87
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń849
  • Odpowiedzi73
  • Ocen na +21
87 ppt ?

To jest Olek. (74)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: To jest Olek.

Napisał(a): ObserwatorII -

Dariyah
LordNiemand1
Dariyah
ObserwatorII
Dariyah
ObserwatorII
Dariyah Olek nie przesadzał czasem z alkoholem, Olek sam się dał zapamiętać od tej lepszej strony i to kilka razy. Czy Olek był dobrym prezydentem - zwyczajnie był, był tez przy okrągłym stole i choć od błahych spraw, to jednak nie po tej właściwej stronie. Olek wcale nie był przeciwko swojej partii i dobrze z nimi rozgrywał różne potyczki, nie był tak uległy jak Duda, bo wspólnie z Leszkiem rozdawali karty. Przykro powiedzieć, ale Chyba o żadnym prezydencie można powiedzieć ze był niezależny i oddany krajowi.

Podpisano
Gimbaza, ale już niepryszczata ..
Był szanowany i poważany za granicami Polskim papież JPII nawet był w nim zakochany.

Nie "walczył" nieustannie z opozycją i z Tuskiem.
Nie walczył? To rzeczywiście nowość, a weta, których używał, to służyły by ukrócić SLD czy UW i AW Solidarność?

Kwaśniewski był jedynym prezydentem wybranym na dwie kadencje i to mu zapewniło popularność. Inna Kwestia to dziś net punktuje kazdy krok polityków, za czasów Kwacha było, albo było mniej - sporo błędów uszło wiec uwadze.

A za granica to słynniejszy mimo wszystko jest Wałęsa.
Veta to nie publiczne ubliżanie z mównicy sejmowej, to nie szukanie haków w pokoleniach rodzinnych, nie 24/7 nagonka w TV.

Nie łamanie rąk protestujących kobiet, nie kłamstwa publiczne premiera.
A my nadal rozmawiamy o prezydentach? Za czasów Kwaśniewskiego premierowi tez się zdarzało kłamać, a przypomnę tylko, ze jak Olek odchodził, to smród afer ciągnął się latami. Kwaśniewski to tez tajne więzienia gdzie to było w Kiejkutach?

To jednak wybacz, ale trochę jałowa rozmowa, ponieważ chcesz pod pretekstem wynoszenia Kwaśniewskiego na piedestał, wypunktować obecna władze.

No w Kiejkutach.
Jest tylko mały problem - to więzienie jest jak yeti, wszyscy słyszeli nikt nie widział. I głównie na tym polega jego tajność;)

Notabene, zapisując się do NATO, podjęliśmy różne zobowiązania. Nie ma żadnej gwarancji, ze przy kursie naszych wladz w Polsce nie ma kolejnych 27 takich tajnych ośrodków wypoczynkowych, 17 badawczych i 8 placówek dla ss.
To co opinia publiczna "wie" to zazwyczaj tylko to, co zostało wyznaczone im do wiedzenia.
To yeti tym razem chyba jednak zobaczyło światło dzienne. Był chyba nawet o tym reportaż. Jasne, ze nie ma gwarancji i jasne, ze mamy zobowiązania. To znaczy, ze się gumuje z minusów i przekłada się na plusy - Bo inni tez?
Nadal niezłomnie wierzysz w to co pokazują w magicznym pudełku TV za szybką?

Ja dawno straciłem wiarę w gadające z ekranu głowy i fikuśne fotki.

Masz tu przykład z TV Tureckiej, notable rządowi pochyleni ze smutkiem na "poległych" w zmaganiach z covidem.( w kartonach po bananach pochowali)

Załączniki:
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Edi -

No przecież się podpisałam - gimbaza i….ale Europejski Trybunał Praw Człowieka to chyba nie jacyś dziennikarze co to coś odkryli. Czy tamten w yeti wierzą? Sam Kwaśniewski tez się przyznał ale pewnie go zmusili żeby opinia publiczna coś tam wiedziała :-)

Napisał(a): Gość -

~Edi No przecież się podpisałam - gimbaza i….ale Europejski Trybunał Praw Człowieka to chyba nie jacyś dziennikarze co to coś odkryli. Czy tamten w yeti wierzą? Sam Kwaśniewski tez się przyznał ale pewnie go zmusili żeby opinia publiczna coś tam wiedziała :-)

Ale ja Ci niczego nie umniejszam..
..mam tylko ogromną prośbę o źródła tego Trybunału stricte w sprawie polskiej.
Ot, zwykła ciekawość. Bo wszystko co znajduję, to to, że prowadzono śledztwo. O wynikach nic.
Coś jak z yeti - poszukiwań ogrom, wyniki..

Reklama

Napisał(a): Dariyah -

LordNiemand1
~Edi No przecież się podpisałam - gimbaza i….ale Europejski Trybunał Praw Człowieka to chyba nie jacyś dziennikarze co to coś odkryli. Czy tamten w yeti wierzą? Sam Kwaśniewski tez się przyznał ale pewnie go zmusili żeby opinia publiczna coś tam wiedziała :-)

Ot, zwykła ciekawość. Bo wszystko co znajduję, to to, że prowadzono śledztwo. O wynikach nic.
Zwróć się z ta prośba do Google, mnie się szukać nie chce, a opieram się tylko na pamięci. Co do umniejszania i tej ciekawości, to wiem, ze jest dokładnie inaczej, ale to jakby osobna bajka i nie na ten temat.

Co do wyroków, to został wydany właśnie przez Trybunał Praw Człowieka, ale skoro Ty nic o tym nie wiesz, mało tego nic tam nie znajdujesz, to pewnie nic nie było, a jedynie jakiś tam Palestyńczyk nie był zadowolony z urlopu nad polskimi jeziorami i Polskę pod Trybunał podstawił. Musiał strasznie tez parszywe warunki dostać, ze Trybunał racje mu przyznał. Niestety nie pamietam jego nazwiska No a ze jako gimbaza to piszę, to można między bajki wsadzić.

Żeby nie było - oczywiście masz racje we wszystkim.

Reklama

Napisał(a): Chamsin -

Dariyah
LordNiemand1

Zwróć się z ta prośba do Google, mnie się szukać nie chce, a opieram się tylko na pamięci. Co do umniejszania i tej ciekawości, to wiem, ze jest dokładnie inaczej, ale to jakby osobna bajka i nie na ten temat.

Co do wyroków, to został wydany właśnie przez Trybunał Praw Człowieka, ale skoro Ty nic o tym nie wiesz, mało tego nic tam nie znajdujesz, to pewnie nic nie było, a jedynie jakiś tam Palestyńczyk nie był zadowolony z urlopu nad polskimi jeziorami i Polskę pod Trybunał podstawił. Musiał strasznie tez parszywe warunki dostać, ze Trybunał racje mu przyznał. Niestety nie pamietam jego nazwiska No a ze jako gimbaza to piszę, to można między bajki wsadzić.

Było ich dwówch w tym jeden Palestyńczyk, a drugi to był Saudyjczyk, zakwaterowanie było zapewnione przez RP, ale wakacyjna obsługa była jamerykańskiej agencji turystycznej o nazwie CIA.

Dobrą masz pamięć...

Reklama

Chamsin
Dariyah
LordNiemand1

Było ich dwówch w tym jeden Palestyńczyk, a drugi to był Saudyjczyk, zakwaterowanie było zapewnione przez RP, ale wakacyjna obsługa była jamerykańskiej agencji turystycznej o nazwie CIA.

Dobrą masz pamięć...
O wlasnie, tego drugiego nie pamiętałam. I potem już nie śledziłam, czy odszkodowanie dostali. Olek jednak przyznał oficjalnie, ze o wszystkim wiedział.

Dariyah
O wlasnie, tego drugiego nie pamiętałam. I potem już nie śledziłam, czy odszkodowanie dostali. Olek jednak przyznał oficjalnie, ze o wszystkim wiedział.
Też nie znam końca tej hitorii bo ostatni raz słyszałem na ten temat w niemieckim radiu w czasch jak jeszcze żyłem w Niemczech, a to było kilka lat temu, w tamtej wiadomości powiedziane było że strasburski trybunał jeszcze nie wydał wyroku. I tak mi się skojarzyło...

Możliwe że już wydał, ale też mi się nie chcę googlować na ten temat.

A jak tam twoja arka, czy nadal miejscowa fauna się w niej gromadzi? Czy może potop został odwołany?

Bo tak sobie pomyślałem że bym sobie na tą okazje przynajmniej jaki ponton kupił....

Albo kajak...

Napisał(a): ObserwatorII -

Chamsin
ObserwatorII

Masz tu przykład z TV Tureckiej, notable rządowi pochyleni ze smutkiem na "poległych" w zmaganiach z covidem.( w kartonach po bananach pochowali)

No co ty, recykling jest teraz trendy...
Gdzieś na Fejsie widziałem filmik z TiKToka, ułożone rzędem "zwłoki" poległych na covida oviniete biała folią, dziennikarze fotografowali a gawiedź biernie się temu przyglądała, znienacka jeden z "martwych " chyba z ciekawości podniósł głowę psując tym całą powagę sytuacji.

Podobnie jak pewien łysy jegomość, dość znany publicznie skitrał pełne grozy zdjęcie ze szpitala.

Załączniki:

ObserwatorII
Chamsin
ObserwatorII

Gdzieś na Fejsie widziałem filmik z TiKToka, ułożone rzędem "zwłoki" poległych na covida oviniete biała folią, dziennikarze fotografowali a gawiedź biernie się temu przyglądała, znienacka jeden z "martwych " chyba z ciekawości podniósł głowę psując tym całą powagę sytuacji.

Podobnie jak pewien łysy jegomość, dość znany publicznie skitrał pełne grozy zdjęcie ze szpitala.

Tak na poważnie, to co do tego zdjęcia z Turci którego nie znam kontekstu, to moim zdaniem tylko użyto drewna ze zużytych skrzyń na banany, bo zgdonie z muzułmańsko-turecką tradycją, zmarłych nalerzy pochować jak najszybciej, i zrobić to w drewnianych trumnach, najlepiej tego samego dnia...

A jak jest durzo ofiar (a przecie jest pandemia) to mogło zabraknąć desek na trumny...

W karzdym razie mała jest szansa że to są kartony, może i faktycznie są (bo np w tym miejscu totalnie zabrakło drewna), ale wątpie...

W każdym razie kluczem jest muzułmańska tradycja pośpiechu z pogrzebem, w porównaniu z naszą gdzie aż taki pośpiech nie jest wymagany, a nie te niesczęsne "kartony"....

Taka mała uwaga ;)

Chamsin
Dariyah
Też nie znam końca tej hitorii bo ostatni raz słyszałem na ten temat w niemieckim radiu w czasch jak jeszcze żyłem w Niemczech, a to było kilka lat temu, w tamtej wiadomości powiedziane było że strasburski trybunał jeszcze nie wydał wyroku. I tak mi się skojarzyło...

A jak tam twoja arka, czy nadal miejscowa fauna się w niej gromadzi? Czy może potop został odwołany?

Bo tak sobie pomyślałem że bym sobie na tą okazje przynajmniej jaki ponton kupił....

Albo kajak...
Ponton się nie przyda. Szpadel kup, bo sucho strasznie, a ogródek dalej do przekopania.

Ps. Arka zubożała o szerszenie, które osobiście wygoniła ;-)

Napisał(a): ~gość -

ObserwatorII
Chamsin
ObserwatorII

Zdjęcie

Może to pacjent, nie ekscytuj się aż tak, bo się posikasz albo coś gorszego jeszcze. No ale fota dobra, żeby napisać co komu wygodne.

Dariyah
Chamsin
Dariyah

Albo kajak...
Ponton się nie przyda. Szpadel kup, bo sucho strasznie, a ogródek dalej do przekopania.

Ps. Arka zubożała o szerszenie, które osobiście wygoniła ;-)
A to jak najbardziej po pandemii bez tych wszystkich kwarantann i testów na korone, to mogę polecieć ci go przekopać, tylko będzie mi też potrzebna kosa albo sierp na te wszystkie chwasty, a może nawet siekiera na krzewy jakie do tego czasu wyrosną....

W karzdym razie popłynąć kajakiem albo pontonem, bez tych wszystkich obecnych ograniczeń podróży było by bez porównania łatwiej. Tyle że bez potopu to nie bardzo będzie po czym płynąć, a do przekopania ogródka potrzebny prócz łopaty był by tylko sprzęt do nurkowania...

Brak potopu rujnuje wszystkie moje planyna łatwą i lekką robotę, to może tak zamiast ganiać za osami przekonaj je do powrotu i ponegocjuj z resztą okolicznej fauny w kwestii przeprowadzki do twojej arki... ;-P
« Wróć do tematów
Do góry strony: To jest Olek.