108
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +14
108 ppt ?

Trudna sztuka gotowania ziemniakow (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Trudna sztuka gotowania ziemniakow

Napisał(a): ~Edytt -

Ostatnio przeczytalam pewien artykul i az zdebialam.. Okazalo sie, ze zle gotuje ziemniaki bowiem jak wszyscy znani mi ludzie obieram je, wrzucam do zimnej wody i stawiam na palnik. I tutaj wlasnie jest meritum, bo okazuje sie, ze tak przygotowane ziemniaki traca WIEKSZOSC swoich wartosci odzywczych.. No i dlatego nie powinno sie ich obierac... a tym bardzij wrzucac do garnka z woda i zostawiac na nastepny dzien.. Czy naprawde tak jest? A jezeli tak, to dlaczego wlasciwie obiera sie ziemniaki?
INTERIA.PL

Re: Trudna sztuka gotowania ziemniakow

Napisał(a): ~kucharka35 -

Ja kiedyś przeczytałam z kolei, że ziemniaki wrzuca się do wrzącej wody. Ile ludzi, tyle teorii.
Jeśli jednak chodzi o ziemniaki, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że młode ziemniaki rzeczywiście w skórce mają ogrom wartości odżywczych, natomiast stare już nie. Dlatego spokojnie młode ziemniaki możesz ugotować, jak to się mówi "w mundurkach" i będą smaczne.
Co nie oznacza, że kupujesz ziemniaki w pierwszym lepszy sklepie i od tak wrzucasz do wody. Musisz te ziemniaki najpierw dokładnie wyszorować.

Napisał(a): Kajetana -

~Edytt Ok, ale na parze obrane czy nie?
I dlaczego wlasciwie sie obiera ziemniaki skoro w skorce jest najwiecej wartosci odzywczych?
jeśli lubisz to możesz jeść że skórą ale nigdy jej nie doszorujesz dobrze, jest twardsza i jemy oczami a warzywa niedobrane nie wyglądają tak estetycznie jak obrane

Napisał(a): ~Robert -

Kupujesz szybkowar i robisz na parze - cienko obierasz, kroisz w łódki i wrzucasz na sitko. Trochę gorącej wody na dno i gotujesz 15 minut. Nie dość że szybciej, zdrowiej to jeszcze są smaczniejsze niż z wody. No może trochę trudniej puree zrobić ale też się da ;-)

Napisał(a): Andrju91 -

Ja uwielbiam ziemniaki w każdej postaci. A odkąd kupiłem do domu robota kuchennego na święta, ziemniaki jemy w każdej postaci. Co jak co, ale tradycyjna babka ziemniaczana robi się w takim kombajniku (bo to model xl jak na prawdziwą 5osobową rodzinę przystało: http://www.ke(...)itanium)
No i chyba jak ktoś zapyta mnie co najlepiej spaja rodzinę, to odpoczywanie, kiedy żarełko robi się samo w maszynie :D
« Wróć do tematów
Do góry strony: Trudna sztuka gotowania ziemniakow