103
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +31
103 ppt ?

Tusk popiera (popierał?) Polskę i uważa, że łączenie pieniędzy z "praworządnością" to błąd ... (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Tusk popiera (popierał?) Polskę i uważa, że łączenie pieniędzy z "praworządnością" to błąd ...

Napisał(a): zmianynaziemi -

cytaty :

" Uzależnianie wypłat unijnych dla Polski od stanu jej praworządności byłoby krokiem w niewłaściwym kierunku - ocenił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w telewizji TVN24. "

"-uzależnianie finansowania Polski z budżetu UE od stanu jej praworządności byłoby też krokiem ryzykownym. - Nie tylko ze względu na to, że nie chciałbym, żeby Polska była karana, ale że generalnie dla Europy nie byłoby dobrze, gdyby mieszać te dwa porządki - powiedział Tusk"

To wypowiedzi Donalda Tuska z 2018 roku
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/donald-tusk-o-uzaleznieniu-wyplat-ue-od-praworzadnosci/h63pe44
INTERIA.PL

Reklama

Re: Tusk popiera (popierał?) Polskę i uważa, że łączenie pieniędzy z "praworządnością" to błąd ...

Sajmon1 Od kiedy to Donald Tusk jest autorytetem dla zwolenników obecnej władzy?
Ja też uważam , że nie powinno się tego łączyć , tak samo jak uważam , że PiS narusza zasady praworządności.
Chodzi o to, że teraz zmienił zdanie.

cytat:

"Morawiecki zapowiada weto wobec budżetu europejskiego, którego Polska jest największym beneficjentem. Szukam właściwego słowa."

Re: Tusk popiera (popierał?) Polskę i uważa, że łączenie pieniędzy z "praworządnością" to błąd ...

Napisał(a): Sajmon1 -

zmianynaziemi
Sajmon1 Od kiedy to Donald Tusk jest autorytetem dla zwolenników obecnej władzy?
Ja też uważam , że nie powinno się tego łączyć , tak samo jak uważam , że PiS narusza zasady praworządności.

cytat:

"Morawiecki zapowiada weto wobec budżetu europejskiego, którego Polska jest największym beneficjentem. Szukam właściwego słowa."

A gdzie to jest zmiana zdania?
Uzależnienie wypłat od zasad praworządności to krok w złym kierunku ale wetowanie budżetu też nie jest dobre , szczególnie w czasie pandemii.
Ja też tak twierdzę i nie widzę sprzeczności.

To rodzaj błędnego koła , który stworzył PiS.

Reklama

Unia Europejska nie jest nastawiona na walkę z kimkolwiek a tym bardziej z członkami własnej wspólnoty . Jest nastawiona na współpracę i wzajemnie poszanowanie zasad.

Dlatego art 7 dotyczący zasad praworządności może być wdrożony tylko przy jednomyślności.

Kwestie praworządności można ustalić np korzystając z ciałą doradczego Unii jakim jest Komisja Wenecka albo odwołać się do Trybunału Unijnego. Tak można poprowadzić reformę sądownictwa żeby nikt się nie czepiał , jeśli ma się dobre intencje.

Sajmon1
zmianynaziemi

cytat:

Uzależnienie wypłat od zasad praworządności to krok w złym kierunku ale wetowanie budżetu też nie jest dobre , szczególnie w czasie pandemii.

Czyli uważasz , że Tusk nadla twierdzi :

cytat:

" Uzależnianie wypłat unijnych dla Polski od stanu jej praworządności byłoby krokiem w niewłaściwym kierunku -

I nic się nie zmieniło ?

Reklama

Napisał(a): Ananke -

Może jednak czas na opuszczenie struktur UE? Coraz więcej warunków, coraz więcej szantażu ze strony "starych" członków wobec tych z dawnej strefy rosyjskich wpływów. Złapali wielki rynek zbytu i taniej siły roboczej, na wejście zniszczyli polski przemysł z pomocą "elit" styropianowej władzy, postkomunistów i pozostałych sprzedawczyków. Tusk do nich należał, jest żywym przykładem zaprzedania się obcym i wrogim Polsce siłom. Za darmo nie osiadł na synekurze.

zmianynaziemi
Sajmon1
zmianynaziemi

cytat:

cytat:

" Uzależnianie wypłat unijnych dla Polski od stanu jej praworządności byłoby krokiem w niewłaściwym kierunku -

I nic się nie zmieniło ?
I czego nie rozumiesz? Jak cię ktoś zapyta co wybierasz , dżumę czy cholerę to co wybierzesz?
Tusk stwierdził tylko , że i dżuma i cholera jest zła i ja nie widzę w tym sprzeczności.

Napisał(a): ~gość -

Ananke Może jednak czas na opuszczenie struktur UE? Coraz więcej warunków, coraz więcej szantażu ze strony "starych" członków wobec tych z dawnej strefy rosyjskich wpływów. Złapali wielki rynek zbytu i taniej siły roboczej, na wejście zniszczyli polski przemysł z pomocą "elit" styropianowej władzy, postkomunistów i pozostałych sprzedawczyków. Tusk do nich należał, jest żywym przykładem zaprzedania się obcym i wrogim Polsce siłom. Za darmo nie osiadł na synekurze.
A co mają opuszczać jak się nie dorwali do żadnej struktury. Tuczą się na dietach i kantowaniu ba delegacjach. Meleksami sobie po rajdują.

Napisał(a): ~gość -

Sajmon1
zmianynaziemi
Sajmon1
zmianynaziemi

cytat:

cytat:

I nic się nie zmieniło ?
I czego nie rozumiesz? Jak cię ktoś zapyta co wybierasz , dżumę czy cholerę to co wybierzesz?
Tusk stwierdził tylko , że i dżuma i cholera jest zła i ja nie widzę w tym sprzeczności.
Tusk dwa lata temu mówił co innego, teraz mówi co innego. Ten temat dla ciebie taki trudny?

Napisał(a): olacda -

"Tusk popiera (popierał?) Polskę i uważa, że łączenie pieniędzy z "praworządnością" to błąd '- dziwne. Zawsze załatwiał dla Polski sankcje i konsekwencje. Nigdy nie myślał o Polsce, raczej o swojej karierze. Podpisał umowę na Karakale w zamian za poparcie go na szefa UE.
Pamiętamy afery za jego rządów.
Komisja do sprawa wat raport końcowy
"Tusk kierował do Sejmu projekty nowelizacji ustawy o VAT rozszczelniających system podatkowy pod pozorem znoszenia barier administracyjnych. "
https://www.rp.pl/Polityka/190909429-Komisja-sledcza-ds-VAT-przyjela-raport-koncowy.html
« Wróć do tematów
Do góry strony: Tusk popiera (popierał?) Polskę i uważa, że łączenie pieniędzy z "praworządnością" to błąd ...