2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń131 tys.
  • Odpowiedzi680
  • Ocen na +3 tys.
2 tys. ppt ?

Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego (681)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego

Napisał(a): ~demyk -

Tusk w końcu przerwał milczenie odnośnie relacji Polski z Izraelem i kontrowersyjnej ustawy. Politycy rozmawiali o kryzysie podczas nieformalnego szczytu państw europejskich w Brukseli.
Wypowiedział się tak:
„Powiedziałem premierowi Morawieckiemu, że sytuacja jest bardzo poważna, dotyczy bezpośrednio polskich interesów, reputacji i polskiej pozycji w świecie”. Tusk uważa ponadto, że: „trzeba zrobić wszystko, żeby zatrzymać dwie fale: po pierwsze – falę złych opinii o Polsce, a ta fala przypomina już dziś wręcz tsunami, i drugą falę – niemądrych i nieprzyzwoitych ekscesów, antysemickich wypowiedzi w kraju”. Jego zdaniem, „obóz rządzący ma wszystkie narzędzia, by zatrzymać obie te fale, jeśli tylko tego rzeczywiście chce” . Dodał też, że:
„wszyscy ciężko pracowaliśmy w Polsce nad dobrymi relacjami Polski ze światem zewnętrznym, w tym Izraelem i wspólnotą żydowską. Nie możemy pozwolić, aby ktoś w kilka tygodni zrujnował całą tę robotę. Nie jest jeszcze za późno na konkretne działania, tak jak nie jest za późno na zwykłą ludzką przyzwoitość

Jak uważacie, czy zachowanie Tuska jest adekwatne? Czy powinien bardziej zaangażować się w rozwiązanie konfliktu polsko-izraelskiego?
INTERIA.PL

Re: Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego

Napisał(a): buc1 -

Tusk ma prawo tak powiedzieć, bo pracował nad uporządkowaniem stosunków ze wszystkimi państwami. Za PO były dobre relacje ze wszystkimi krajami, ze Żydami też PiS dobre stosunki ze wszystkimi państwami doprowadził ruiny. Polska dużo straciła na wizerunku i straci na finansach unijnych i może zostać izolowana. Tusk jest byłym polskim premierem, zatem ma prawo krytyki, jak każdy obywatel.

Re: Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego

Napisał(a): tom100 -

buc1 Tusk ma prawo tak powiedzieć, bo pracował nad uporządkowaniem stosunków ze wszystkimi państwami. Za PO były dobre relacje ze wszystkimi krajami, ze Żydami też PiS dobre stosunki ze wszystkimi państwami doprowadził ruiny. Polska dużo straciła na wizerunku i straci na finansach unijnych i może zostać izolowana. Tusk jest byłym polskim premierem, zatem ma prawo krytyki, jak każdy obywatel.
Jeszcze trochę a Tusk nie będzie miał żadnych praw .
Koniec wciskania ludziom farmazonów.

Re: Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego

Napisał(a): ~Pomorze -

Tusk i kolesie dali się wszystkim cwaniakom klepać po ramionach . Obecnie cieszą się ,na każdym kroku kiedy Polsce źle się dzieje . Sami dolewają oliwy do ognia,szkalują Polski demokratycznie wybrany rząd,donoszą do obcych,plują i liczą na wojenkę Polsko-Polską. Nigdy na nich nie zagłosujemy .

Re: Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego

Napisał(a): ~romank -

~Pomorze Tusk i kolesie dali się wszystkim cwaniakom klepać po ramionach . Obecnie cieszą się ,na każdym kroku kiedy Polsce źle się dzieje . Sami dolewają oliwy do ognia,szkalują Polski demokratycznie wybrany rząd,donoszą do obcych,plują i liczą na wojenkę Polsko-Polską. Nigdy na nich nie zagłosujemy .

Re: Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego

Napisał(a): ~RobertS -

zatem wg Tuska, Morawiecki powinien potulnie powiedzieć, że tak, były "polskie obozy smierci", Polska jest odpowiedzialna za Holokaust? Może powinien mówić rzeczy nawet wbrew prawdzie historycznej, byle nasi zagraniczni partnerzy byli zadowoleni ???? ?Donald Tusk to chodzaca żenada poprostu

Re: Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego

Napisał(a): ~eciepecie -

~gość Zdanie Tuska jest tyle samo warte co on sam a o przyzwoitości nie powinien się wypowiadać bo nie ma o tym najmniejszego pojęcia. Tyle co zaszkodził Polsce swoimi wypowiedziami to drugiego takiego pajaca nie ma a to, że głos zabrał nic dziwnego, Żyd z dziada pradziada swoich broni.
Milo byloby , gdybyscie Wy, przeciwnicy pana Tuska, zdecydowali ostatecznie czy mial on niemieckich czy zydowowskich przodkow. Poki co sami nie wiecie co wypisujecie - ale to u slabo wyposazonych w szara materie jest normalne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Tusk w ostrych słowach do Morawieckiego