian.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Seth -

Bronić państwa? Za co? Za umowy śmieciowe? Za pracę na czarno, bo na śmieciówkach gówno się dostaje? Za to że na prześwietlenie kolana czekam 5 miesięcy? Za to że jestem okradany przez państwo każdego dnia? Wmawiają że to podatki, ale to zwykłe okradanie człowieka z cięzkiej pracy. Pracuje ciężko, dźwigając dziennie po kilkanascie ton. Dostając za to 1280zł na rękę z wielką łaską. Po pracy prawie 5 rok opiekuję się sparaliżowanym ojcem BO PAŃSTWO MA GO W DUPIE. Pomagam komu jestem w stanie pomóc, nie dostając nic za to. P*erdolone PO okrada nasz kraj, sprzedają dobra narodowe, okłamują nas i okradają i ja mam iść za to walczyć? Prędzej strzelę sobie z łuku w plecy niż pójdę na front walczyć za to żydostwo i złodziejstwo. Państwo NIC MI NIE DAŁO, a WIELE ZABRAŁO, i jak mi życie miłe - NIE BĘDĘ WALCZYŁ. Niech nas niemcy czy ruskie wezmą pod siebie, może bedzie lepiej. Bo z obecnym rzadem, złodziejstwem i kolesiostwem lepiej nie będzie nigdy. Hmmm, ale chwila - będę walczył, ale tylko wtedy gdy zobaczę tuska, kopaczową i ich p*erdoloną elitę dyndającą na stryczkach.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~maciej -

To moje wielkie marzenie służyć jako profesjonalny żołnierz! na razie mam pracę, ale chcę zrobic to szkolenie w SCAT i może po tym uda mi się dostać w pracę w wojsku, zobaczymy
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz