13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń105
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
13 ppt ?

Szybki deser (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Szybki deser

Napisał(a): Gość -

Zobacz na ten przepishttp://smaker(...)m,17333 - ja sobie czasem robię takie lub w podobnym stylu, są bardzo smaczne. Czasami robię też pieczone jabłka - obrane i pokrojone na ćwiartki banany posypuję cynamonem i piekę w piekarniku albo rozparzam w mikrofalówce a na koniec polewam miodem - są pyszne. W wersji bogatszej można je zapiekać razem z płatkami migdałowymi, a pod koniec skropić żubrówką ;) a gdy mam już totalnego lenia, po prostu kroję owoce jakie mam pod ręką, mieszam je z serkiem wiejskim i polewam miodem :)

Kiedy mam ochotę na coś słodkiego to przyrządzam bardzo prosty i szybki deser. Potrzebne są biszkopty, owoce (te, które są akurat pod ręka np. brzoskwinie, banany, w sezonie truskawki czy maliny), bita śmietana i śmietana kremówka. Połowę obranych i pokrojonych owoców wrzucam do kremówki razem z cukrem i z pomocą blendera robie koktajl. Na dno pucharka do lodów lub małej szlkanej miseczki wkładam pokruszone biszkopty, na to wylewam część owocowego koktajlu, na to daję warstwę owoców. Warstw można zrobić tyle ile się podoba, na wierzch dajemy bitą śmietanę, można polać ulubioną polewą, posypać startą czekoladą, albo kolorową posypką.

Proponuję Eton Mess: szybki i dobry. Potrzebujesz truskawek (poza sezonem spokojnie mogą być mrożone albo z puszki), bez (według upodobania) i bitej śmietanki. Śmietanę trzeba ubić z dwoma łyżeczkami cukru waniliowego (lub wanilinowego, zależy,jakim dysponujemy). Truskawki rozdrabniamy. Ubitą śmietankę mieszamy z rozgniecionymi bezami. I teraz są różne szkoły: część truskawek można wymieszać z masą, ale również można je układać w pucharkach warstwowo. Smacznego :)

coś nieco trudniejszego niż kisiel i budyń z proszku - rogaliki z ciasta francuskiego - ciasto pokrojone w kwadraty lub trójkąty - na środek każdego z nich nalezy połozyć łyżeczkę konfitury wiśniowej lub truskawkowej STOVIT i wstawic do piekarnika na ok. 15 min.
dla mniej najszybszy i najpyszniejszy deser

Ja bardzo lubię czekoladę. Moje ulubione ciasto to Tiramisu. Kiedy żona piecze jestem wniebowzięty.

Nie zawsze jest tak więc trzeba ratować się innymi sposobami :)

Świetna jest seria czekolad oraz czekoladek Wedla z tiramisu. Do tej pory były dostepne jedynie w mlecznej czekoladzie . Teraz można kupić je w ciemnej ( moim zdaniem wszystko komponuje się jeszcze lepiej ponieważ całość nie jest taka słodka).

« Wróć do tematów
Do góry strony: Szybki deser