Odpowiadasz na:
Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek

Gość
Temat dodał(a):
Gość -
"Zwłoki w ogródku? Tak, na kompost Nowe, szokujące prawo, zostało ostatecznie ustanowione 21 maja. Ustawę podpisał gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee. Co ciekawe, już powstała tam pierwsza firma, która kompostowaniem się zajmie". Jak to działa? Założycielka pierwszej w USA firmy kompostującej zwłoki - Katrina Spade - tłumaczy, że to świetna alternatywa dla tradycyjnych pochówków. W dodatku super ekologiczna - dzięki niej uda się ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery! Aby kompostować ludzkie zwłoki, wystarczy zamknąć je w szczelnym, sześciokątnym, stalowym pojemniku i zalać je lucerną, słomą i zrębkami drewna - podaje BBC." Mam nadzieję że ten sposób użyźniania gleby przyjmie się również w Polsce, zmarły dziadek czy babcia może przysłużyć się dzieciom lub wnukom ofiarując ekologiczny nawóz na działkę.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek

Napisał(a): ~jumar71 -

człowiek to jego mózg istnieje póki żyje wierzącym którzy tyle zainwestowali trudno się z tym pogodzić ale wszystkie dowody naukowe to potwierdzają a wiara jest niczym i złudą ludzie nie potraficie właśściwie wykorzystać życia doczesnego a marzycie o wiecznym ? Możę by się trochę nad tym tematem pochylić?

Re: Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek

Napisał(a): ~marta6 -

Dobre urny, w niskich cenach oferuje zniczpamieci.pl

Reklama

Re: Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek

Napisał(a): Blandare51 -

Moze przezytek, ale jaka uciecha!
Załączniki:

Re: Trumna i tradycyjny pogrzeb, to już przeżytek

Napisał(a): ~przyszły trup -

Tylko kremacja a prochy albo na wiatr w ładnym nie zamieszkałym miejscu albo do morza. Inna opcja dla mnie nie istnieje.

Reklama