Odpowiadasz na:
Temu dać w miseczkę, temu dać w garsteczkę!

piotruchg
Temat dodał(a):
piotruchg -
Braciszkowie moi mili! To, że z opozycją już jest szlus to wiadomo od dawna, A jeszcze bardziej wiadomo, że Leming wymarł już tak bardzo, że nawet najsprytniejsi Łowcy z National Geographic nie byliby wstanie pochwycić choćby jednej zdrowej, a zdolnej do rozpłodu pary. Nie pomogło tu nawet osławione pińcet plus. A jak dany Leming w przyrodzie nie występuje to choćby Grzesiek z Ryśkiem siły zwarli w stalowym partyjnym uścisku, to nic poza wytrzeszczem ócz, tudzież poświątecznym puszczeniu gazów, z siebie już nie wydobędą. O reszcie planktonu lewacko - europejskiego szkoda nawet wspominać i czasu darmo mitrężyć. Ich już nie ma i nigdy nie będzie. To zaś znaczy ni mniej ni więcej, że mamy Braciszkowie Partię i mamy Wodza...... i właściwie nic więcej...... Nie to żebym się tam czepiał, ale jedna Partia i jeden Sekr... tfu Marszałek, to dla mnie pamiętającego VII Zjazd Partii ociupinkę za mało. I nie chytrość przeze mnie przemawia, a troska o dobro Ojczyzny naszej kochanej..... Oczywiście... Partia nasza z jej Sek... Tfu Marszałkiem, Lud Prosty miłuje tak, iżby ludowi owemu, nieba gotowa by uchylić... Cóż kiedy Ludu Prostego wiele, a nieba póki co malutko, ciężko wszystkich po równo obdzielić. Wyborów dokonywać niebawem trzeba będzie. Temu dać w miseczkę, temu dać w garsteczkę, a niejednemu obiecać tylko, że Partia da...... A tu jeszcze pośród Ludu Prostego, robotnicy Partyjni, jak te skwarki w świątecznej kaszy. Czyż oni trwając przy Partii w biedzie i terminach lichych, na pierwszeństwo wedle ewangelicznej zasady, nie zasłużyli? A zaraz potem Ci, którzy o Partii słodkiej peany po gazetach wypisują i po telewizjach gadają, na nieba odrobinkę nie zasługują? A jakże zasługują! Tak więc w nieba uchylaniu kolejność, czyli kolejka być musi. A nikt jeszcze Braciszkowie nie wymyślił takiej kolejki za deficytowym towarem, a takim niebo jest jako żywo, żeby Ci z końca w spokoju ustali....... I co wtedy? Niebo reglamentować? Ooooo, tego Partia może nie wytrzymać i się "rozpęc" na pół, albo i na ćwierci... Ale taka rozpęknięta Partia, to dalej będzie Partia, tyle że zmultiplikowana, z tym samym programem uchylania nieba, tyle, że według innego rozdzielnika. Czyli dalej będą robić Ludowi Prostemu dobrze. I czy chcesz czy nie, musisz być zrobiony przez Partię ......Ech, nadziei już chyba żadnej nie ma, żeby tak tego nieba nikt mi na siłę nie wciskał! Bo ja tak chciałbym sam do tego nieba, bez przymusu, bez tej miłości ze strony Partii. I żyć po swojemu, pracować i nawet podatek zapłacić, byle tylko Partia się ode mnie ............ I za to właśnie módlmy się Braciszkowie! Żeby miast nieba, wolności wszelakie do których każden Polak urodzon został, mocą Najwyższego zwrócone zostały. Wolność ja nawet bez żadnej Partii jestem wstanie zaakceptować! Amen!

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Temu dać w miseczkę, temu dać w garsteczkę!

Napisał(a): niepokorny1970 -

wielokropek Gebe dolepilam przeciez,to byl zarcik.A zarcik wzial sie z tego co on uwaza na temat -socjologow,politologow,filozofow itp...ze zawody te nie sa potrzebne,bo niczego nie produkuja.Swiat bez tych zawodow smialo moze sie obejsc...stad moj zarcik.
Ok. Panimaju. Jednak Karoń w swoich wywodach, mimo, że jasno sformułowanych i bardzo przejrzystych operuje czasem skrótami myślowymi.To jeden z nich, wymagający w mojej ocenie dopowiedzenia. W końcu bądź co bądź mówimy o ludziach i sprawach fundamentalnie dla nich istotnych. Otóż ja to rozumiem tak, że w wyniku zideologizownia naszej cywilizacji marksistowską dialektyką pojawiło się wiele "zawodów", które obsługują tylko i wyłącznie problemy wytworzone przez te ideologię. Pewno niektórzy się obrażą, ale wszak zawody socjologów, psychologów itp itd... rozwiązują mężnie problemy jakie tworzy ideologia marksistowska izolując człowieka z jego matecznika. Tym samym stwarza potrzebę istnienia zawodu psychologa, bo wyalienowana jednostka nie ma bliskich i przyjaciół z którymi mogłaby o swoich problemach porozmawiać i którzy pomogli by jej się z nimi uporać. To zresztą tylko jeden z przykładów. Jest to dość trudne do zdefiniowania, bo wszak jest wiele zawodów niewytwórczych, ale niezbędnych do funkcjonowania społeczeństwa.

Napisał(a): ollle -

wielokropek Gebe dolepilam przeciez,to byl zarcik.A zarcik wzial sie z tego co on uwaza na temat -socjologow,politologow,filozofow itp...ze zawody te nie sa potrzebne,bo niczego nie produkuja.Swiat bez tych zawodow smialo moze sie obejsc...stad moj zarcik.
no nie zrozumieli.
to poważni ludzie są.
a pan Karoń całkiem serio produkuje. Kolory.

Napisał(a): wielokropek -

Gebe dolepilam przeciez,to byl zarcik.A zarcik wzial sie z tego co on uwaza na temat -socjologow,politologow,filozofow itp...ze zawody te nie sa potrzebne,bo niczego nie produkuja.Swiat bez tych zawodow smialo moze sie obejsc...stad moj zarcik.

Napisał(a): fremen -

wielokropek Imponuje Ci tym,ze z pelna swiadomoscia okrada ? bo chyba zadnych dobr nie produkuje, chyba ze sie myle : ]

piotruchg

Karoń! To nowa jakość! Analityczne, wielopoziomowe i interdyscyplinarne spojrzenie... Imponuje mi Gość!
Wprawdzie nie jest to dobrze widziane w netykiecie, lecz jednak postawię ten znak zamiast odpowiedzi ;)

?

Edit: Niepokorny był szybszy, ale znak pozostaje :)