100
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +-4
100 ppt ?

Tabletki antykoncepcyjne – jakie skutki? (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Tabletki antykoncepcyjne – jakie skutki?

Napisał(a): Gość -

Witajcie, zastanawiamy się nad najlepszą metodą antykoncepcyjną. Razem z dziewczyną zdecydowaliśmy się na tabletki. Jednak słyszałem, że kobiety różnie na nie reagują. Tyją i tracą ochotę na seks, to prawda? Czy wszystkie tak mają, czy to kwestia organizmu? Ile taka kobieta może przytyć?
Chciałabym wiedzieć, czy sami z doświadczenia polecalibyście tę metodę, czy raczej odradzali?
Z góry dzięki.
INTERIA.PL

Re: Tabletki antykoncepcyjne – jakie skutki?

Napisał(a): sexiumysl -

Jeżeli się bierze je regularnie to metoda jedna ze skuteczniejszych.
Oczywiście wszytsko zależy od organizmu...może trochę przytyć..może miewać bóle głowy a nawet nudności...może też spaść poziom ochoty na seks...z tym, że teraz tabletki mają niską dawkę hormonalną więc nie powinno się nic złego dziać...najlepiej skonsultować z lekarzem, które będą najbardziej odpowiednie.

Reklama

Mysia3006 Nie ma sensu ingerować w gospodarkę hormonalną organizmu. Dlaczego tyle par nie może mieć dzieci? A no właśnie dlatego, że bawią się z tabletkami.
Stanowczo nie!!!!!
Bawią się swoimi ciałami..tabletki co najwyżej łykają...a raczej Ona je łyka...często facet jest bezpłodny a jednak nie bawił się tabletkami....
Co to za prehistoryczne myślenie?
Technika i chemia idą do przodu Pani Koleżanko...

to ze sie bierze tabletki nie jest jedyna przyczyna ze potem nie mozna mieć dzieci....jest wiele innych powodów...kazdy organizm reaguje inaczej-jedne osoby moga przytyć inne moga miec zawroty głowy inne brak ochoty na seks-jak nie wyprobujesz nie bedziesz wiedziec,,,,ja brałam tabletki długie lata i przezucilam sie na plastry antykoncpecyjne-nie przytyłam,po tabltkach tez nie,,,ale mam kolezanki co braly to samo i przytyły...wiec wszystko zalezy od organizmu...jesli nei chcesz zajsc w ciaze to ta metoda jest jedna z lepszych-na pewno pewniejsz aniz gumki czy kalendarzyk....

Reklama

sexiumysl
Mysia3006 Nie ma sensu ingerować w gospodarkę hormonalną organizmu. Dlaczego tyle par nie może mieć dzieci? A no właśnie dlatego, że bawią się z tabletkami.
Stanowczo nie!!!!!
Bawią się swoimi ciałami..tabletki co najwyżej łykają...a raczej Ona je łyka...często facet jest bezpłodny a jednak nie bawił się tabletkami....
Nikt mi nie wmówi, że chemia jest korzystna dla organizmu. Pod żadną postacią - czy to w jedzeniu, czy w kosmetykach czy jeszcze w innych formach. Wystarczy trochę poczytać i mieć podstawową wiedzę z farmakologii i technologii postaci leków. Włos się na głowie jeży wiedząc co tam dodają.

Mysia3006
sexiumysl
Stanowczo nie!!!!!
Nikt mi nie wmówi, że chemia jest korzystna dla organizmu. Pod żadną postacią - czy to w jedzeniu, czy w kosmetykach czy jeszcze w innych formach. Wystarczy trochę poczytać i mieć podstawową wiedzę z farmakologii i technologii postaci leków. Włos się na głowie jeży wiedząc co tam dodają.
To myjmy się samą wodą i jedzmy tylko pomidory..choć nie , one też pryskane mogą być..
No nie popadajmy w paranoję...

Reklama

Wronk Witajcie, zastanawiamy się nad najlepszą metodą antykoncepcyjną. Razem z dziewczyną zdecydowaliśmy się na tabletki. Jednak słyszałem, że kobiety różnie na nie reagują. Tyją i tracą ochotę na seks, to prawda? Czy wszystkie tak mają, czy to kwestia organizmu? Ile taka kobieta może przytyć?
Chciałabym wiedzieć, czy sami z doświadczenia polecalibyście tę metodę, czy raczej odradzali?
Z góry dzięki.
Przede wszystkim należy dobrać tabletki odpowiednie dla gospodarki hormonalnej Twojej dziewczyny i w tym celu wykonuje się szereg badań.
Każda kobieta reaguje inaczej.
Jeśli przyjmuje się regularnie i dobrze dobrane nie mają skutków ubocznych.
W dzisiejszych czasach działają nawet leczniczo, zmniejszają bóle i uczucie napięcia przed i w trakcie okresu.
Kontrola jest ważna, jeśli wszystko jest w porządku to i z zajściem w ciążę nie ma kłopotu, po odstawieniu trzeba kilka miesięcy odczekać i działać.

Bejbik2
Wronk Witajcie, zastanawiamy się nad najlepszą metodą antykoncepcyjną. Razem z dziewczyną zdecydowaliśmy się na tabletki. Jednak słyszałem, że kobiety różnie na nie reagują. Tyją i tracą ochotę na seks, to prawda? Czy wszystkie tak mają, czy to kwestia organizmu? Ile taka kobieta może przytyć?
Z góry dzięki.
Przede wszystkim należy dobrać tabletki odpowiednie dla gospodarki hormonalnej Twojej dziewczyny i w tym celu wykonuje się szereg badań.
Każda kobieta reaguje inaczej.
Jeśli przyjmuje się regularnie i dobrze dobrane nie mają skutków ubocznych.
W dzisiejszych czasach działają nawet leczniczo, zmniejszają bóle i uczucie napięcia przed i w trakcie okresu.
Kontrola jest ważna, jeśli wszystko jest w porządku to i z zajściem w ciążę nie ma kłopotu, po odstawieniu trzeba kilka miesięcy odczekać i działać.
Dokładnie...lekarze przepisują także gdy dziewczyna ma cerę trądzikową czy też w razie torbieli na jajnikach, które można usunąć właśnie hormonalnie...i miesiączki nie dość że bywają mniej bolesne to i regularne są.

Napisał(a): bunia11 -

jesli chodzi o branie tabletek anty to nie dajcie sobie wpisac tabletek pierwszych lepszych na tzw "dzien dobry". powiedzcie lekarzowi jesli sam tego nie zaproponuje, ze chcecie najpierw zrobic badania hormonalne.
jesli chodzi o skutki to ja niestety dalam sobie wpisac tabletki na pierwszej wizycie i skonczylo sie to przytyciem, mdlosciami, rozdraznieniem, a po niecalym roku ich przyjmowania wykryto u mnie guz piersi, co skonczylo sie operacja.
zaznaczam, ze podjelam sie leczenia hormonalnego ze wzgledu na duze problemy z miesiaczkowaniem.
wiec szczerze nie polecam. gra nie warta swieczki. a zdrowie ma sie tylko jedno.

Napisał(a): xenia11 -

Jeśli dziewczyna wybierze dobrego gin to zrobi jej badania i wybierze odpowiednie tabletki, jeśli organizm dziewczyny źle zareaguje wybierze inne, czasem konieczne jest przetestowanie kilku, na swoim przykładzie podam że gdy po odstawieniu od piersi 2dziecka zmieniałam tabletki to dopiero 3 0pakowanie (rodzaj) okazało się trafne bo tak zmieniła mi się gospodarka hormonalna. musicie liczyć się ze spadkiem libido, humorami czy zmianą wyglądu buzi oraz niewielkim przytyciem.

Napisał(a): gość -

nie ma dowodów medycznych że branie tabletek antykoncepcyjnych wpływa na płodność... osobiście tabletki są najbardziej skuteczne jeśli jednak macie obawy to lepiej stosować standardowe metody antykoncepcji... co do efektów to tak zdarza się że kobieta tyje ale to kwestia osobnicza danego organizmu z popędem seksualnym to niestety ale może ulegać osłabieniu... fakt masz większy komfort ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo ciąży... no ale cóż decyzja należy do was obojga...

sexiumysl
Mysia3006
sexiumysl
Stanowczo nie!!!!!
To myjmy się samą wodą i jedzmy tylko pomidory..choć nie , one też pryskane mogą być..
No nie popadajmy w paranoję...
To nie popadaj i dalej faszeruj się chemią, tylko potem nie narzekaj na zdrowie.

Bo to są hormony a one nie zawsze są dobrze tolerowane przez kobiety. Wątroba ich nie lubi. Ja np. zawsze po nich tyłam. Mam jednak znajomą która chudła i dodatkowo w piersiach tworzyły jej się torbiele.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Tabletki antykoncepcyjne – jakie skutki?