311
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń21 tys.
  • Odpowiedzi92
  • Ocen na +34
311 ppt ?

TVP szykuje film o Kaczyńskim (93)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

TVP szykuje film o Kaczyńskim

Napisał(a): uni -

Reżyserka Ewa Świecińska przygotowuje się do realizacji produkcji filmowej o charakterze dokumentalnym o Jarosławie Kaczyńskim – a szczególnie o jego działalności w latach 70. i 80. XX wieku. Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz otrzymał, a następnie upublicznił mail ze szczegółami dotyczącymi produkcji. Wiadomość była tym samym zaproszeniem do wzięcia udziału w filmie:

„Człowiek zbuntowany” - Film dokumentalny o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materia, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich dziabania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę. Wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego „dziś” oraz innych ważnych opozycjonistów - świadków historii. Film, w zamyśle autora ma być zbudowany z anegdot, nie z suchych faktów. Przewidziane są zdjęcia dokumentalne i fabularyzowane, a prezentowana w filmie historia skończy się ok. 1990 rok.
Produkcja zyska olbrzymi rozgłos?
INTERIA.PL

Re: TVP szykuje film o Kaczyńskim

Napisał(a): ~gość -

Może napisze w tej książce o czym rozmawiał z rosyjskim szpiegiem. A z tamtych czasów przypisuje nieswoje zasługi.

,, Jarosław Kaczyński w latach 1989–1990 spotykał się z agentem KGB Anatolijem Wasinem – pisze w "Newsweeku" Tomasz Piątek. Do kontaktów z rosyjskim szpiegiem przyznał się sam prezes PiS w książce "Porozumienie przeciw monowładzy". Tam też stwierdził, że o wszystkim informował polskie władze. – Opowiada nieprawdę – mówi Andrzej Milczanowski, były szef Urzędu Ochrony Państwa.Jarosław Kaczyński i Anatolij Wasin


I właśnie w tym chaotycznym okresie raczkującej polskiej demokracji i rozpadającego się ZSRR – pisze Piątek – dochodziło do spotkań senatora Jarosława Kaczyńskiego ze szpiegiem Anatolijem Wasinem, członkiem sowieckich cywilnych służb specjalnych, przedstawicielem rosyjskiej ambasady. Kaczyński w swojej książce pomyłkowo nazywa go Łasinem.

Pamiętam kiedy podejrzanym o kontakty z Ałganowem był premier Józef Oleksy. To był człowiek honoru i od razu podał się do dymisji, czego nie można powiedzieć o żadnym PiSowcu. PiSowcy bez honoru i bez względu na skandale, dalej trzymają się żłobu i jeszcze awansują. Wstyd i hańba!
Re: TVP szykuje film o Kaczyńskim

Napisał(a): ~jahu -

Leżę i kwiczę od śmiechu. Pewnie przez pół filmu będzie spał do południa. Pisanie naszej historii od nowa. Z TW "Balbina", robią bohaterskiego opozycjonistę. Co za żenada.Będzie coś, jak nielegalnie zdobył majątek, jak się uwłaszczył na "Ruchu" ???

Reklama

Reklama

Reklama

Re: TVP szykuje film o Kaczyńskim

Napisał(a): ~Obserwatro -

~jahu Leżę i kwiczę od śmiechu. Pewnie przez pół filmu będzie spał do południa. Pisanie naszej historii od nowa. Z TW "Balbina", robią bohaterskiego opozycjonistę. Co za żenada.Będzie coś, jak nielegalnie zdobył majątek, jak się uwłaszczył na "Ruchu" ???
A "Balbina" to nie była Matka Braci?https://www.b(...)69.html

Re: TVP szykuje film o Kaczyńskim

Napisał(a): ~gość -

Tragedia, jak łatwo miernotom życiowym opluwać człowieka który życie poświęcił dla dla dobra Polski. Można kogoś nie lubić ale wypisywanie paszkwili świadczy tylko o waszej ułomności a szczególnie o waszym wychowaniu.

Re: TVP szykuje film o Kaczyńskim

Napisał(a): gość -

Czy to nie zakrawa o Kult Jednostki? Wkrótce pewnie pojawi się poezja wychwalająca największego Polaka i patriotę. Dobro Polaków stawiającego ponad swoje i tak umiłowanego przez naród, że dziesiątki ludzi muszą go chronić dzień i noc przed wyrazami wdzięczności współobywateli.

Re: TVP szykuje film o Kaczyńskim

Napisał(a): ~pan Maniek -

Uwazam ze w Polsce powinno sie wprowadzic Konstytucje 3go Maja ktora przewidywala wybor krola elekcyjnego i napewno wtedy obrano by krolem Pana Naczelnika Kaczynskiego, ktory przbral by imie Jaroslaw Wielki Wspanialy. Krol Jaroslaw prawdopodobnie mianowal by Antoniego (Maciarewicza) Marszalkiem lub bardziej po staropolsku Hetmanem Polnym, Antoni powinien ruszyc na Lwow i Kijow (Rosja tyko na to czeka - pukneli by tych z Tryzubem od wschodu), widzac co sie dzieje przylaczylaby sie do nas Litwa i Wegry... cdn
« Wróć do tematów
Do góry strony: TVP szykuje film o Kaczyńskim