39
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń113
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +93
39 ppt ?

Tusk może kandydować na kanclerza Niemiec (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Tusk może kandydować na kanclerza Niemiec

Napisał(a): best74 -

Juncker proponuje zlikwidować stanowisko Tuska. Ma rację, bo te stanowisko rzeczywiście jest zupełnie niepotrzebne. Czyli Idą wielkie zmiany w UE! Juncker obiecał nie doprowadzać się do stanu utrudniającego zakładanie marynarki. Tym samym Tusk staje się zbędny.

Wiedzą, że Tusk jest już dla nich obciążeniem, bo ma na sumieniu Amber Gold, o Smoleńsku nie wspominając. Jednak prawda zacznie o tym wychodzić na wierzch. Poza tym, Tusk już nic nie może, bo na Polskę nie ma już żadnego wpływu, a o przyszłej prezydenturze Polski, to sobie pomarzyć może. Reasumując - Donek zrobił swoje, Donek może odejść, albo raczej pójść... siedzieć.

Jedyną szansą dla Tuska jest kandydowanie na kanclerza Niemiec. Ale czy pani Merkel jest gotowa na aż takie poświęcenie dla swojego kolegi Tuska? Jak myślicie?
INTERIA.PL

Re: Tusk może kandydować na kanclerza Niemiec

Napisał(a): stevn -

~sem Rudy więcej zrobił dla Niemiec niż cały wermacht w czasie II światowej. Dlatego Niemcy mają wobec niego dług wdzięczności. Stanowisko kanclerza Niemiec należy mu się jak psu buda!
Załączniki:

Re: Tusk może kandydować na kanclerza Niemiec

Napisał(a): ~Joanna Lichocka -

Zagadka Junckera

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaproponował likwidację stanowiska prezydenta Europy. Tak, tego, jak głosi PO, od czasu Jana Pawła II najważniejszego, jakie piastował człowiek zrodzony na ziemiach polskich. Ten, który tyle złego widzi w rządach PiS-u, likwidując stanowisko szefa Rady Europejskiej, by połączyć je z funkcją szefa KE, chce pozbawić pracy Donalda Tuska.
Więcej, uważa, że ani on, ani Tusk nie powinien do nowego urzędu aspirować. „Nie jest to propozycja personalna ani dla mnie, ani dla Donalda Tuska”. To, że skromnie mówi, iż nową funkcją nie jest w przyszłości zainteresowany, to pół biedy. Ale dlaczego wykreśla także platformianego króla Europy? Fasadowość działań polityków PO, fikcja ich pozycji, kompetencji i przydatności w życiu publicznym znalazła niespodziewany, międzynarodowy wymiar. Nie należy jednak wątpić, że Niemcy Tuskowi stratę tę jakoś wynagrodzą. Chyba że kompromitujące go fakty płynące choćby z afery Amber Gold to uniemożliwią. A może to coraz bardziej kłopotliwa jego przeszłość zaważyła na deklaracji Junckera i jest elegancką formą pozbycia się szemranej postaci z pierwszej linii? Pewnie nie, ale w razie czego plan jest gotów.

Joanna Lichocka
« Wróć do tematów
Do góry strony: Tusk może kandydować na kanclerza Niemiec