309
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń23 tys.
  • Odpowiedzi47
  • Ocen na +99
309 ppt ?

Sztuczne jedzenie z Chin (48)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Sztuczne jedzenie z Chin

Napisał(a): ~smakosz -

Polski rynek zalewany jest przez chińskie produkty. O ile jeżeli chodzi o ubrania, zabawki czy innego rodzaju gadżety, to nie ma to dla mnie większego znaczenia. Zmienia się to, jeśli chodzi o produkty spożywcze. Nie chcę żywić się plastikowym ryżem, sztucznym jajkiem czy chemicznym czosnkiem. Jak się ustrzec przed kupowaniem takiego syfu w sklepie? Zapewne na niektórych opakowaniach pisze kraj pochodzenia, ale w przypadku ryżu tak czy siak będą to Chiny. A czosnek? jak odróżnić polski naturalny od tego chińskiego?
INTERIA.PL

Re: Sztuczne jedzenie z Chin

Napisał(a): Gość -

Bzdury, najczęściej w supermarketach można dostać ryż tajski lub importowany z Indii.

Chiny same importują masę ryżu z Azji.

Co do czosnku, kolejną bzdurą jest kolor jako że rózne odmiany czosnku mają różny kolor.

Oczywiście że najzdrowsze dla przeciętnego patrioty jest polskie jedzenie choć wyprodukowane w hebrajskich koncernach że tak powiem.

Reklama

Napisał(a): taie -

Na temat jedzenia z Chin przypomniała mi się taka wiadomość - przeczytajcie.
http://www.fa(...)vpxj1z4
I pomyślcie .

zbigniew1933 Bzdury, najczęściej w supermarketach można dostać ryż tajski lub importowany z Indii.

Co do czosnku, kolejną bzdurą jest kolor jako że rózne odmiany czosnku mają różny kolor.

Oczywiście że najzdrowsze dla przeciętnego patrioty jest polskie jedzenie choć wyprodukowane w hebrajskich koncernach że tak powiem.
Nie zgodzę się co do czosnku - kupiłem kiedyś przeźroczysty jak szkło, bez zapachu, smaku-
Chińczycy nie zasuszają a napromieniowują aby nie kiełkował w transporcie.
Uznaję za jadalny i wartościowy - hiszpański i nasz polski.

Reklama

95maagdaa Polski czosnek ma bardziej intensywny zapach, a skórka na łupkach ząbków ma fioletowawe zabarwienie, podczas gdy chińska jest biała. Problem w tym, że w sklepie raczej tego nie sprawdzisz, dopiero w domu...
Jak nie masz kataru to wąchaj - ja polski i hiszpański czuję - chińskiego nie.

Napisał(a): 95maagdaa -

taie
95maagdaa Polski czosnek ma bardziej intensywny zapach, a skórka na łupkach ząbków ma fioletowawe zabarwienie, podczas gdy chińska jest biała. Problem w tym, że w sklepie raczej tego nie sprawdzisz, dopiero w domu...
Tak, hiszpański też jest podobno dobrej jakości.

Reklama

95maagdaa
taie
Tak, hiszpański też jest podobno dobrej jakości.
Nie byłem w Hiszpanii ale podobno go bardzo dużo jedzą (czerwony).

Napisał(a): Lilith1 -

zbigniew1933 Bzdury, najczęściej w supermarketach można dostać ryż tajski lub importowany z Indii.

Wiosna coraz bliżej, ubiegłoroczne zapasy ziemniaków na wyczerpaniu, ale... już niebawem nieszczęśnicy zaopatrujący się w marketowe substytuty żywności będą mogli nabyć młode ziemniaczki rodem z kibuca. Ekologicznie koszerne, ma się rozumieć.

Napisał(a): ~landorio66 -

ja dosyć długo jadłem właśnie "chińskie" jedzenie, przez które nabawiłem się choroby układu pokarmowego i musiałem zmienić styl jedzenia. W internecie szperałem, szperałem i znalazłem dużo ciekawych artykułów na stronie Adamed Expert o tym co powinno sie jesc, a czego unikac i wlasnie jak odrozniach zdrowe produkty od tych nie zdrowych. Szkoda tylko, ze chiny faktycznie nas wszystkich tym zalewaja...

Napisał(a): gość -

Żywność z Holandii też jest kiepskiej jakości. Pomidory rosną w szklarniach cały rok bez gleby tylko w roztworze wodnym z nawozem i dostają zastrzyki. Widział ktoś żeby Holenderski pomidor spleśniał? A pomidorki koktajlowe mogą leżeć miesiąc i nie zepsują się!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Sztuczne jedzenie z Chin