1
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń37
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +0
1 ppt ?

Technikum - co wybrać? Trudny wybór (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Technikum - co wybrać? Trudny wybór

Napisał(a): ~hoplahop -

HEJ. Jak wiadomo te wakacje są ciężkie dla osób, które ukończyły gimnazjum. Chcę się wybrać do technikum. Niestety mój kierunek - technik analityk, nie został otworzony ze względu na zbyt małą liczbę chętnych, dlatego zadziałał drugi wybór - technik ekonomista. Zawód, który teraz muszę wybrać z konieczności, a nie z tego, że mnie on szalenie interesuję (bo to zainteresowanie jest bardzo małe). Dostałam dzisiaj propozycje od szkoły , która nie otworzyła technika analityka, że mogę wybrać z moimi wynikami w nauce ( średnia 5,5, dobre egzaminy) jedną z trzech klas - technik weterynarii, logistyk, budowlaniec i w czasie nauki na tym kierunku rozpocząć kursy zawodowe jako technik analityk ( wymarzona praca w laboratorium, chemia to co lubię). Mam teraz ciężki wybór, czy iść na technika ekonomistę, który jakoś szaleńczo mnie nie interesuję i mieć jeden zawód, czy wybrać jeden z trzech wymienionych powyżej zawodów ( w sumie najlepiej weterynaria, bo jest rozszerzona chemia, ale niestety ta praca ze zwierzętami trochę mnie przeraża) i zrobić kurs na analityka i wyjść z dwoma zawodami? Co radzicie? technik budownictwa odpada, z logistykiem też ciężko. Możecie zaproponować inne mixy.
INTERIA.PL

Re: Technikum - co wybrać? Trudny wybór

Napisał(a): ~Roidum -

A w Cosinus Łódź otworzyli również liceum oraz technikum dzienne dla dzieci, także jeśli jeszcze planujecie sprawdzać ciekawe kierunki na które mogłyby pójść Wasze pociechy to polecam zwrócić na Nich uwagę, tym bardziej że jest to szkoła darmowa i w tym roku też występują podwójne roczniki. W technikum przygotowali takie kierunki jak m.in informatyk, programista, rachunkowość, hotelarstwo, turystyka. Do tego nie trzeba martwić się o podręczniki oraz zeszyty bo to też załatwiają zupełnie za darmo.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Technikum - co wybrać? Trudny wybór