10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +3
10 ppt ?

Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki

Napisał(a): ~Abedon -

Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie


Do listu Janiaka odniósł się katolicki publicysta Tomasz Terlikowski. "Kompromitacja. Tak najkrócej określić można to, co napisał do biskupów biskup Edward Janiak. Kompromitacja nie tylko siebie samego, ale także polskiego Episkopatu, a także Kościoła hierarchicznego. Co bowiem wynika z tego listu? Odpowiedź jest prosta. Albo biskup Janiak ostrożnie gospodaruje prawdą (...), ale wtedy i tak sprawa musi być do końca wyjaśniona, bo inaczej kompromituje Kościół, albo biskupi w większości (...) »zatroszczyli się« o ofiary i »pomoc« im nie dlatego, że uważali to za ważne, potrzebne, (...) ale wyłącznie dlatego, by uniknąć »medialnych spekulacji« lub »porażki ks. abp. Wojciecha Polaka«" - ocenił Terlikowski.

Zdaniem Terlikowskiego Episkopat musi teraz zabrać głos. "Albo jest bowiem tak, że biskup Janiak mija się z prawdą na temat owego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski i wtedy to musi być jasno powiedziane. (...) Albo biskup mówi prawdę i wtedy skompromitowana jest spora część Episkopatu, bowiem z wypowiedzi hierarchy wynika, że ma ona za nic ofiary seksualnego wykorzystywania przez księży i konieczność oczyszczenia Kościoła" - wyjaśnił.

"Ten list (...) pokazuje również, jak myśli ksiądz biskup Janiak". (...) Jednym słowem uważajcie, bo jak będziecie próbować cokolwiek zrobić, to będę mówił. A co gorsza postawione Wam zostaną inne zarzuty (...). Jednym słowem - mentalność mafijna" - skomentował Terlikowski.
INTERIA.PL

Re: Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki

Napisał(a): ~Zakon -

Największa Mafijna Zbrodnicza Organizacja Przestępcza na Świecie. Komu można przypiąć tę etykietę? Wojny, krucjaty, inkwizycje, tortury, totalitaryzm, zbrodnie przeciw ludzkości, wspieranie faszyzmu, ukrywanie morderców i zbrodniarzy, łamanie przykazań, szantaż, kradzież dzieci, wynaturzenia, pedofilia, homofilia parafialna, homoseksualizm, tuszowanie skandali pedofilskich, wspieranie dyskryminacji kobiet i mniejszości, antysemityzm, walka z innymi Kościołami i ruchami religijnymi, zagarnianie majątków, współpraca z reżimem, współpraca z mafią, upokarzanie dzieci, bicie, zmuszanie ich do niewolniczej pracy, finansowe nadużycia i oszustwa, wyłudzanie kasy z budżetu państwa, korupcja, hipokryzja, pranie brudnych pieniędzy, przemożny wpływ na życie, spiski, skandale, intrygi, zawiści, mieszanie się do polityki, sex z nieletnimi, szerzenie kłamstw, zgnilizna i zepsucie moralne, ograniczenie umysłu, zmasowany psychiczny nacisk, absolutyzm, dogmatyzm, ciemnota, tradycja, nepotyzm, zmowy milczenia, indoktrynacja, zakłamana propaganda, terror psychiczny, niejednokrotne stawanie po stronie wroga.

Reklama

Re: Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki

Napisał(a): ~Kaznodzieja -

W Polsce Kościół był zawsze wrogiem naszej ojczyzny - przypomnijmy,że chrzest Polska przyjęła, bo inaczej wymordowano by cały naród, tak jak czyniono to z innymi. Pod Grunwaldem Kościół stał po stronie wrogów naszej ojczyzny. W Targowicy i w czasie zaborów Kościół był po stronie okupantów i potępiał próby chłopów (lewicy) uzyskania niepodległości. W czasie II wojny światowej Kościół współpracował z Hitlerem. W czasie Stalinizmu Kościół współpracował z okupantami i nigdy nie został za to rozliczony... Obecnie zostaliśmy zmuszeni groźbami wojny domowej do przyjęcia haniebnego konkordatu. Koszty ponosi całe społeczeństwo celowo spychane do zagłady np. poprzez uniemożliwianie Polakom zwiększenia przyrostu naturalnego poprzez wspieranie zabiegów in vitro... Na szczęście dzięki cywilizacji coraz więcej prawdziwych patriotów widzi, że potrzeba ograniczyć wpływ państwa Watykan i jego wysłanników na naszą ojczyznę. To trudny temat...
i co z tego ma ?

Re: Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki

Napisał(a): ~Wyrzut -

Tymczasem większość katolików zamiast odważnie zderzyć się z prawdą, szuka w swoim mechanizmie zaprzeczania wszelkich możliwych argumentów na obronę kościoła, bo jest nasączony tym zakłamaniem od pokoleń. Jak wobec tego przyjąć ma taki człowiek do wiadomości, że nie tylko wysokie duchowieństwo dokonuje złych
moralnych wyborów, ale nawet te wybory światu narzuca? Przeskoczenie przez tak wysoki mur, kiedy jeszcze nie spróbowało się przeskoczyć płotka jest nierealne.

Pisałam już dużo artykułów o kulisach władzy watykańskiej i jej pokrętnej, dwuznacznej retoryce oraz ich zakamuflowanych działaniach i pewnie jeszcze niejedno napiszę, bo temat jest zbyt obszerny i wielowątkowy, jak na jeden post, ba nawet dziesięć postów.

Dziś chcę pokazać treść listu, jaki do Piusa XII wysłał były prezydent Stanów Zjednoczonych Harry Truman. List opublikował paryski miesięcznik "Sennaciulo" nr 647/1959
Właśnie tego typu dokumenty mogą stanowić podstawę do oceny status quo tego zhierarchizowanego tworu. Nie dokumenty publicystyczne i jakieś glorie chwały pisane na zmówienie, aby podtrzymać aureolę świętości tej instytucji i pokazać historie w zniekształconym świetle, tylko czyste fakty historyczne i dokumenty, które wydostaną się poza krąg „oświeconej” części populacji, aby bydło mogło rozpoznać ich „boże plany” i prawdziwe wnętrze. Był taki film „Portret rodziny we wnętrzu”, a ja otwieram cykl „Portret Watykanu we wnętrzu”

Reklama

Re: Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki

Napisał(a): ~Wiktor -

A tak swoją drogą, jeżeli każdy ksiądz rzymskokatolicki jest drugim Jezusem, który w większości wyznań chrześcijańskich jest Bogiem, to zaiste powinna istnieć możliwość całkiem legalnego pomodlenia się do swojego wikarego, proboszcza lub biskupa? W końcu każdy kapłan katolicki to podobno drugi Bóg, a raczej bogowie i to całkiem widzialni... (;-)

Reklama

Re: Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki

Napisał(a): ~fakty -

Prosimy spójrz na Kościół w Polsce, gdzie biskupi kryją pedofilię, gdzie lojalność wobec instytucji jest ważniejsza od dobra ofiar, gdzie nuncjusz apostolski udaje, że tego nie widzi. Brak zdecydowanej reakcji kongregacji w sprawie abp. Głódzia, bp. Janiaka i bp. Tyrawy powoduje publiczne zgorszenie, gdyż wielu wiernych ma poczucie, że Watykan daje na to przyzwolenie, godzi w dobro Kościoła i uderza w jego jedność, ponieważ rodzi podziały na tych co dbają o dobre imię instytucji i na tych co troszczą się o ofiary.

Błagamy Cię Ojcze Święty! Pomocy!".

Re: Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki

Napisał(a): ~pikolo -

~Kaznodzieja W Polsce Kościół był zawsze wrogiem naszej ojczyzny - przypomnijmy,że chrzest Polska przyjęła, bo inaczej wymordowano by cały naród, tak jak czyniono to z innymi. Pod Grunwaldem Kościół stał po stronie wrogów naszej ojczyzny. W Targowicy i w czasie zaborów Kościół był po stronie okupantów i potępiał próby chłopów (lewicy) uzyskania niepodległości. W czasie II wojny światowej Kościół współpracował z Hitlerem. W czasie Stalinizmu Kościół współpracował z okupantami i nigdy nie został za to rozliczony... Obecnie zostaliśmy zmuszeni groźbami wojny domowej do przyjęcia haniebnego konkordatu. Koszty ponosi całe społeczeństwo celowo spychane do zagłady np. poprzez uniemożliwianie Polakom zwiększenia przyrostu naturalnego poprzez wspieranie zabiegów in vitro... Na szczęście dzięki cywilizacji coraz więcej prawdziwych patriotów widzi, że potrzeba ograniczyć wpływ państwa Watykan i jego wysłanników na naszą ojczyznę. To trudny temat...
i co z tego ma ?
santo subito
« Wróć do tematów
Do góry strony: Terlikowski: mafijna mentalność biskupa Janiaka ,biskup to namiestnik boga a co na to parafianie drogie owieczki