182
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16 tys.
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +0
182 ppt ?

Tarczyca jak poznać że coś nie gra ? (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Tarczyca jak poznać że coś nie gra ?

Napisał(a): Tris -

Różne są objawy, zależy też od tego czy jest to niedoczynność czy nadczynność, najlepiej i najszybciej jest zrobić sobie badania krwi na TSH czyli hormony tarczycy, jak coś będzie nie tak, to w wynikach to wyjdzie :PP

Napisał(a): gość -

Uważajta na krople do oczu ,,Vitreolent''---powodują chorobe tarczycy!!! Moja koleżanka,jej matka oraz ciocia chodziły do tej samej okulistki i ta przepisywała im te krople. Teraz do końca życia muszą brać euthyrox.!!!

Tak jak pisze większość przedmówców, w zależności od tego czy jest to niedoczynność czy nadczynność to objawy są różne. Jako pierwsze lekarz endokrynolog zleci badanie TSH i do tego dobierze leczenie. Ja np. mam zdiagnozowane Hasimoto. Jak zaczęłam chorować odczuwałam ciągłe zmęczenie i osłabienie. Byłam bardzo drażliwa, miewałam straszne huśtawki nastroju, bardzo wypadały mi włosy i generalnie ciągle były suche oraz osłabione,miałam też bardzo suchą skórę na łokciach i bardzo często było mi zimno. Lekarz zlecił mi USG tarczycy, badanie TSH i od 1,5 roku moim nierozłącznym przyjacielem stał się Eutyrox ale dzięki niemu mogę normalnie funkcjonować.

Dziewczynki, mam zdiagnozowane od roku Hashimoto. Kiedy zgłosiłam się do lekarza moje TSH było na poziomie 6,7 - obecnie jestem na dawce Euthyrox 112 i przed kolejną wizytą zrobiłam badanie tsh - wynik mnie przeraził- 0,05. Wizytę mam za 2 tyg. Dodam że przez ostatnie 1,5 roku przytyłam 20 kg, a przy wzroście 156 i 46 kg pierwotnie - te 20 kg są dla mnie tragedią:( Zmiany skórne, opuchnięte ciało, ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie - czy to się unormuje? Nie radzę sobie z tym, bo trudno Komuś z boku uwierzyć i zrozumieć, jak fizyczne niedoskonałości potrafią człowiekowi umilić życie, zwłaszcza kiedy jeszcze jakiś czas temu nie miało się owych problemów :(

/Choruję na Hasihmoto od ponad 8 lat. Na początku przytyłam i też byłam ciągle zmęczona. Teraz po tylu latach brania Euthyroksu moje TSH unormowało się i jest na poziomie 1-2. Myślę, ze masz zbyt dużą dawkę leku, lekarz pewnie to skoryguje. Ja biorę 75, czuję się dobrze, skóra już nie jest taka sucha, ale ja mam w ogóle suchą. Waga, niestety nie spadła, pewnie jest to związane z moim wiekiem (66 lat). Ważne jest branie leku i częste kontrole TSH. Glowa do góry, z tym da się żyć. Pozdrawiam :)

Witaj w klubie:) Hashimoto, to chyba najgorsza "odmiana" choroby. Przeszłam wszystkie etapy od nadczynności po niedoczynność, która utrzymuje się od lat. Obecnie "Japończyk". 1,5 roku to "pikuś" w stosunku do moich 15 lat. Non stop badania, kontrole i na dzień dobry lek. Jednak najgorsze jest to spustoszenie jakie robi "japończyk". Zmieniasz sie jak kameleon, rozrastasz się dziwnie- głowa, barki i tułów, natomiast nogi pozostają szczupłe. Dziwnie to wygląda, ponieważ nagle stajesz się takim nie określonym"'monstrum". Niektórzy określają ten "rozrost" -"byczym karkiem". Można w miarę "niwelować" te defekty, jak chociażby dietą, trochę gimnastyki itd. Upały stają się katorgą. Zauważam na ulicy coraz więcej takich "zniekształconych" kobiet. Smutne, ale prawdziwe. Nikt tak dobrze ich nie rozumie jak ja. Nie przykleisz kartki na czole, że "dopadł cię japończyk". Trzeba żyć z "nim", pracować i tyle. Najważniejsze: należy być pod stałą kontrolą lekarską /bo nigdy nie wiadomo co jeszcze japończyk wymyśli/ i nie poddawać się. Najlepsza jest fachowa lektura na ten temat, poniewaz każdy przypadek chorej tarczycy jest inny. Pozdrawiam - Lucyna
gość Tak jak pisze większość przedmówców, w zależności od tego czy jest to niedoczynność czy nadczynność to objawy są różne. Jako pierwsze lekarz endokrynolog zleci badanie TSH i do tego dobierze leczenie. Ja np. mam zdiagnozowane Hasimoto. Jak zaczęłam chorować odczuwałam ciągłe zmęczenie i osłabienie. Byłam bardzo drażliwa, miewałam straszne huśtawki nastroju, bardzo wypadały mi włosy i generalnie ciągle były suche oraz osłabione,miałam też bardzo suchą skórę na łokciach i bardzo często było mi zimno. Lekarz zlecił mi USG tarczycy, badanie TSH i od 1,5 roku moim nierozłącznym przyjacielem stał się Eutyrox ale dzięki niemu mogę normalnie funkcjonować.

U mnie chorobę Hashimoto wykryto rok temu, zupełnie przypadkiem. Okazało się, że choroba zrobiła już niezłe spustoszenie w mojej tarczycy, czyli duze zmiany i guzki. Źle czuję sie od kilku lat, wciąż jestem zmęczona, na nic nie mam siły. Przytylam ok10 kg. Od kiedy biore euthyrox 75, wyniki mi sie poprawiły, ale nadal czuję sie źle. W niedzielę i sobotę przesypiam pół dnia. Od trzech lat moje życie zmienilo się bardzo.Z wzorowej gospodyni , matki ,stałam się apatyczna , ciagle zmeczona osobą. Wszystkie czynnosci wykonuję wolniej. W pracy mam problemy z koncentracją. Ogólnie ...do d. Czy ktoś też tak ma?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • vitreolent tarczyca
Do góry strony: Tarczyca jak poznać że coś nie gra ?