89
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi77
  • Ocen na +0
89 ppt ?

Tańsze leki wcale nie sa gorsze (78)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

Tez tak uważam, ale nie zawsze to się sprawdza, przekonałam się sama o tym ale tylko w jednym przypadku. Ale chcę dodać, ze dość często apteki mają w promocji leki za darmo, albo mają jakieś dopłaty z Funduszu do nich. Juz kilka razy miałam za darmo lek na cholesterol
INTERIA.PL

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

Ja popieram >>kliknij zdjęcie i zagłosuj > "ten kandydat idzie w górę w sondażach"
<a href="[imgurl id=929440]"><img alt="Dagmara"src="http://acherontok.w.interia.pl/kor.jpg" title="kocham cię"</></a
Oświadczam że przekazuję swoje głosy dla kandydata Janusza Korwina-Mikke
Z poważaniem prezes Jarosław Kaczyński(kocham Polskę)

Reklama

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

ac7 może te ogólnego stosowania, ale nie wiem bo nie doświadczyłem tego na sobie. Natomiast słyszałem od znajomej, która ma bardzo chorego męża na onkologi, że próbują tam stosować zamienniki tańszych (sprawa kasy chorych). Tylko, że te tańsze nie zwalczają choroby tylko spowalniają jej przebieg. A to przecież eksterminacja chorego a nie leczenie. Artykuły chwalące jakikolwiek produkt pisane są na czyjeś zamówienie nie przyszło ci to do głowy? Dlatego najlepiej porozmawiać szczerze z dobrym lekarzem on doradzi najlepiej, lata praktyki robią swoje.
Czysto teoretycznie masz rację, problem jednak lezy w tym, że lekarze dostają pieniądze za polecanie danego leku, a nie innego...

Reklama

Reklama

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

Też nie wiem co takie miałoby być w nich gorszego, szczególnie, że najczęściej główny składnik jest taki sam ;/ ja zawsze jak wpadam do taniej apteki za grosze to farmaceutka bez proszenia sama mówi jakie są możliwe zamienniki, a ceny czasem po prostu schodzą w dół o połowę nawet.

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

Dokładnie tak, dużo jest zamienników i tańszych leków robionych u nas. lekarze mają jednak tendencję do zapisywania tych zagranicznych, ot tak, nie ze złej woli często, tylko tak już jakoś wychodzi. Ale jeśli kupujemy leki bez recepty to zawsze prawie można wybrać zamiennik. Różnice są zasadnicze w cenie, poza tym teraz już w dobrych aptekach gdzie dbają o klienta i chcą aby wrócił to sami farmaceuci polecają zamienniki. Ja mam "pod ręką" tanią aptekę za grosze w łodzi i farmaceutka mnie dobrze zna, więc też od razu dostaję info o zamiennikach. Wystarczy zresztą prosty przykład - kupuję dla syna w sezonie letnim leki antyalergiczne, koszt to ok. 10zł za opakowanie, które starcza na ok.tydzień. Zamiennik, który ma prawie 3x tyle tabletek i daje taki sam efekt (pomaga jak powinien) kosztuje dokładnie 5,80zl. A to tylko w końcu tani lek, są też takie gdzie różnice są znacznie większe! Jeśli składnik główny aktywny jest ten sam to spokojnie imho można kupować zamienniki.

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

jestem tego samego zdania,jeśli na ból głowy ,pleców czy żołądka mo.żna zadziałać np.etopiryną to po co wydawać pieniądze na droższe niesprawdzone leki?Tak jak np.ze zwykłym przeziębieniem można wziąć pyralginę,wypić gorące mleko z miodem i wskoczyć pod kołdrę,nie treba od razu wydawać majątku w aptece.Wydaje mi się (i nie tylko mnie)że wtychdroższych ,nowych lekach na rynku siedzą ,,stare,,składniki-a ładniejsze opakowani kuszą

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

Czasem zmienią formę podania (np płynna kapsułka czy dodany smak) i dlatego lek jest droższy. Mnie tam takie "udogodnienia" nie ruszają, wystarczy mi że teraz etopirynę zrobili już w fasolkowatym kształcie łatwym do połknięcia, innych nowych generacji nie potrzebuję. Poza tym czasem marka jest duza i znana i ludzie mają do niej zaufanie i dzięki temu może sobie pozwolić na większe ceny.

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

Wielki przekręt handlowy na rynku leków. W sklepach rozprowadzających zioła są w sprzedaży cukierki sprzedawane pod nazwą Dzika Róża. W opakowaniach jakich używa się do herbat i ziół. Mają stwarzać wrażenie, że to zioła lecznicze. 50zł za kg cukierków. Ciekawe, czy Ministerstwo Zdrowia ma w tym udział?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy zamienniki leków są gorsze
  • tańsze odpowiedniki izoteku
  • zamiennik izoteku
  • zamienniki izoteku
  • leki zastpcze forum
Do góry strony: Tańsze leki wcale nie sa gorsze