1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń56 tys.
  • Odpowiedzi370
  • Ocen na +427
1 tys. ppt ?

Tusk zarobił krocie! (371)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Tusk zarobił krocie!

Napisał(a): ~burrraki -

Najnowsze doniesienia pokazują, że politycy nie mają się najgorzej, a zdecydowanie nie tak źle jak sami mówią. Jeden z polskich portali prześwietlił płace polityków: Biedronia, Tuska i Kaczyńskiego. Najlepiej z całej trójcy ma się oczywiście Tusk, który za stanowisko przewodniczącego RE w ciągu trzech lat zarobił 1,29 mln euro (5,6 mln zł)! Z czego mniej więcej wychodzi, że za miesiąc były premier zgarnia 25,5 tys. euro (podstawa za stanowisko to ok. 21 tys.). Do tego dochodzą jeszcze takie profity, jak dieta (15% zarobków), wynajem hoteli, mieszkań czy biura (także umeblowanie). Po zakończeniu drugiej kadencji w sumie w kieszeni będzie miał 1,85 mln euro czyli 7 953 636,61 złotych! Następnie przez 3 lata po opuszczeniu Brukseli dostanie jeszcze więcej pieniędzy za tzw. „dodatek przejściowy”, który nawet po założeniu, że Donald dostanie najmniejszy, jak może dostać polityk jego kalibru, czyli ok. 368 tys. euro, czyli ok. 1,6 miliona złotych.
Emerytura tez zapowiada się nie najbiedniej, mianowicie co miesiąc po osiągnięciu 65. roku życia będzie otrzymywał 5,5 tys. euro (rocznie 65,5 tys. euro, czyli 282 tys. złotych). Podsumowując: za pracę w Unii Europejskiej Donald Tusk zarobi 9 537 116,96 złotych. Nie najgorzej. Najwyraźniej bycie politykiem się opłaca. Czyli to wszystko idzie z podatków Europejczyków, którzy nie opłacają wyłącznie jednego polityka. Sprawiedliwie?
INTERIA.PL

Re: Tusk zarobił krocie!

Napisał(a): ~1950 -

Ciekawe kogo interesuje ile zarabia Pan Tusk, jedynie ludzi pokroju pis, oni umieją się patrzeć ,oceniać innych lecz nie patrzą na swoich: patrz "nagrody, które jak to mówiła Szydło im się należało" i co i na pewno nie oddali nagród. Pis tak kręci częścią Polaków jak chcą, wstyd Polacy, wstyd. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Tusk zarobił krocie!