217
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +168
217 ppt ?

Szowinistyczny wpis księdza F. Głoda. Żenada?! (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Szowinistyczny wpis księdza F. Głoda. Żenada?!

Napisał(a): ~naprawdę -

Bulwersujące! Ksiądz Franciszek Głód dodał posta, w którym tłumaczy żonom, iż ich mężowie przychodzący po pracy są zmęczeni, dlatego też nie powinni być angażowani do obowiązków domowych, ponadto po takim ciężkim dniu zasługują na pochwały. Przepraszam, co? Za trud dnia codziennego, który dotyka RÓWNIEŻ żony, wspomnianych „zmęczonych mężów”. Dane dowodzą: wszystkie idee podziału obowiązków domowych działają świetnie, dopóki w danym domu nie pojawia się dziecko, wtedy to mężczyźni często unikają odpowiedzialności oraz przynajmniej prób „zamiany” ról. Do tego wiecznie pojawiające się, szowinistyczne wypowiedzi osób, które w tych dyskusjach powinny mieć najmniej do wypowiedzenia. Czy kobiety nie pracują w takich systemach, jak mężczyźni? Czy powinny „pochwalać” swoich mężów, niczym dzieci nie oczekując jakiejś pomocy? Naprawdę? Czy to jest zdanie większości, bo mam wrażenie że współcześnie cofamy się do przeszłości. Zdanie Pana Głoda jest wyciągnięte prosto ze średniowiecza, co dowodzi jedynie o tym, jak ważne są idee feministyczne (przypomnę, że chodzi o równość, o to że płeć nie determinuje naszych umiejętności intelektualnych- tak dla osób, które chciałyby tu zacząć mylną dyskusję). Mogę się założyć, że żaden przełożony tego księdza, nie wypowie się w tej kwestii, ponieważ takie zdanie powszechnie panuje w naszym kraju.
INTERIA.PL

Re: Szowinistyczny wpis księdza F. Głoda. Żenada?!

Napisał(a): ~annemarie -

Nie od dziś wiadomo, że u nas można powiedzieć wszystko: szczególnie jeżeli jest się mężczyzną w średnim wieku lub księdzem. Jeżeli kobieta coś powie, co się nie spodoba- od razu odnosi się do jej: starości, bo to oznacza, że jest taka albo siaka; młodości- co świadczy, że jest taka i siaka; wyglądu bo to oznacza, że jest łatwa lub przeciwnie: nikt jej nie chce dlatego jest sfrustrowana. XXI wiek, a większość wciąż siedzi w wiekach minionych i najlepsze jest to, że nie widzi w ogóle, że coś w tym może być złego. Podwójne standardy, to codzienność.
Popatrzmy na wołanie na dziewczyny na ulicach "ale masz tyłek"- nie chce tego slyszeć, tak jak ty mężczyzno nie chciałbyś tego słyszeć od współwięźnia.

Napisał(a): ~KOCHAJĄCY MĄŻ -

~annemarie Nie od dziś wiadomo, że u nas można powiedzieć wszystko: szczególnie jeżeli jest się mężczyzną w średnim wieku lub księdzem. Jeżeli kobieta coś powie, co się nie spodoba- od razu odnosi się do jej: starości, bo to oznacza, że jest taka albo siaka; młodości- co świadczy, że jest taka i siaka; wyglądu bo to oznacza, że jest łatwa lub przeciwnie: nikt jej nie chce dlatego jest sfrustrowana. XXI wiek, a większość wciąż siedzi w wiekach minionych i najlepsze jest to, że nie widzi w ogóle, że coś w tym może być złego. Podwójne standardy, to codzienność.
Popatrzmy na wołanie na dziewczyny na ulicach "ale masz tyłek"- nie chce tego slyszeć, tak jak ty mężczyzno nie chciałbyś tego słyszeć od współwięźnia.
- NO CÓŻ, JEŻELI KTOŚ SIEDZI W W WIEKACH CIEMNEGO POGAŃSTWA, TO WŁAŚNIE TY :( BO ŚWIATŁE I POSTĘPOWE SPOJRZENIE NA ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI POLEGA NA RÓWNOUPRAWNIENIU- WZAJEMNEJ POMOCY I MIŁOŚCI.

Napisał(a): ~annemarie -

~KOCHAJĄCY MĄŻ
~annemarie Nie od dziś wiadomo, że u nas można powiedzieć wszystko: szczególnie jeżeli jest się mężczyzną w średnim wieku lub księdzem. Jeżeli kobieta coś powie, co się nie spodoba- od razu odnosi się do jej: starości, bo to oznacza, że jest taka albo siaka; młodości- co świadczy, że jest taka i siaka; wyglądu bo to oznacza, że jest łatwa lub przeciwnie: nikt jej nie chce dlatego jest sfrustrowana. XXI wiek, a większość wciąż siedzi w wiekach minionych i najlepsze jest to, że nie widzi w ogóle, że coś w tym może być złego. Podwójne standardy, to codzienność.
- NO CÓŻ, JEŻELI KTOŚ SIEDZI W W WIEKACH CIEMNEGO POGAŃSTWA, TO WŁAŚNIE TY :( BO ŚWIATŁE I POSTĘPOWE SPOJRZENIE NA ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI POLEGA NA RÓWNOUPRAWNIENIU- WZAJEMNEJ POMOCY I MIŁOŚCI.
A gdzie ja napisałam, że jest inaczej?? Czytanie ze zrozumieniem jest ważną umiejętnością, szczególnie jeśli ktoś chce się później wypowiedzieć. Wytłumaczę więc: odniosłam się do współczesnej sytuacji kobiet i tego, jak kiepsko to wygląda lecz sie tego nie zauważa, ponieważ to wydaje się z perspektywy niektórych błahe. Poza tym możesz wyłączyć ten CAPS LOCK.

Napisał(a): ~elka -

~mąż No bo tak powinno być. Jak moja żona wraca z pracy i mówi mi, że miała ciężki dzień, to też daję jej odpocząć i sam wszystko robię. Cóż w tym dziwnego? Tylko feministyczna g łup o ta.
Spójrz tez na dalszą część: zwolnić mężczyznę z obowiązków domowych. Ciekawe czemu nikt nie pisze o tym, że kobiete też przydałoby się zwolnić z tych obowiązków czasami. Ksiądz jest tak starej daty, że dla niego to jest normalne- kobieta pracuje, później spełnia "kobiece" obowiązki domowe, natomiast tylko męzczyzna ma prawo wrócić zmęczony... Jeśli uważasz, że coś jest feministyczną głupotą, to znaczy, ze nie wiesz co to feminizm. Feminizm promuje równośc, a wypowiedz tego księdza przedstawia pogląd, z którego wspołcześniu ludzie próbują się uwolnić. Promuje schemat w ktorym funkcjonowała i funkcjonować będzie moja babcia.

Napisał(a): ~Kamyczka -

Kogo obchodzą wyburzenia tego buhajka?
Facet jest fizycznie dwa razy silniejszy od kobiet, czyli nie tylko powinien pracować po równo, ale nawet więcej. Ale frajerki są ... sobie robicie piekło na życzenia, skacząc koło chłopa i wychowując kalekę dla innej.

Napisał(a): robertus09 -

Nie rozumiem Twojej alergicznej reakcji. Jakie "wiecznie pojawiające się wypowiedzi"? Mam wrażenie, że widzisz i słyszysz tylko to, co chcesz. Od czasu do czasu pojawi się wypowiedź jakiegoś oszołoma, jak ten Twój ksiądz, czy Janusz Korwin-Mikke, którą normalni ludzie traktują z politowaniem. Kiedy moja żona ma wolne - gotuje obiad, żeby był, kiedy wrócę z pracy. Kiedy ja mam wolne - ja gotuję, żeby był, kiedy ona wróci z pracy. U Ciebie jest inaczej? Dzielimy się obowiązkami i nie ma na to wpływu wypowiedź żadnego nawiedzonego klechy. Spróbuj, to nic trudnego...

Napisał(a): ~zuzanna -

Tylko "ciemnogród" słucha takich głupot! W normalnym związku, każda ze stron, kiedy jest zmęczona może, a nawet musi odpocząć po ciężkim dniu. Zdrowie przedkłada się ponad wszystko. Ksiądz może tego nie rozumieć, bo nie jest w związku:)

Napisał(a): ~vxz -

Guest Ciekawi mnie co te zapracowane panie tak tu perorujące robiły na forum o tej godzinie jak ludzie są w pracy ... :P
A pracowały generując durne teksty :P
Może pracują w systemie zmianowym. Ktoś tu szo WI ni st om jest . Facet może pracować na zmiany, ale kobieta to już się tylko obija? De b i l izm w tym kraju przerasta wszystkie pozytywne cechy niektórych ludzi.

Napisał(a): ~Rafał -

Tylko że nikt tutaj nie krzyczał gdy imam na jednym z swoich kazań mówił że można bić żony, można je siłą wykorzystywać seksualnie i generalnie one mają być poddane. Takie podwójne standardy stosujecie tutaj ludzie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Szowinistyczny wpis księdza F. Głoda. Żenada?!