5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń72
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +1
5 ppt ?

Ustawa Gowina 2.0 (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ustawa Gowina 2.0

Napisał(a): ~jakieżycietakira -

Zaproponowany przez Gowina nowy projekt dotyczący reformy szkolnictwa wyższego wywołał protesty w całym kraju i choć sam zainteresowany nazwał je "buntem drobnej cząstki środowiska akademickiego, reprezentującej ten najbardziej feudalny sposób myślenia” zmuszony był do ustąpienia.

Wg. protestujących nowa ustawa proponuje "groźne rozwiązania, których wejście w życie spowoduje olbrzymi, niekorzystny przewrót w szkolnictwie akademickim".
Sam minister uważa, że ludzie protestują ponieważ nowe ustawy mają zmienić zasady, które zapewniają profesorom kontrole nad awansami. Hmm… Wiemy, jak to jest w Polsce za rządów PiS- gdy profesorowie stracą kontrolę, ktoś „inny” przejmie nad tym władzę, ktoś „bardziej obiektywny”, czyli prawdopodobnie ktoś zrzeszony z PiSem…
Podobno Gowin rozmawia o tym z Kaczyńskim, z którym to rozmawiał przez kilka godzin i teraz Gowin pracuje nad wersją 2.0 ustawy. Sam Kaczyński podobno interesuje się sprawą także z naukowego puntu widzenia. Nowe przepisy mają wejść od 1 października.
INTERIA.PL

Re: Ustawa Gowina 2.0

Napisał(a): ~mkk -

@Ustawa Gowina/Konstytucja dla Nauki http://konsty(...)gov.pl/

Ustawa naprawde nic nie zmienia i jest tylko makijazem starej Ustawy. Nie likwiduje sowieckich instytutow naukowych i sowieckiej Polskiej Akademii Nauk, habilitacji a co najwazniejsze totalitarnej Profesury Tytularnej ani Centralnej Komisji jedynie zmieniajac jej nazwe. Definiuje stanowisko profesora i stanowisko profesora uniwersytetu (zmieniajac de facto jedynie nazwe profesora nadzwyczajnego na profesora uniwersytetu bez habilitacji) lecz jako tego gorszego bo bez tytulu profesora. Na dodatek anuluje zmiane ustawy z 24 sierpnia 2007 umozliwiajaca odstapienie od wymogu posiadania tytulu Profesora na stanowisku profesora dla obywateli Polskich z obcym PhD.
Jest nastawiona przeciwko naukowej emigracji zarobkowej i Polskim absolwentom najlepszych na swiecie uczelni amerykanskich nadal plasujac ich patronizujaco pod PRL i Rosja Sowiecka zachowujac wciaz nieistniejace w USA stopnie i tytuly naukowe ponad PhD (Doctor of Philosophy) ktory w USA jest wystarczajacy do calkowicie samodzielnej pracy naukowej. Revolucyjna i antykomunistyczna ustawa o Szkolnictwie Wyzszym powinna przede wszytkich nadawac uczelniom calkowita autonomie kogo moga one zatrudniac na najwyzszym stanowisku Profesora odbierajac wladze Panstwu i Prezydentowi w nadawaniu stopnia Porfesora. Z powodu dominacji nauki USA nad nauka swiatowa i mozliwosci istnienia Polskich absolwentow najlepszych uczelni USA stopnie naukowe powyzej doktoratu jak habilitacja i Tytul profesora powinny zostac calkowicie zklikwidowane. Nominacja na stanowisko Profesora pelnego powinna byc calkowicie wewnetrzna decyzja uczelni podejmowana na podstawie dorobku w tym mozliwie zagranicznego kandydata z innego systemu akademickiego jak USA w ktorym odpowiednik doktoratu PhD jest najwyzszym stopniem naukowym wystarczajcym do samodzielnej i niekontrolowanej pracy naukowej i nie istnieja stopnie wyzsze i nie powinna byc sformalizowanana tytulami naukowymi powyzej PhD. Wladze ta w PRL mialy komunistyczne struktury jak Rada Panstwa i Pierwszy Sekretarz KC PZPR. Nie moze byc ona przekazana Prezydentowi ani posrednio Sejmowi przez PZPR i musi zostac zlikwidowana. Natomiast w strukturze Panstwa pacyfistycznego zadnej wladzy nie moze miec w tym wzgledzie takze posrednio historycznie Marszalek Polski jak Pilsudski jako stopien wojskowy. Likwidacji powinny ulec takze panstwowe sowieckie struktury nauki jak Instytuty Naukowe Polskiej Akademii Nauk ktora takze jako dzialajaca w PRL powinna zostac rozwiazana.

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Ustawa Gowina 2.0