32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń362
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +0
32 ppt ?

Uporczywy łupież - POMOCY! (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Uporczywy łupież - POMOCY!

Napisał(a): karolinakk -

Słuchajcie, mam problem.
Na początku powiem, że nigdy, przenigdy nie miałam łupieżu! Czasami pojawiał się sporadycznie, ale bardzo rzadko, rzadziej niż raz w roku.
Teraz od jakiegoś miesiąca jest masakra. Mam straszny łupież suchy. Głowa mnie swędzi niesamowicie.
Używałam szamponów z Pantine, przestałam, bo uznałam, że może środki zapachowe mi podrażniają skórę. Łupież pozostał. Potem używałam Białego Jelenia do suchej skóry głowy - łupież pozostał. Przestawiłam się na szampon oczyszczający z Yves Rocher, teraz na przeciwłupieżowy - dalej jest to samo.
Co robić?!
Dodam, że często zmieniam poszewkę na poduszkę, bo wiem, że to też wpływa na skórę głowy. Pomóżcie;(
INTERIA.PL

Reklama

Re: Uporczywy łupież - POMOCY!

Napisał(a): stiffnecked -

~smakosz
stiffnecked Nie martw sie, calej cie nie zezre...
Najlepiej zrob z tego serek topiony, halwa zatyka zylki.
tylko żes smaku narobił, przepis gdzie?
Chyba Big Cyc, juz nie pamietam.

Reklama

Napisał(a): Tris -

Są specjalne szampony przeciwłupieżowe, ale w aptece, te w sklepach, to jest zwykły pic na wodę, tylko kasę wydałaś, idź do apteki i zapytaj się farmaceutki, dobry jest np. Zoxin med, tylko przeczytaj wpierw instrukcję obsługi, bo tak jak piszę, nie jest to taki chłam drogeryjny, tylko faktyczne szampony lecznicze, przez co najpierw myjesz takim szamponem głowę i nie spłukujesz, tylko pozostawiasz go na jakieś 10/15 minut, dla wygody możesz owinąć sobie włosy ręcznikiem, a po minionym czasie dopiero spłukujesz, a wtedy przemywasz jeszcze zwykłym szamponem, najlepiej jakimś owocowym, są delikatne dla skóry, jakiś miesiąc, dwa regularnego stosowania i łupież powinien zniknąć, a jak nie zniknie, to wtedy do dermatologa, poza tym zrób remanent czego używasz do włosów, czy nie kupiłaś ostatnio jakiejś odżywki do włosów, olejku, lakieru czy czegoś, bo czasem powodem łupieżu jest kosmetyk, którego Nasza skóra nietoleruje i się po prostu zaczyna bronić, a jeszcze poza tym zwolnij, stres i nerwy również powodują łupież.
A co do poszewki..., często zmieniasz... i pewnie często jest świeżo wyprana w płynie i proszku, który jest chemiczny..., dziewczyno brud jest zły, ale zbyt częste czyszczenie, które nie łudźmy się jest robione chemikaliami również jest złe, a nuż jeszcze się okaże, że masz łupież od zbyt częstego zmieniania poszewki, slesh, od płynu do prania lub proszku, to wszystko jest chemia, a chemia niszczy, nie popadaj ze skrajności w skrajność, zdrowie, to złoty środek.

Reklama

Napisał(a): Laila44 -

Trzy lata temu nagle mój mąż szatyn zaczął mieć łupież na włosach.Było to podwójnie uporczywe bo na ciemnych włosach bardzo widoczne i na ubraniu.W aptece kupiłam szampon bardzo reklamowany przeciw łupieżowi, zamiast go stracić to po tym szamponie miał go jeszcze więcej.Był szampon z czarnej rzepy i inne wynalazki.Wkurzyłam się i w Auchanie kupiłam mu w litrowej plastikowej butli /tani /szampon aloesowy.Żaden drogi cud, op paru umyciach włosów łupież zniknął.Żeby stale nie mył w tym samym szamponie to kupiłam drugą butlę szamponu pokrzywowego też zwykły i bardzo tani.Łupieżu nadal nie ma, drogie i reklamowane cuda nie znaczą że są dobre.

Napisał(a): ~Asik -

Przy łupieżu, szczególnie suchym często wystarczy dobry szampon przeciwłupieżowy, najczęściej leczniczy, nie z drogerii. Sama zaczęłam stosować szampon Pirolam z cyklopiroksolaminą, który ma udokumentowane działanie przeciwłupieżowe i faktycznie zwalczył mój problem w około miesiąc. Teraz jeszcze przez 3 miesiące będę go stosować profilaktycznie, bo nie chcę, by łupież znów się pojawił.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • uporczywy upie
Do góry strony: Uporczywy łupież - POMOCY!