Tonąca w długach Ameryka zatopi najpierw Polskę (1287)

Temat dotyczy artykułu: Tonąca w długach Ameryka zatopi najpierw Polskę

Tylko tuż po II wojnie światowej dług do PKB w USA przekraczał w 117 proc. I właśnie taką wartość ma znów osiągnąć już za kilka lat, ze względu na fiskalną stymulację. Ciekawostką i dziejową niesprawiedliwością może być jednak fakt, że skutków tego gwałtownie rosnącego długu na razie nie odczują Amerykanie, tylko Polacy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Komentarze (1287)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~brajaken -

Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~US DEBT CLOCK -

http://www.usdebtclock.org/
Załączniki:
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~znavca -

Polacy kiedy w końcu do was dotrze, że jesteście pod okupacją Izraela. USA zresztą tak samo. Jesteście zwykłą kolonią. Premier Morawiecki w nagraniach u Sowy mówił o sobie i swoich chrzczonych temperówką kolegach "We the people" czyli my ludzie bo wy jesteście gojami czyli bydłem.
Albo, że Polska jest posiadana przez kogoś innego, czyli jest przedmiotem a wy jesteście tylko zastawą od obiadu. Nieoficjalnie dług Polski wraz z tym ukrytym w samorządach, ZUS, funduszach celowych itd. to jeden bilion dolarów. Zamroczony suweren tego nie wie i nie chce wiedzieć.
Ostatnia Polska władza skończyła się w sierpniu 80 roku. Sami obalaliście Gierka i teraz możecie mieć pretensje do samych siebie i się cieszyć z pseudo talmudycznej wolności. Dekada rządów Edwarda Gierka , to najszczęśliwszy i najlepszy okres dla zwykłych Polaków w histori Polski. Gierek w latach 70-tych nabrał kredytów z zachodu. Zachód myślał, że Gierek przeżre kredyty albo rozkradną w rządzie. Jakie było zdziwienie jak Gierek zaczął budować szkoły, fabryki i osiedla mieszkaniowe. Zachód wtedy w szoku zaczął coś bełkotać o prawach człowieka, stworzyli KOR z Kaczyńskim, Michnikiem, Geremkiem, Macierewiczem i szkodzili ale Gierek dalej szedł do przodu. W czasach Gierka Polska powoli stawała się regionalną potęgą gospodarczą, dzięki decyzjom inwestycji we własne środki produkcji. Korea Płd. wtedy to jak Afganistan dzisiaj. A my byliśmy w stanie wyprodukować praktycznie każdy produkt. Politycznie było to możliwe ponieważ oczyszczono kręgi władzy z pewnej mniejszości w 1968, która później poprzysięgła nam zemstę. W 79 roku była zima stulecia Polska musiała trochę zacisnąć pasa i się zaczeło. W 80 roku odpalili w Polin Majdan a na czele majdanu staną przywieziony motorówką Kohne Lejba czyli TW. Bolek.
Odpowiedzi (17)

Napisał(a): ~hist -

Zadluzenie USA w calosci jest wyrazone w dolarach amerykanskich, wiec USA moze jednoczesnie drukowac dolary w celu wykupienia od zagranicznych wierzycieli swoich obligacji, jak i podwyzszac stopy procentowe w celu zachecenia zagranicznych inwestorow do lokowania kapitalu USA, co powodujac zwiekszenie popytu na dolary, podwyzsza wartosc amerykanskiej waluty. Trzecia czesc polskiego zadluzenia jest wyrazona w walutach obcych wiec zarowno dodruk polskiej waluty, jak i odplyw zagranicznego kapitalu beda powodowac oslabienie zlotowki, co zwieksza wartosc polskiego dlugu wyrazonego w obcych walutach. Aby Polska zaczela zmniejszac zadluzenie, konieczne jest wprowadzenie programow oszczednosciowych, podobnie jak zrobiono to w Grecji, czyli: obnizenie emerytur i podniesienie wieku emerytalnego w celu zbalansowania ZUS, obnizenie lub co najmniej zamrozenie wynagrodzen w sferze budzetowej, wprowadzenie podatkow majatkowych w tym progresywnego podatku od wartosci nieruchomosci uwzgledniajacego wartosc nieruchomosci wolna od tego podatku przypadajaca na kazdego domownika, wprowadzenie obowiazku skladania PIT-ow przez wszystkie dorosle osoby z rolnkami wlacznie, w ktorych uwzglednione beda rowniez dochody kapitalowe, co pozwoli na likwidacje tzw. podatku Belki. Brak takich dzialan bedzie powiekszal polskie zadluzenie i zwiekszal emigracje mlodych ludzi za granice.
Odpowiedzi (18)

Napisał(a): ~znavca -

Polska ma dług rządowy (300 mld USD) dwa razy taki jak pływająca na ropie Wenezuela (150 mld USD), którą już uznano za bankruta tylko sama nie chce tego ogłosić. Nieoficjalnie dług Polski wraz z tym ukrytym w samorządach, ZUS, funduszach celowych itd. to jeden bilion dolarów (USA tak potężne ma ok. 16 bln USD). Zamroczony suweren tego nie wie i nie chce wiedzieć. Kiedy już się dowie, to bogoojczyźnianych szczurów nie będzie już na tonącym okręcie jak w dniu 18 września 1939 roku kiedy Rydz-Śmigły był już w Rumunii. Baw się szlachto, rozbiory już niedługo i nie pomogą tu modły smoleńskie: wy oprócz montowni, obcych marketów i dotowanych fabryk przetwórstwa rolnego utrzymującego się z eksportu do Unii NIC nie macie, nawet w głowach
Polskę po wojnie odbudowywali ludzie "z żelaza", unowocześniali i rozbudowywali ludzie "z marmuru", a roztrwonili majątek narodowy ludzie ze ... styropianu.
Polska ma nawet PKB zbliżone do Wenezueli, a biorąc pod uwagę emigrację z Polski podobną liczbę ludności i zbliżony procent katolików. Rządzą tam też od lat podobni do PiS narodowi socjaliści. Też mieli podobne do PiS wielkie programy społeczne z rozdawaniem nierobom darmowego jedzenia i ubrań. Mnie zastanawia jeszcze tylko kto i po co Polskę i Polaków wkręca w dalsze zadłużenie, czy jest to po prostu pazerność i głupota warchołów przy władzy, czy celowe działanie? Żadnych reform podatkowych jak w Rumunii - nic tylko dobijanie uczciwie pracujących na korzyść patologicznych leni.
Odpowiedzi (37)

Napisał(a): ~grzeczna... -

dziwne bo w Stanach za prace na pół etatu można sie spokojnie utrzymac cały m/c i opłacic czynsz a w Polsce najnizsza krajowa 1.500zł nie wystarcza nawet na stancje dzieki wszystkim rzadom po 1989
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~ZenekB -

Nasz deficyt jest ciekawszy. Miesięcznie zadłużamy się o 10 mld złotych, a gospodarka podobno ma się świetnie.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~zaza -

jakiś Mazguła dalej nie rozumie że polski przemysł w roku 1989 nie produkował niczego co można by w tamtym świecie sprzedać I dlatego upadł. Zalecam czytanie najprostszych książek z dziedziny ekonomii
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~Mieciu -

Hegemonia USA kończy się na naszych oczach. Kolos na glinianych nogach zaczyna się chwiac
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~POLKO -

Chciałbym mieć takie problemy jak USA ...wręcz skrajana nędza...proponuję zrzucuć się po 1 USD - każdy obuwatel UE, i przekazać przyjaciołom za Waielką Wodą...
Odpowiedzi (2)
Dodaj komentarz