0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Ulubione dania*** (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Ulubione dania***

Napisał(a): Gość -

Mam takie dwie swoje ulubione potrawy ,jedna to sa żeberka duszone z dużą ilościa warzyw (przepis bedzie jutro,będa na obiad) ,a druga potrawa to kołduny litewskie ze wspaniałym ,gotowanym na wolowinie rosole.Cały przepis podam jak je zrobię.

Reklama

Reklama

Reklama

Tak naj, naj, naj... Pierogi ruskie mojej mamy :) a zaraz potem kluski śląskie (niesamowite, że ze zwykłych ziemniaków i mąki można zrobić coś tak pysznego).A ze słodkości - tiramisu :) trzy rzeczy, za które dałabym prawie wszystko :)

A ja uwielbiam pomidorówkę na skrzydełkach i wszystkie potrawy z kapustą takie jak :bigos, gołąbki, łazanki, młodą kapustę zasmażaną z pomidorami, rózne surówki z kapusty itd,...i oczywiście pizzę i zapiekanki też.......ojojoj, zrobiłam się głodna z tego wszystkiego!!!

Pieczone ziemniaczki (obrane ziemniaki pokrojone w talarki, obtoczone cienką warstwą oleju, posolone, ułożone pojedynczą warstwą na blasze, pieczone na złoto.... rewelacja, przebijają smakiem nawet frytki), naleśniki pod każdą postacią, spaghetti z sosem tuńczykowo - pomidorowym (dawno nie robiłam, a jest świetne i błyskawiczne), barszcz czerwony z pasztecikami, ciasto kruche z owocami (wiśnie... *.*)... oj, dużo ;]

Hmmmm a ja uwielbiam taki postny kapuśniak który króluje u nas na stole wigilijnym: kapustka gotowana na wodzie z dodatkiem grzybków suszonych ( oczywiście prawdziwków) ziół i przypraw a do tego ziemniaczki nie tłuczone, obficie okroszone cebulką smażoną na oleju (iście postne danie) już nie mogę się doczekać Świąt mmm..., a po za tym to pierogi w każdej postaci no i ciasta wszelakiego rodzaju oczywiście, pozdrawiam .;)))

a ja uwielbiam wypieki mojej mamy są przepyszne i ogólnie jej kuchnię ,a z tego co sama robię to makarony z sosami przeróżnymi,naleśniki z powidłami lub/i twarogiem, pulpety,kurczaka pod różnymi postaciami,smażoną rybkę,sałatki i surówki a z takich banałów to kocham biały ser i mleko
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ulubione dania***