89
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi77
  • Ocen na +0
89 ppt ?

Tańsze leki wcale nie sa gorsze (78)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Tańsze leki wcale nie sa gorsze

Napisał(a): Gość -

Zależy co rozumiemy pod pojęciem tani lek - na to tez trzeba zwrócić uwagę. Lek może być tani bo apteka narzuca np. niską marżę, ale też dlatego że jest refundowany. Ja była w szoku jak zobaczyłam że lek taki jak Actrapid w knurowskiej Aptece za Grosze kosztował 1 grosz!!
Z drugiej strony też mówimy o lekach tzw. zastępczych i one faktycznie są tańsze niż ich oryginalne specyfiki. Jak to sie mówi: wszystko dla dobra pacjenta:-)

czasami po prostu w składzie leku pojawia się nowy składnik i myślimy że już stary jest ulepszony a tu zwyczajnie zmienili tylko nazwę i co? -skusi nas na pewno-powtarzam raz jeszcze-najważniejsze to zaufanie doleku i zródła z którego pochodzi-np.polfarma-to zaufana marka na rynku farmaceutycznym

Reklama

Hm, ja stwierdzam, że czasem może i zrobią jakąś naprawdę korzystną zmianę w leku, trzeba czytać ulotkę. Ale to nie musi iśc w parze ze zwyżką ceny, bo przecież czasem tańsze składniki połączone razem działają lepiej (jak choćby w etopirynie są 3 składniki nawzajem potęgujące swoje działanie)

[cytat kogo=Gość]Masz racje, że często leki zastępcze są tańsze i niczym nie różnią się od tych "drogich", ale czasem jest tak, że lek drogi można kupić dużo taniej. Prosty przykład - musze używać Izoteku ( na trądzik) i kupowałem go na w aptece na Pradze za 130zł, a teraz znalazłem dokładnie ten sam Izotek w Aptece za grosze za 84 zł!! No różnica niebagatelna. Ale w wielu przypadkach jest tak ze lek jest tańszy o jakies 100-200% więc zgodze sie z tobą ze lepiej kupić zamiennik.[/quot

Lek tańszy o 100-200%. Czy ten lek jest za darmo i apteka dopłaca ci za kupno jego?

Reklama

prawda,zamienniki tak samo działają.Podam przykład;kiedyś za ten sam zestaw płaciłam 120 zł.,teraz za zamienniki płacę około 30 zł.Nic mi się nie dzieje, powiem że są lepsze bo po tych nasercowych nie mam kaszlu.To jest tak samo jak z drogimi kremami.Nie są lepsze, co najwyżej nie pierwszej świeżości,bo cena nie zachęca do zakupu i dość długo zalegają półki.

Hm, jak się tak zastanowić, to w zasadzie leki to i tak ogromny wydatek. Nawet jeśli kosztują 1zł to i tak warto pamiętać, że są to zwykłe chemiczne kapsułki, z komponentów których, produkuje się między innymi farby, lakiery, kleje itp

A przecież nasz organizm składa się zupełnie z czego innego.

Osobiście kupuję i zaopatruję się w naturalne preparaty typu suplementy i leki ziołowe.

Skuteczność rewelacyjna i zamiast szkodzić, rzeczywiście pomagają, a przy okazji odbudowują już uszkodzone tkanki czy komórki.

Polecam serwis piekno-natury.pl, głównie tam szukam pomocy.

Zawsze możecie tam coś ciekawego na ten temat wyczytać i z pewnością znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie.

Pozdrawiam :)

Zwykle żeby firmy farmaceutyczne zarobiły robią tak. W dobrym leku sprzedający się jak ciepłe bułeczki przez lata zmieniają nazwę, opakowanie i podnoszą cenę. Tak dzieje się na całym świecie. Nie słyszałem o przypadku żeby dobry lek miał tańszy zamiennik równie skuteczny i równie nieszkodliwy. Zamienniki są stosowane w szpitalach za zaleceniem NFOZ żeby zaoszczędzić na chorych. Głośno było gdy chorzy na nowotwory dostawali zamiennik, który tylko spowalniał rozwój raka a nie leczył. Mało tego stosowanie tych zamienników powodowało, ze dotychczasowe leczenie dobrymi lekami zmniejszającymi guzy brało w łeb. Tym to sposobem skazywało się chorych na długie i powolne umieranie zamiast leczyć.

calkowicie popieram ze tansze leki wcale nie sa gorsze! i to nie tylko te bez recepty ale i te na recepte! Mam w rodzinie farmaceutke. Razem robilysmy taki eksperyment kiedys-porownywalysmy sklad i ilosc substancji czynnych w lekach przeciwbolowych. Z tych ktore mialy takie same parametry wybralam lek najtanszy i zawsze go kupuje. Podbnie mam z lekami na tradzik ktory lecze. Dwa leki na recepte-Izotek i Aknenormin. Ten pierwszy ma lepszy PR ze tak to ujme;) lekarka przepisuje mi ten drugi bo sklad taki sam, leczy tak samo a za opakowanie 60 szt place 30 zl taniej. Nie na darmo sa przeciez tzw zamienniki. Lekarze bardzo czesto przepisuja leki firm zagranicznych bo maja umowe z przedstawicielami. Potem idzie taka babulenka do apteki i placi 100 zl za 20 pigulek. Wystarczy zapytac pani farmaceutki o polski zamiennik. Bo sklad ten sam a cena duzo nizsza
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy zamienniki leków są gorsze
  • leki zastpcze forum
  • zamienniki izoteku
  • zamiennik izoteku
  • tańsze odpowiedniki izoteku
Do góry strony: Tańsze leki wcale nie sa gorsze