252
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi236
  • Ocen na +-20
252 ppt ?

Uciążliwa wada wzroku - co robić:/ (237)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Uciążliwa wada wzroku - co robić:/

Napisał(a): Gość -

Witam, od dziecka borykam się z wielką wadą wzroku mam - 10 i noszę okulary, których strasznie nie lubię. Czytałam że są teraz jakieś metody dzięki których można poprawić wzrok takie jak korekcja laserowa ale nie wiem czy nie mam za dużej wady, czy ktoś z was ma może podobną wadę? Ile to kosztuje ?
INTERIA.PL

Re: Uciążliwa wada wzroku - co robić:/

Napisał(a): gość -

Proponuję Ci poszukać dobrej kliniki i udać się tam na konsultację. -10 teoretycznie mieści się w granicach wielkości wad poddawanych zabiegom korekcji laserowej. Jednak, żeby stwierdzić, czy kwalifikujesz się na taki zabieg, musisz najpierw zrobić badania i tu też sugeruję, żeby wybrać dobrego specjalistę. Oprócz korekcji laserowej proponuję Ci zapoznać się z tematem soczewki fakijnej stosowanej m.in. u osób z dużymi wadami, które nie kwalifikują się do korekcji laserowej. Pozdrawiam, Malwina

Napisał(a): Gość -

To da się zrobić na fundusz? Nic o tym nie wiedziałam, ale czy wtedy się długo czeka? To chodzi o korekcję laserową powiedz coś więcej, ja właśnie myślałam, żeby pójść prywatnie na początek na jakieś konsultację. A o soczewce fakijnej nic nie słyszałam, to lepsze niż korekcja?

Reklama

Reklama

A jaką klinikę polecacie w Warszawie? Ja też mam dosyć dużą wadę i bardzo chciałabym zrobić korekcje laserową. Czytałam też o soczewce fakijnej. Nie wiem tylko, gdzie mam iść na konsultacje. Może podpowiecie, do jakiego lekarza warto się zapisać. Jak w ogóle wygląda taki zabieg? Może ktoś miał i może podzielić się swoimi wrażeniami. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i informacje.

Jeżeli szukasz kliniki, która wykonuje wszczepienie soczewki to na pewno okolaser na Grzybowskiej, wiem, że wiele klinik tego nie ma w swojej ofercie, tam też możesz zrobić korekcję, no ale to już zdecyduje lekarz.

Reklama

Ja też Ci polecam OKO Laser. Trafiłam tam przypadkowo, dopiero potem dowiedziałam się, że jest jedna z bardziej renomowanych klinik w stolicy. Moją lekarką była dr Archacka - bardzo dobra specjalistka. Z resztą wybór lekarza też był przypadkowy. Nie czytałam wcześniej żadnych opinii na forach i poszłam do pierwszej wyszukanej w necie kliniki. Powiem Ci, że jestem bardzo zadowolona, że akurat udało mi się trafić właśnie do dr Archackiej. Od pierwszej wizyty wzbudziła moje zaufanie. Jakoś tak od razu poczułam, że jestem w dobrych rękach. Sam zabieg trwał tylko kilka minut, dostałam znieczulenie w postaci kropelek i naprawdę nic mnie bolało.Potem przez tydzień czułam lekki dyskomfort, oczy trochę łzawiły, miałam światłowstręt. Na szczęście dostałam w klinice przyciemnione okulary, które mi bardzo pomogły. Do tego lekarz mi powiedział,jak mam zakraplać oczy i czego powinnam unikać, żeby sobie nie zaszkodzić. Zastosowałam się do wszystkich wskazówek. Dzięki temu wszystko bardzo szybko się zagoiło i teraz mogę cieszyć się nowym wzrokiem.

Jej, dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Bardzo mi zależy na usunięciu wady. Teraz myślę, że mam szansę na polepszenie wzroku. Chyba warto przemęczyć się te kilka dni po zabiegu i potem długo cieszyć się nowym, lepszym wzrokiem. A jeszcze jakbyś mi napisała, którą metodą miałaś robiony zabieg? I czy miałaś wpływ na wybór metody korekcji?

No jasne, że warto, zabieg miałam pół roku temu metodą EBK, wyboru nie miałam lekarz mi zasugerował tą metodę, a że była najbardziej bezpieczna no to się zgodziłam. Ważne jest żeby wybrać dobrego lekarza a później już będzie tylko lepiej:)

Jasne zwłaszcza, że korekcja to koszt jednorazowy, a podliczając ile wydasz na soczewki to wyjdzie suma jeszcze wyższa, no i oczywiście też komfort, tutaj wada powinna zejść do 0 i niczym się nie martwisz:)

No jasne jeszcze nie mówiąc o finansach jest to duża wygoda, ponieważ nie martwisz się soczewkami albo to czy wzięłaś okulary. Szczerze mówiąc ja zapomniałam co to wada wzroku. Dla mnie to ogromna zmiana, dzięki temu odżyłam i stałam się szczęśliwsza, po prostu czuje że to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu:)

Czyli wada zeszła całkowicie do 0? Jak to jest na tych badania, od razu powiedzieli Ci że tak będzie? Może być tak, że od razu mi powiedzą, że wada nie zejdzie całkowicie? Czy wtedy warto robić korekcję? Mam - 5 więc liczę na to, że się uda, ale sama nie wiem od czego to zależy:/Bardzo chce się pozbyć wady i okularów...Ewela
« Wróć do tematów
Do góry strony: Uciążliwa wada wzroku - co robić:/