33
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +3
33 ppt ?

Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek

Napisał(a): Logos -

"Zwłoki w ogródku?
Tak, na kompost

Nowe, szokujące prawo, zostało ostatecznie ustanowione 21 maja. Ustawę podpisał gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee. Co ciekawe, już powstała tam pierwsza firma, która kompostowaniem się zajmie".

Jak to działa?

Założycielka pierwszej w USA firmy kompostującej zwłoki - Katrina Spade - tłumaczy, że to świetna alternatywa dla tradycyjnych pochówków. W dodatku super ekologiczna - dzięki niej uda się ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery!

Aby kompostować ludzkie zwłoki, wystarczy zamknąć je w szczelnym, sześciokątnym, stalowym pojemniku i zalać je lucerną, słomą i zrębkami drewna - podaje BBC."

Mam nadzieję że ten sposób użyźniania gleby przyjmie się również w Polsce, zmarły dziadek czy babcia może przysłużyć się dzieciom lub wnukom ofiarując ekologiczny nawóz na działkę.
INTERIA.PL

Re: Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek

Napisał(a): ~gość -

Wiesz co jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze, reszta to tylko rozowa otoczka zeby zamydlic oczy innym i wepchnac coś na rynek ,a jak już przynęta złapie, to nikt się nie martwi ,czy to humanitarne, dobre czy źle.

Właśnie przed doslowną chwila oglądałam program o restauracji we Włoszech. Restauracja serwuje jedzenie jak każda inna, co ja wyróżnia, to to że goście są traktowani jak intruzy, wywywani od najgorszych a jedzenie chyba się lepiej podaje psom niż tym gościom. Restauracja pęka w szwach, a w kolejce żeby się do niej dostać stoi się kilka godzin .

Ludzie kombinują jak mogą, by zbić kasę, jak się uda, to sukces.
Wyzwiesz kogoś na ulicy może grozić ci proces że stopy prawnej, ale jak pójdziesz do restauracji ,to za obelgi jeszcze słono zapłacisz, ot marketing i ludzka przewrotnosc.

~gość Wiesz co jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze, reszta to tylko rozowa otoczka zeby zamydlic oczy innym i wepchnac coś na rynek ,a jak już przynęta złapie, to nikt się nie martwi ,czy to humanitarne, dobre czy źle.

Właśnie przed doslowną chwila oglądałam program o restauracji we Włoszech. Restauracja serwuje jedzenie jak każda inna, co ja wyróżnia, to to że goście są traktowani jak intruzy, wywywani od najgorszych a jedzenie chyba się lepiej podaje psom niż tym gościom. Restauracja pęka w szwach, a w kolejce żeby się do niej dostać stoi się kilka godzin .

Wyzwiesz kogoś na ulicy może grozić ci proces że stopy prawnej, ale jak pójdziesz do restauracji ,to za obelgi jeszcze słono zapłacisz, ot marketing i ludzka przewrotnosc.
Czy ta restauracja oferuje warzywa nawożone kompostem z ludzkich zwłok?

Reklama

Napisał(a): ~gość -

Logos
~gość Wiesz co jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze, reszta to tylko rozowa otoczka zeby zamydlic oczy innym i wepchnac coś na rynek ,a jak już przynęta złapie, to nikt się nie martwi ,czy to humanitarne, dobre czy źle.

Chyba nie zrozumiałeś mojego przekazu, to może być restauracja z obelgami, to może być kompost z ludzkich zwłok albo to może być płód dziecka z poronien itd itp .....nikt nie patrzy CO to jest, stara się to wdrożyć na rynek i czeka aż się przyjemnie. Dla Ciebie kompost z ludzkich zwłok jest bulwersujacy, są tacy ,co nie widzę w tym problemu. Jest popyt jest podaż. Jeżeli znajdzie się większość którym kompost z ludzkich ciał się spodoba ,to na nic Twoja bulwetsacja ,bo to i tak przejdzie. Dla mnie to też niesmaczne ale bardziej dziwi mnie chęć zdobycia majątku na czymś co nie jest ludzkie i przeciwstawia się kanonom przyzwoitość. Krótko mówiąc ludzie są pazerni i po trupach a nawet z trupów chce zdobyć pieniądze ,dobra reklama ludziom potrafi szybko oczy zamydlic i wykorzystać ich naiwność.

~gość
Logos

Chyba nie zrozumiałeś mojego przekazu, to może być restauracja z obelgami, to może być kompost z ludzkich zwłok albo to może być płód dziecka z poronien itd itp .....nikt nie patrzy CO to jest, stara się to wdrożyć na rynek i czeka aż się przyjemnie. Dla Ciebie kompost z ludzkich zwłok jest bulwersujacy, są tacy ,co nie widzę w tym problemu. Jest popyt jest podaż. Jeżeli znajdzie się większość którym kompost z ludzkich ciał się spodoba ,to na nic Twoja bulwetsacja ,bo to i tak przejdzie. Dla mnie to też niesmaczne ale bardziej dziwi mnie chęć zdobycia majątku na czymś co nie jest ludzkie i przeciwstawia się kanonom przyzwoitość. Krótko mówiąc ludzie są pazerni i po trupach a nawet z trupów chce zdobyć pieniądze ,dobra reklama ludziom potrafi szybko oczy zamydlic i wykorzystać ich naiwność.
Dlaczego myślisz że dla mnie kompost z ludzkich zwłok jest bulwersujący?
Nie wkładałem emocji w ten temat, po prostu stwierdziłem fakt.
W Polsce zwłoki zmarłych nie są wykorzystywane w przemyśle, no chyba że w przemyśle kościelnym gdzie służą do produkcji różnych relikwii i kościelnych gadżetów.
Polskie zwłoki bezużytecznie rozkładają się w ziemi w miejscach zwanymi cmentarze.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~jumar71 -

człowiek to jego mózg istnieje póki żyje wierzącym którzy tyle zainwestowali trudno się z tym pogodzić ale wszystkie dowody naukowe to potwierdzają a wiara jest niczym i złudą ludzie nie potraficie właśściwie wykorzystać życia doczesnego a marzycie o wiecznym ? Możę by się trochę nad tym tematem pochylić?

Napisał(a): ~kolapt -

Nie zgadzam się z tym. Tradycyjny pochówek jest nadal najczęściej wybieraną formą pogrzebu i długo tak będzie. Sam ostatnio organizowałem taki pogrzeb. Dużą pomoc otrzymałem od zakładu pogrzebowegohttps://charo(...)ag.pl/, który ma doświadczanie w organizowaniu i przeprowadzaniu ceremonii tego typu.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek