36
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
36 ppt ?

Tak dla ACTA! Nie dla złodziejstwa! (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Tak dla ACTA! Nie dla złodziejstwa!

Napisał(a): Gość -

Koniec złodziejstwa w internecie!

Czytałeś w ogóle ACTA, dokument - nie opinie w sieci, panikę w mediach, czy artykuł na Wiki - czy czytałeś sam dokument, czy tak jak zawsze podążyłeś za instynktem stadnym i tym co powiedzieli inni?

Ludzie którzy tworzą czy publikują swoją pracę w internecie, i w ten sposób zarabiają (tak jak ty na co dzień) - mają prawo do tego, aby ich praca nie była rozkradana.

Tak dl ACTA!

PS. Od razu mówię, że jak nie masz nic do napisania poza "nie dla acta" lub kilkoma przekleństwami to sobie odpuść ten temat, zakładam go ponad to tylko dla zalogowanych, anonimusy...
INTERIA.PL

Re: Tak dla ACTA! Nie dla złodziejstwa!

Ty przeczytałeś? Jeśli tak, to wygląda na to, że czytać umiesz ale ze zrozumieniem czytanego tekstu masz kłopot. ACTA jest zwykłym bublem, który nie wpłynie w żaden sposób na zmniejszenie obrotu nielegalnymi treściami a da do ręki tym, którzy próbują nas kontrolować, narzędzie przy pomocy którego będzie można zamknąć każdy serwis, który przechowuje pliki internautów, ot choćby taką Wikipedię. W skrócie może to wyglądać tak, jakiś "dowcipniś" wysyła nielegalny plik na serwer i chwilę po tym krzyczy łapać złodzieja. I łapią Bogu ducha winnego właściciela serwera. Ci co kradli bo złodziejami są z charakteru znajdą momentalnie dziesiątki sposobów jak się nie dać złapać i ominąć pułapki, a ci co ściągali bo nie stać było ich na kupienie, będą ściągali mniej w utrudnionych warunkach i ze strachu ale i tak nie kupią.
Część ludzi ściągała żeby sprawdzić czy warto kupić, ci też nie ściągną i nie kupią. Monopoliści, którzy zarabiają miliardy i którym ciągle mało, zamiast obniżać ceny wymyślają wynalazki typu ACTA, SAPA itp. Mnie się to nawet podoba, bo goście piłują gałąź na której siedzą. Taki drobiazg, że cała masa państw nigdy nie podpisze tego wynalazku i na ich serwerach będzie można dalej znaleźć wszystko, pozostawiam bez komentarza. To jest bubel, który nie służy do ochrony autorów tylko tych, którzy z nich żyją i którym ciągle mało. Przy okazji państwo dostaje niezłe narzędzie do inwigilacji internautów i walki z niewygodnymi serwisami.

Zacznę delikatnie :)
......podaj mi przykład co schowałeś w tym internecie takiego co ci ukradli ..i czego już nie masz? :)

skoro z własnej nieprzymuszonej woli tworzysz i publikujesz ....to chyba wiesz o tym ze od zarania dziejów ....stosowano plagiat !

i zastanawiam sie czy jesteś aż tak wielkim nieudacznikiem że wszelkie twoje "wypociny" byle statystyczny kowalski może sobie przypisać --czy po prostu takie "bzdety" wypisujesz i tworzysz że nie maja żadnej wartości :)

zastanów się dlaczego nawet jeżeli byś skopiował w 100% "Pana Tadeusza " to i tak autorem pozostanie A. Mickiewicz.

Więc zastanawiam się czyżby to była aż tak gorzka prawda dla wszystkich ...że prawdziwi twórcy ,artyści...etc. tworzyli dla innych.............i dla samej potrzeby tworzenia ?

Teraz troszeczkę ostrzej......:)

Posłuchaj , albo poczytaj .... ty i te twoje wypociny nieważne czy w internecie czy na papierze w 100% " należycie" do tak zwanych "dóbr kultury" do których żaden człowiek nie może mieć ograniczonego dostępu.

Jeżeli tego nie rozumiesz ..że tworzysz... tylko dlatego że poprzednie pokolenia na to pracowały, to o czym chcesz dyskutować...:)

Wszelkie przejawy praw autorskich .....:) , trzeba nazywać cwaniactwem i oszustwem w stosunku do reszty ludzkości........

Zapytacie dlaczego? Odpowiem tak ... kto ci zabrania wziąść bryłę marmuru i wyrzeźbić coś z dorobku Michała Anioła ...chyba nikt :)
Musisz zrozumieć że zasada jest taka sama...... nawet jeżeli programujesz to cwaniactwem jest zasłanianie się prawami autorskimi :) gdyż za parę lat tą twoja "unikalną wiedzę" będą miały przedszkolaki :)

Pomyśl logicznie ...na jakim etapie rozwoju byłaby dzisiaj ludzkość ..gdyby jakiś DEBIL opatentował: pismo , pióro ,wyrazy , zdania zaraz po ich powstaniu...:)

W tej chwili ich odpowiednikami są internet, oprogramowanie,jezyki programowania......... to należy do wszystkich ludzi ...bo jest wynikiem ROZWOJU LUDZKOŚCI :)

Wiec daruj sobie ... skoro zrobiłeś program... zdjecie ...napisałeś coś ..to tylko dlatego ze inni ludzie "poprzednie pokolenia" udostępniły ci mozliwości i tylko dlatego .......... twoja praca należy do nastepnych pokoleń

zobacz tutaj to zrozumiesz że prawa autorskie są szkodliwe i nic dobrego nie wnoszą dla społeczeństwa ;)

http://www.yo(...)qDc2Xvs

pozdr ;)

Napisał(a): Ammebezer -

Dołączam się do poprzedników.

Jestem zwykłym użytkownikiem internetu, pobieram, udostępniam różne publikacje.
robię to w celu edukacyjnym, informacyjnym. Nigdy jeszcze nie prosiłem właściciela praw autorskich danego dzieła, utworu, książki itd. o możliwośc przedruku, kopii. Studenci nagminnie kserują książki czy ćwiczenia, gdyż :
a)nie mają na to pieniędzy
b)zasoby bibliotek są ograniczone
a jednak warto zdać egzamin czy kolokwium, szczególnie jeśli jest się na studniach płatnych.

Po drugie, dlaczego akt prawny dotyczący ochrony własności intelektualnej był przygotowywany potajemnie od 2006 roku. Po wielu protestach w USA przedstawiciele kongresu odroczyli na czas nieokreślony głosowanie nad ACTA, jedynie jeden z gubernatorów był niezadowolony-gub. Kalifornii( pochodzący z Hollywood). Ten dokument może posłużyć a więc służy do ograniczania kopiowania i rozpowszechniania danych w internecie. Warto wiedzieć że właściciel serwisu Megaupload jest już w areszcie.

Pozdrawiam, bardziej zainteresowanych odwołuję do lektury dokumentu:http://static(...)cta.pdf

Napisał(a): alba -

Kolega nie już najwyraźniej nic do powiedzenia, bo nie wiedział tak naprawdę o tym co pisał. Jestem przerażona tym co się dzieje. U nas i tak nie byłoby aż tak źle, ale sama ustawa będzie tragiczna w skutkach dla ludzi w krajach gdzie i tak notorycznie łamie się prawa człowieka. Internet bardzo często był jedynym wyjściem gdzie można było pokazać to co się w tych krajach tak naprawdę dzieje i "wykrzyczeć na głos" swoje zdanie i bolączki, skontaktować się z ludźmi gdy potrzebna była pomoc, a teraz....to będzie straszne!!!

Napisał(a): Sew -

Nie chodzi o złodziejstwo, raczej o to ,że będą mogli wykorzystać to prawo by zamknąć każdą strone, która nie odpowiada.
Teraz trzeba iść z tym do sądu ,ale jak acta wejdzię to nie będą ,musieli tego robić.
Wystarczy ,że powiedzą ,że ta strona nam nie odpowiada.

A odpowiedźcie mi szczerze, kto w życiu nie sciągnął jakieś, mp3, filmiku, programu czy innej rzeczy z serwisów internetowych ?

Podajmy przyklad:

Ktoś podaje na swojej stronie jak to pan zbycho jeździ po pijanemu a okazuje się ,że jest burmistrzem gdańska, więc co robi administracja.
Zamyka strone i rekwiruje ci komputer pod pretekstem ,że posiadasz nielegalne aka pirackie rzeczy na komputerze.
Pod płaszczykiem piractwa czy nielegalnego kopiowania będą mogli uciszyć ludzi, którzy im nie odpowiadają.

Nie wiem jak ludzie mogą być tak nieświadomi ot krew w żyłach się gotuje

ACTA... hmmm... z piractwem trzeba walczyć. Tak samo z chamstwem w internecie, i tym powszechnym poczuciu anonimowości. Ale nie takim bublem, albo jak kto woli kosztem. Fajny przykład usłyszałem na ten temat. To tak jak by w kodeksie drogowym zamiast samochód lub auto pojazd kołowy itd. Postawić samo słowo pojazd. I tak pojazd obowiązany jest do poruszania się prawą stroną drogi. Tylko pod pojęciem pojazd kryje się nam np. Samolot, lub motorówka, ponton, tankowiec itd. I jak stosować ten przepis do tych pojazdów... A teraz wyobraźcie sobie co z takimi narzędziami kontroli inwigilacji mogli by zrobić ludzie pokroju Antoniego Macierewicza. Jak bardzo może nam to zaszkodzić. Ten dokument jest bardzo a to bardzo nie precyzyjny. Jest spisem prawa, a jednocześnie umożliwia łamania prawa jednego dla dobra drugiego. W imię większego dobra. Starczy tego większego dobra. Ciekawych czasów dożyłem... gdy Republika upada a przy aplauzie Senatu powstaje pierwsze planetarne Imperium. Tak właśnie się to skończy.

Zamiast dobierać sie do skóry internautów, powinni dobierac sie do skóry ludzi którzy wrzucaja do internetu pirackie towary. Wolność na tym polega że mam prawo surfować po internecie gdzie tylko chce i nikt nie ma prawa mnie żledzić, sprawdzać i odcinac mi dostep. Osobiscie nie sciagam żadnej muzyki, fimów, ani oprogramowania nielegalnie ale stoje w obronie prawa do prywatności

NO ACTA ! Jak działa ACTA. PL DUB

http://www.yo(...)Q9iJY#!

Sam lepiej wróć do czytania ze zrozumieniem a nie piszesz coś na przekór wszystkim normalnym ludziom tu nie chodzi o prawa autorskie a inwigilacje Internautów która łamie nasze prawa .To jest tylko zasłona dymna dla reżimu wiedzą że będą niedługo protesty i chcą mieć nad tym kontrolę po tym jak zobaczyli jaką moc ma internet przy organizowaniu się w manifestacjach .Okradli nam NFZ , OFE , Ubezpieczenia sprywatyzowali co się dało okradli nie tylko nas ale nasze pra pra wnuki i niedługo wszyscy się o tym dowiedzą oficjalnie po prostu zabraknie pieniędzy banki nie pozwalają się dalej zadłużać .Myślisz że czemu wojsko i policja dostała podwyżki boją się i mają czego zwłaszcza po tym jak widzieli co się stało z Kadafim i innymi najbardziej mnie to wkurza że nam obcinają na wszystkim a sobie dają podwyżki .Ale co tam ty jesteś po ich stronie pewnie jesteś jednym z tych ludzi którzy albo nic nie rozumieją albo nie mają świadomości nie potrafią przewidzieć konsekwencji .

Jeśli cokolwiek ktoś dał do internetu, był świadomy tego że inni to pobiorą, jeśli żal było komuś swoich plików mógł nie chować do internetu a na np. dysk przenośny, więc oskarżenia że ktoś coś ukradł są nie na miejscu, bądź mądry lis nie chowa na internecie a jeśli tak niech zrobi to mądrze a nie oskarża internautów,

asdeej Zamiast dobierać sie do skóry internautów, powinni dobierac sie do skóry ludzi którzy wrzucaja do internetu pirackie towary. Wolność na tym polega że mam prawo surfować po internecie gdzie tylko chce i nikt nie ma prawa mnie żledzić, sprawdzać i odcinac mi dostep. Osobiscie nie sciagam żadnej muzyki, fimów, ani oprogramowania nielegalnie ale stoje w obronie prawa do prywatności
jestem za..

Do asdeej.
Nie do końca się z Tobą zgadzam.
Jest spory problem, żeby określić co tak na prawdę jest zastrzeżone, żeby "nie podpadać". Konkretniej np w tej chwili zatrzymano na granicy transport zawierający karty SD. Nikt nie spodziewał się, ze to właśnie te dwie kreski przy D będą zastrzeżone- nikt ! Bo producentowi nie zależałoby wypuściłby kartę SD bez tych 2 kreseczek. I ten sam temat jest w internecie. Znam od podstawówki dziewczynę, która teraz ma 3 dzieci. Dzieci MAJĄ SWOJE MARZENIA- LOGICZNE.
Problem w tym, ze te marzenia są kosztowne.
Ona świadomie wybiera tańszą podróbkę zamiast drogiego oryginału i liczy sie z nizszą jakoscia.
Zamiast wydać po 150 zł na każdą zabawkę co przy trójce daje jej kwotę 450 zł (nieosiagalną) kupuje tańszy produkt bez znaku firmowego i łącznie daje 80- 100 zł.
Teraz dziewczyna panicznie się boi bo.. jeśli acta staną sie faktem jej dzieci na gwiazdkę zapewne nie dostaną nic.
Powinien być zakaz uzywania znaku firmowego np MATTEL ITP ale nie sądzę, ze np zastrzeżenie nazwy złomek (dla przykładu) było fair- to jest imię bohatera bajki...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Tak dla ACTA! Nie dla złodziejstwa!