27
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń100
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +1
27 ppt ?

"TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

"TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego

Napisał(a): Grzeszko -

O. Ludwik Wiśniewski, dominikanin, działacz opozycji w czasach PRL napisał list otwarty do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. List ten został opublikowany na łamach "Rzeczpospolitej" a jego przedmiotem jest sprzeciw Dominikanina wobec skandalicznej narracji uprawianej w tak zwanych mediach publicznych podległych PiS-owi.

O. Wiśniewski to duchowny, który nie boi się zabrać głosu w sprawach ważnych dla społeczeństwa, także związanych z polityką. Tak było choćby podczas pogrzebu zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
W homilii w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o. Wiśniewski apelował o to, by śmierć Pawła Adamowicza stanowiła swego rodzaju przełom – by skończyć z nienawiścią, nienawistnym językiem i pogardą. I jasno wskazywał, że ma na myśli propagandę TVP. Dziś, po ponad trzech latach od tych wydarzeń, trudno dostrzec, aby sytuacja uległa poprawie.

"Dzisiaj, kiedy piszę ten tekst, 15 sierpnia, Kościół obchodzi wielką Uroczystość, a Polska święci Dzień Wolności i Niepodległości. Wczoraj wieczorem wysłuchałem z wielkim wzruszeniem koncertu religijnego 'Abba Ojcze', nadawanego przez TVP 1. Ale pół godziny wcześniej wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę samą stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, 'lały się' półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski; zohydzanie 'Unii Europejskiej' i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry" – czytamy w liście.

Duchowny w liście do prezesa PiS przyznaje, że jego zdaniem Jarosław Kaczyński osobiście "dolewa oliwy do ognia" i to wielokrotnie. O. Wiśniewski przytacza jeden przykład: słowa z niedawnego wywiadu dla tygodnika "Sieci", gdzie prezes Kaczyński oskarżał Donalda Tuska, że "na obce zamówienie" prowadzi do "animalizacji życia publicznego".

"Muszę się Panu przyznać, że pańskie wypowiedzi sprawiają mi często ból, niemal fizyczny. Ale, jak dotąd, nie straciłem wiary w to, że Pan naprawdę pragnie dobra dla Polski i Polaków. Dlatego piszę ten list. Jestem przekonany, że jedynie Pan może ukrócić tę straszną dewastację, która dokonuje się na naszych oczach. I o to z ufnością proszę" – kończy swój list o. Ludwik Wiśniewski.
-
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: "TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego

Napisał(a): patyk -

W piśmie nikomu nie znanego dominikanina nie pada zapewnienie wiary teologicznej. Język pisma jest proletariacki i nie godny kapłana. Warto
Warto i 3 raz Warto zachować ten list na dowód formy wypowiedzi komuchów przebranych za kler.
Amen

Re: "TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego

Napisał(a): ~gość -

Na tym jest koniec myślenia twojego mózgu.

Ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?" Komentarze po skandalicznych słowach ojca Rydzyka
"Ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?

Tu jest prawdziwy wzór do naśladowania, prawicowiec i nie komunista!

Podczas swojego przemówienia Tadeusz Rydzyk wspomniał o biskupie kaliskim Edwardzie Janiaku. To hierarcha kościelny niedawno odsunięty od władzy w swojej diecezji przez papieża Franciszka. Stało się to po filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” opisującym pedofila księdza Arkadiusza H. Pozbawienie władzy w diecezji ma związek z tym, że biskup Janiak przez lata go chronił i tuszował sprawę.

Podczas sobotniej mszy Tadeusz Rydzyk nazwał Janiaka "współczesnym męczennikiem".

– "Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią, i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę!" – mówił Rydzyk.

Reklama

Ojciec Wiśniewski nie napisał pisma w oparciu o wzory listów zawarte w Biblii bo po to one tam są aby z nich korzystać.
Wina "tuszowania" przez biskupów jest wątpliwa bo pokrzywdzony składa wniosek do organów ścigania. W PRL DONOS TO SUPER GRATKA DLA 120 ORGANIZACJI DOZORU W TYM OBCYCH PAŃSTW I KOŃCZYŁA SIĘ ZSYŁKĄ NA SYBIR.

Napisał(a): Dobrawa1 -

jak codziennie od wielu dni, „lały się” półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski;

Zawsze cenię sobie wypowiedzi poparte konkretnymi danymi, faktami. Tu takich nie znajduję.
Lały się półprawdy i jawne kłamstwa...i aż się prosi o podanie tych niby półprawd, jawnych kłamstw. Takie ogólne rzucanie uwag, to woda na młyn do skłócania ludzi, sianie zamętu. Czym się zatem różnią treści TVP1 od fragmentu wypowiedzi duchownego?

Reklama

Napisał(a): ~hit -

Dobrawa1 jak codziennie od wielu dni, „lały się” półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski;

Zawsze cenię sobie wypowiedzi poparte konkretnymi danymi, faktami. Tu takich nie znajduję.
Lały się półprawdy i jawne kłamstwa...i aż się prosi o podanie tych niby półprawd, jawnych kłamstw. Takie ogólne rzucanie uwag, to woda na młyn do skłócania ludzi, sianie zamętu. Czym się zatem różnią treści TVP1 od fragmentu wypowiedzi duchownego?

No różną się zasadniczo , bo w TVPiS płynie pogarda , nienawiść , kłamstwo , wykluczenie , homofobia , ksenofobia , fanatyzm religijny , ewangelizacja i zwalczanie niepokornych obywateli .

Ojczulek mówą prawdę , czyli to, każdy rozumny człowiek widzi . Oczywiście od ciebie tego nie można wymagać .

Odnosząc się do wypowiedzi o. T. Rydzyka na temat "grzeszyć" nie jest ona sprzeczna z wiedzą ogólną o istocie grzechu. Wypowiadane przez niego słowa nie urażają i nie poniżają.
-
Jest mi niezmiernie przykro w związku z zachowaniem obrazy Boga przez kler.
Tak to ja zgłosiłem CUD na Jasnej Górze związany z uderzeniem się tam w głowę o pulpit ławki uczonego w piśmie usera 'Grzeszko' a huk słychać było w całym kościele. Zakonnik odmówił rozpoznania sprawy to fakt ale... jeszcze zobaczymy!

Reklama

Ksiądz zwrócił się też do prezesa PiS. „Pan osobiście »dolewa oliwy do ognia« (…). Powiedział Pan:

Tusk zdecydował się już na skrajną brutalizację, wręcz animalizację życia publicznego. Wpisuję to w pewną tradycję ! Nasi wrogowie zawsze chcieli Polski prymitywnej, wulgarnej, odrzucającej kulturę. To właśnie buduje Tusk na obce zamówienie”. „Muszę się Panu przyznać, że pańskie wypowiedzi sprawiają mi często ból, niemal fizyczny”
– pisał dominikanin.

Zastanawia mnie jeden fakt....pewna stronniczość ojca Wiśniewskiego. Dlaczego nie analizuje wypowiedzi p. Tuska,....tylko i wyłącznie wypowiedzi p. Kaczyńskiego.?
Kaczyński sprawia ojcu ból?
A mnie i zapewne wielu katolikom ojca wypowiedzi ból sprawiają.
Może ojciec Wiśniewski mógłby to skomentować!
Donald Tusk mówił, że zapora nigdy nie powstanie. Minął się z prawdą

Ta sama wypowiedź p. Tuska widnieje też i pod tym linkiem

https://www.tvp.info/60375157/straz-graniczna-zapora-na-granicy-z-bialorusia-bedzie-gotowa-do-konca-czerwca

I kto tu kłamał, pomawiał politycznych przeciwników? no p. Tusk.

Czyżby o. Wiśniewski to też popierał ?

Donald Tusk został w piątek zapytany o wprowadzenie małżeństw homoseksualnych.

– Jeśli będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.
a to mały kroczek do małżenstw homoseksualnych. I jak się to ma do Ewangelii i ubieraniem niegodziwości w szaty religijne”? o których napisał dominikanin ?

https://www.tvp.info/55577057/donald-tusk-unika-odpowiedzi-ws-malzenstw-jednoplciowych-i-lgbt

Dziękuje za miły dla mnie komentarz. Jestem krótko byłym łagrownikiem i właśnie przypominałem sobie więzienie dla dzieci i prace przy budowie kolei w ZSRR. Mam nadzieje iż Bóg wysłucha i zderzy się boleśnie z bukiem pewien inny user.

Napisał(a): ~gość -

patyk Odnosząc się do wypowiedzi o. T. Rydzyka na temat "grzeszyć" nie jest ona sprzeczna z wiedzą ogólną o istocie grzechu. Wypowiadane przez niego słowa nie urażają i nie poniżają.
-
Jest mi niezmiernie przykro w związku z zachowaniem obrazy Boga przez kler.
Tak to ja zgłosiłem CUD na Jasnej Górze związany z uderzeniem się tam w głowę o pulpit ławki uczonego w piśmie usera 'Grzeszko' a huk słychać było w całym kościele. Zakonnik odmówił rozpoznania sprawy to fakt ale... jeszcze zobaczymy!
Rzeczony uczony ma ucisk prostaty na mózg.

patyk W piśmie nikomu nie znanego dominikanina nie pada zapewnienie wiary teologicznej. Język pisma jest proletariacki i nie godny kapłana. Warto
Warto i 3 raz Warto zachować ten list na dowód formy wypowiedzi komuchów przebranych za kler.
Amen
-
Wrecz przeciwnie - o. Wisniewski jest znany każdemu, kto choć odrobine otarł się o znajomość roli kościoła w obaleniu systemu socjalistycznego w Polsce zwanej PRL.
A juz na pewno powinien być znany każdemu, kto popiera Jarosława Kaczyńskiego, gdyz swojego czasu obecny lider PiS bardzo czesto powoływał się na słowa tego Dominikanina.

~gość Na tym jest koniec myślenia twojego mózgu.

Ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?" Komentarze po skandalicznych słowach ojca Rydzyka
"Ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?

Tu jest prawdziwy wzór do naśladowania, prawicowiec i nie komunista!

Podczas swojego przemówienia Tadeusz Rydzyk wspomniał o biskupie kaliskim Edwardzie Janiaku. To hierarcha kościelny niedawno odsunięty od władzy w swojej diecezji przez papieża Franciszka. Stało się to po filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” opisującym pedofila księdza Arkadiusza H. Pozbawienie władzy w diecezji ma związek z tym, że biskup Janiak przez lata go chronił i tuszował sprawę.

Podczas sobotniej mszy Tadeusz Rydzyk nazwał Janiaka "współczesnym męczennikiem".

– "Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią, i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę!" – mówił Rydzyk.
-
-
Ten komentarz jest zdecydowanie NIE NA TEMAT.
Moge jedynie wyrazić ubolewanie, ze autor tego komentarza kompletnie nie zrozumiał o czym stanowi zasadnicza treść niniejszego tematu dyskusyjnego.

patyk Ojciec Wiśniewski nie napisał pisma w oparciu o wzory listów zawarte w Biblii bo po to one tam są aby z nich korzystać.
Wina "tuszowania" przez biskupów jest wątpliwa bo pokrzywdzony składa wniosek do organów ścigania. W PRL DONOS TO SUPER GRATKA DLA 120 ORGANIZACJI DOZORU W TYM OBCYCH PAŃSTW I KOŃCZYŁA SIĘ ZSYŁKĄ NA SYBIR.
-
-
A jak to się ma do treści i intencji listu, który o. Wisniewski wystosował do Kaczyńskiego?

Dobrawa1 jak codziennie od wielu dni, „lały się” półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski;

-
-
Dobre pytanie!
Ale myslę, ze absolutnie każdy, kto chociaz od czasu do czasu oglada TVP i potrafi mysleć samodzielnie, doskonale wie o jakie półprawdy i manipulacje wystepujace w tej telewizji, oraz o jakiego typu "zatruwanie dusz" chodzi o. Wiśniewskiemu.
Tylko skrajnie skrzywiony fanatyk PiS-u może nie dostrzegać tego bagna, jakie notorycznie tapla sie w programach informacyjnych owej TV.
« Wróć do tematów
Do góry strony: "TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego