526
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi279
  • Ocen na +21
526 ppt ?

UPA bojownikami o wolność (280)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: UPA bojownikami o wolność

Napisał(a): gość -

Dzisiejsze państwo ukraińskie powstało jako republika radziecka, jego granice zostały wytyczone przez władze bolszewickie rozszerzone kosztem Rosji przez Chruszczowa. Głoszenie, że UPA w jakikolwiek sposób przyczyniła się do niepodległości Ukrainy, jest buńczucznym kłamstwem. Mówi się, że każde państwo potrzebuje oparcia w tradycji, a tą tradycją mogą być dowolne fantasmagorie narzucone ludziom przez ośrodki władzy i wpływu. – Prof. Bronisław Łagowski

Reklama

Reklama

Reklama

Re: UPA bojownikami o wolność

Napisał(a): Gość -

Wladze ---sory przestępcy rządzący na Ukrainie dawno głosiły i głoszą herezje ze Polacy okupowali zachodnia cześć Ukrainy --- czyli te tereny naszej wschodniej Polski razem z Żytomierzem ,Rownym ,Lwowem nigdy nie były polskie tylko Ukraińskie pod Polska okupacja -----ale nasi politycy z ramienia po Lini jeżdżą bija łbami ,klaskają po to tylko zęby Rozsierdzic niedźwiedzia z Moskwy --- kto tym wszystkim steruje ??

Re: UPA bojownikami o wolność

Napisał(a): irekwj -

siądą przy ognisku w kole,
będą snuć wspomnienia dziadków
jak gwałcili konającą Wolę
i mordowali tych gwałtów świadków

wrócą wspomnienia wilczych czasów,
gdy dziady z rozpiętym rozporkiem,
pędzili na wsie grozę z lasu,
krwawymi widłami i krwawym toporkiem

Re: UPA bojownikami o wolność

Napisał(a): irekwj -

myśleć jeszcze można, ale z odkrywaniem myśli zalecam uważać, gdyż za krytykę banderowców grozi kara, a polski rząd z pewnością z tego skorzysta. To wnioskuję po reakcji rektora Uniwersytetu Wrocławskiego na słowa jednego z pracowników, że banderowcy to swołocz. a było to przed tą ustawą.
Od dziś bohaterski rezunie, Polak pod nogi cie nie splunie

Re: UPA bojownikami o wolność

Napisał(a): rozgoryczony -

Mój ojciec walczył z banderowcami z pod znaku Trójzuba i wiem coś na ten temat jak postępowali z Polakami i Polskimi żołnierzami.Dlatego teraz po takiej decyzji Ich Prezydenta jestem z szokowany. Co prawda podobna sprawa jest z Niemcami ale tam nikt oficjalnie nie gloryfikuje nazistów z czasów III Rzeszy.Ja na miejscu naszego Rządu wysłał bym notę z prośbą o wyjaśnienie tego a następnie zamroził bym stosunki dyplomatyczne i wszelką pomoc dla potomków Banderowców do czasu wycofania się Prezydenta i Rządu Ukrainy z gloryfikowania UPA i Banderowców.

Re: UPA bojownikami o wolność

Napisał(a): spokos -

gość Dzisiejsze państwo ukraińskie powstało jako republika radziecka, jego granice zostały wytyczone przez władze bolszewickie rozszerzone kosztem Rosji przez Chruszczowa. Głoszenie, że UPA w jakikolwiek sposób przyczyniła się do niepodległości Ukrainy, jest buńczucznym kłamstwem. Mówi się, że każde państwo potrzebuje oparcia w tradycji, a tą tradycją mogą być dowolne fantasmagorie narzucone ludziom przez ośrodki władzy i wpływu. – Prof. Bronisław Łagowski
Poczytaj ruski agencie. Historia Ukrainy zaczyna się 100 lat przez państwem Mieszka I. Twoja Rosja z Moskwą w tym czasie to była dzicz. To Aleksander Newski, książę nowogrodzki zbudował księstwo Moskiewskie, dające początek Rosji w XIV wieku. My z rozbicia dzielnicowego wyszliśmy obronna ręką, Ruś Kijowska (Ukraina) nie. Jej tereny opanowaliśmy my i Litwini a za sprawą magnaterii typu Wiśniowieccy czy Potoccy, utraciliśmy je na rzecz Rosji. Bez państwowości Ukraińcy utrzymali swój język, kulturę a szanse na jej utworzenie dał upadek caratu. To Piłsudski rozumiał, jak ważna dla nas jest państwowość Ukrainy. Szkoda, że dzisiaj wielu Polaków tego nie rozumie i idzie na lep ruskich agentów takich jak ty, którzy za Putinem tworzą historię "Noworosji".
Załączniki:
« Wróć do tematów
Do góry strony: UPA bojownikami o wolność