Ukryty transport (104)

Ukryty transport

Temat dotyczy artykułu: Ukryty transport

Niemieckie ciężarówki wjechały wysoko w środkową część pasma Gór Bystrzyckich... W 1992 r. w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej pojawił się starszy pan mówiący po niemiecku, w towarzystwie polskiego tłumacza. Błąkał się po lasach, które widział w sumie tylko raz - na początku 1945 r., kiedy jako kierowca wojskowej ciężarówki został zmuszony do wyjazdu w kierunku... terenów zajętych już przez Armię Radziecką. Niewiele jednak ustalił - powtórnie pojawił się na tych terenach cztery lata później. I opowiedział swoją historię.

Komentarze (104)

Dodaj komentarz

Napisał(a): kas -

myslę, że nie ma sensu całe życie wypominać wojnę. Dzisiaj Polska i Niemcy mają miedzy sobą największy wymianę handlową, jest to nasz największy partner handlowy. Dużo firm z zachodniej ściany Polski, M&W Spedition, firmy logistycznej z okolic Poznania mają ścisłą współpracę z niemieckimi firmami i nie ma w tym nic złego
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Ciastek -

A nocami słuchać stukot kopyt RUBIKINIA, na którego grzbiecie pręży się sylwetka niejakiego PETRU Ryszarda. Za koniem podąża Myszka Agresorka.
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Plo -

Szanowny autorze, trochę szacunku dla historii, Powstanie Warszawskie było nie w 1943 a w 1944 roku.
Odpowiedzi (4)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Grundmann -

Chyba wiem z kąd i z czym były te pierwsze ciężarówki które już stały na miejscu zanim przyjechał bohater tej opowieści :)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): inox -

cóż...strażnicy są po dziś dzień, nie tylko pilnują tego za co im płacą ale skutecznie potrafią puścić plotkę żeby skierować uwagę na "bezpieczne" miejsca
Odpowiedź (0)
Odpowiedzi (22)

Napisał(a): kemal -

Nic nie da sie odnalezc. Do dnia dzisiejszego te "skarby" sa skrupulatnie pilnowane, zeby nie dostaly sie w niepowolane rece.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): kobak -

W tekście napisano, że w 1943r., po powstaniu Warszawskim, a z tego co wszyscy wiemy, to powstanie wybuchło dopiero 1 sierpnia 1944 !!!!
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): wiemto -

Jedyny plus owych wypocin - ciężarówki nie utknęły w jakiejś sztolni(co zazwyczaj było regułą w tamtych czasach) tylko wróciły do koszar. Poza tym czysta konfabulacja, czyli siorkowizna.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz