Odpowiadasz na:
"TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego

Grzeszko
Temat dodał(a):
Grzeszko -
O. Ludwik Wiśniewski, dominikanin, działacz opozycji w czasach PRL napisał list otwarty do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. List ten został opublikowany na łamach "Rzeczpospolitej" a jego przedmiotem jest sprzeciw Dominikanina wobec skandalicznej narracji uprawianej w tak zwanych mediach publicznych podległych PiS-owi.O. Wiśniewski to duchowny, który nie boi się zabrać głosu w sprawach ważnych dla społeczeństwa, także związanych z polityką. Tak było choćby podczas pogrzebu zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W homilii w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o. Wiśniewski apelował o to, by śmierć Pawła Adamowicza stanowiła swego rodzaju przełom – by skończyć z nienawiścią, nienawistnym językiem i pogardą. I jasno wskazywał, że ma na myśli propagandę TVP. Dziś, po ponad trzech latach od tych wydarzeń, trudno dostrzec, aby sytuacja uległa poprawie. "Dzisiaj, kiedy piszę ten tekst, 15 sierpnia, Kościół obchodzi wielką Uroczystość, a Polska święci Dzień Wolności i Niepodległości. Wczoraj wieczorem wysłuchałem z wielkim wzruszeniem koncertu religijnego 'Abba Ojcze', nadawanego przez TVP 1. Ale pół godziny wcześniej wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę samą stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, 'lały się' półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski; zohydzanie 'Unii Europejskiej' i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry" – czytamy w liście.Duchowny w liście do prezesa PiS przyznaje, że jego zdaniem Jarosław Kaczyński osobiście "dolewa oliwy do ognia" i to wielokrotnie. O. Wiśniewski przytacza jeden przykład: słowa z niedawnego wywiadu dla tygodnika "Sieci", gdzie prezes Kaczyński oskarżał Donalda Tuska, że "na obce zamówienie" prowadzi do "animalizacji życia publicznego"."Muszę się Panu przyznać, że pańskie wypowiedzi sprawiają mi często ból, niemal fizyczny. Ale, jak dotąd, nie straciłem wiary w to, że Pan naprawdę pragnie dobra dla Polski i Polaków. Dlatego piszę ten list. Jestem przekonany, że jedynie Pan może ukrócić tę straszną dewastację, która dokonuje się na naszych oczach. I o to z ufnością proszę" – kończy swój list o. Ludwik Wiśniewski.-

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: "TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego

Napisał(a): patyk -

Złożyłem protest do zakonu na wypowiedź o. L. Wiśniewskiego.
Mam pytanie do informatyków a dotyczy programu działającego w internecie do rozpoznawania twarzy. Ojciec Leon kogoś bardzo ale to bardzo mi przypomina i nie mogę sobie przypomnieć hmmm

Re: "TVP TO ZATRUWANIE DUSZY NARODU!" - pisze znany Dominikanin w liście otwartym do Kaczyńskiego

Napisał(a): nas Polske -

Telewizja amerykańska TVN jest po to by pokazać nam jak USA okradło i okrada Polskę z:
1. 3000 ton złota wywiezionego w czasie zaborów ok. 1846 roku na przechowanie.
2. Z majątków prywatnych i przedwojennego państwa i przekazania ich nazistom.
3. Z odszkodowań ok. 100 mld $ za zbrodnie strefy okupacyjnej w Polsce gdzie zastępcą gen. Floriana Siwickiego (prawdziwe nazwisko Sawickij mieszka do dziś w Moskwie) był zbrodniaż generał amerykański! dysponujący 4 tonami trucizn dostarczonych przez USA do wymordowania podziemia antykomunistycznego.
4. Z udziału zbrodni generała Jaruzelskiego odznaczonego za kradzież technik i patentów wojskowych.
5. I sławetne kserografy na "pomoc" dla Polski a wyjechały prosto do ZSRR.
itp

Reklama

Napisał(a): ~Polak -

To TVN ma taką ksywę,truciciela Narodu Polskiego,no tak ale wiadomo kto zacz?No wiecie po co ich tu znowu wpuszczono po wygonce przez naszego ukochanego "Wiesława"nie Szymborskiej,bo On miała Wisława.Cześć jej Pamięci

Napisał(a): ~gość -

patyk Odnosząc się do wypowiedzi o. T. Rydzyka na temat "grzeszyć" nie jest ona sprzeczna z wiedzą ogólną o istocie grzechu. Wypowiadane przez niego słowa nie urażają i nie poniżają.
-
Jest mi niezmiernie przykro w związku z zachowaniem obrazy Boga przez kler.
Tak to ja zgłosiłem CUD na Jasnej Górze związany z uderzeniem się tam w głowę o pulpit ławki uczonego w piśmie usera 'Grzeszko' a huk słychać było w całym kościele. Zakonnik odmówił rozpoznania sprawy to fakt ale... jeszcze zobaczymy!
Definicja grzechu nie jest sprzeczna, ale problem ,,że tego grzechu dokonał o biznesmen Tadeusz Rydzyk . Tego Grzechu dokonują arcybiskupi którzy ukrawają księży pedofilów i tuszują inne zboczenia w kościele. Ostatnio nie wydali akt pedofilskich Państwowej Komisji Śledczej do praw pedofilii i skrytykowali papieża , że śmie ich karać

Reklama