1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń79 tys.
  • Odpowiedzi172
  • Ocen na +1 tys.
1 tys. ppt ?

Ujawniono taśmy Kaczyńskiego (173)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ujawniono taśmy Kaczyńskiego

Napisał(a): ~Michassa24 -

Najwyraźniej Prezes nie pamięta jak kaczęciem był, gdyż współcześnie mówi zupełnie inne rzeczy niż 24 lata temu. Ujawniono bowiem taśmy Kaczyńskiego, gdzie nie tylko wypowiada się na temat innych polityków, nadal działających współcześnie, ale także na temat swojej i brata roli w Solidarności.

Dziś sam uważa, że był postacią niezwykle znaczącą w tamtym czasie, natomiast wtedy przyznał, że udział jego i Lecha nie był znaczący, a wręcz żaden. W 1994 roku powiedział: „nasza pozycja była coraz słabsza, gdyby nie stan wojenny, zarząd [regionu "Solidarności”] prawdopodobnie pozbawiłby nas formalnego statusu doradców. W końcówce moja pozycja polityczna była żadna” :O. Kto by się spodziewał, że tak mu się pomieszają fakty przez te wszystkie lata. Przyznał także, że Lech Kaczyński był jedynie zastępcą Wałęsy, a nie drugą najważniejszą postacią ruchu- co próbuje współcześnie udowodnić.

Wypowiedź dotyczyła też Macierewicza, Kaczyński mówił o nim: "...miał wodzowskie zacięcie bez wodzowskich kwalifikacji. On jest człowiekiem na pewno zdolnym i sprawnym i – żeby było jasne – nieprzeciętnym, ale nie ma kwalifikacji Piłsudskiego, a wyraźnie chciał być Piłsudskim”. Skoro już wtedy mierzył siły na zamiary, może niepotrzebnie wszedł w skład ówczesnego rządu…

Wyszło szydło z worka?
INTERIA.PL

Re: Ujawniono taśmy Kaczyńskiego

Napisał(a): ~gregowi -

Politycy już na drugi dzień nie pamiętają o czym mówili dnia poprzedniego, więc nie wiem w czym problem! To tylko dowodzi hipokryzji Pana Jarosława. A może problemów z pamięcią? Czas płynie, w tym wieku to już norma, Panie Jarosławie.

Re: Ujawniono taśmy Kaczyńskiego

Napisał(a): ~sien -

Podstawą egzystencji każdej partii jest arytmetyka wyborcza. Prezes mówi to co wyborcy chcą usłyszeć więc to wina wyborców co mówi Prezes. Pozycja poszczególnych polityków w PIS to ich zaplecze polityczne przeliczone na glosy,

Re: Ujawniono taśmy Kaczyńskiego

Napisał(a): ~Rainis -

Miał wówczas około 45 lat, czyli liniejący osobnik.... cóż to za "kaczęcie"? Mamisynek wiekowo zaawansowany, niedopieszczony i nieprzystosowany do normalnego życia. Zresztą takim pozostał do dnia dzisiejszego. Niektórzy jego rówieśnicy dziadkami zostawali w tym wieku. Facet posiada niekwestionowany talent w wyczuwaniu skąd wieje wiatr i ustawianiu się "z wiatrem". Już za komuny rozpieszczany od dziecka (m.in. jako "wybitny" aktor) i po dzień dzisiejszy ta cecha "utrzymuje go na powierzchni". Nie jest to jakaś postać wybitna, obdarzona charyzmą a tylko mały, trawiony negatywnymi emocjami człowiek, który pętając się przez całe dziesięciolecia wokół polityki stał się (wyłącznie) sprawnym "polikratą". Tak bym pokrótce scharakteryzował to kaczęcie a zarazem wodzireja na dzisiejszej scenie politycznej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ujawniono taśmy Kaczyńskiego