102
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń912
  • Odpowiedzi74
  • Ocen na +75
102 ppt ?

Usuwanie niepoprawnych politycznie treści przez Interię i grupkę fanatyków religijnych. (75)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Usuwanie niepoprawnych politycznie treści przez Interię i grupkę fanatyków religijnych.

Napisał(a): MarekAureliusz -

~adelajda Tutaj jest wspomniane o islamie no to wszystko wyjaśnione teraz nie wolno nic anty islamskiego możesz na Katolików wjezdzać ile chcesz islam to temat zakazany.
Tu się akurat mylisz. Gwiazda Dawida, półksiężyc islamu, czy krzyż,
to dla mnie jedno... religie. Jestem agnostykiem, nie jakimś fanatycznym
antykatolikiem. W realu mam paru wierzących kumpli. Nie rozmawiamy
zbytnio o wierze. Jeden jest rozmodlonym katolikiem, ale krytykuje czasem
kościół. Uważam, że jest normalny i tolerujemy się nawzajem. Nie robi mi
wyrzutów, nie żywi do mnie awersji, choć wie co i jak wiele potrafię powiedzieć.
INTERIA.PL

Re: Usuwanie niepoprawnych politycznie treści przez Interię i grupkę fanatyków religijnych.

Kajetana Fajny avek hehe ale tamten był bardziej przerażający bo krwisty :P
Kajetano... mam prezent dla Ciebie,
tylko do samego końca oglądaj :-D

Napisał(a): ~Kosa -

~adelajda Tutaj jest wspomniane o islamie no to wszystko wyjaśnione teraz nie wolno nic anty islamskiego możesz na Katolików wjezdzać ile chcesz islam to temat zakazany.
Uważam, że autor nie miał tak naprawdę na myśli danej religii. Prawdą natomiast jest iż stara się pokazać jaki ma wpływ na ludzi.

Wydaje mi się też, że po części go rozumiem bo z jednej strony mamy do czynienia z niby inteligentnymi ludźmi którzy nie umieją współczuć samym sobie, dopóki nie doświadczą danej sytuacji na własnej skórze, czy też pojąć iż jesteśmy powiązani z całym światem bez duchownego który mimo wszystko i tak sprowadza na złą ścieżkę stawiając człowieka ponad zwierzętami nie zważając na to, że człowiek także jest przede wszystkim zwierzęciem. Moim zdaniem każda śmierć, nawet bydlęcia, nie powinna być nadużywana bądź nieszanowana przez człowieka.

Tylko co tu wymagać od takich co śmieci do lasu wywożą, a jedno zwierzę w te czy wewte nie robi im różnicy.https://www.c(...)35908b5

Wspomniał mi się pewien film ''AVATAR'' o tych śmiesznych niebieskich potworkach, tam był taki przekaz o poszanowaniu każdej istoty, tym bardziej takiej która zginie niepotrzebnie czy przez przypadek. Polecam obejrzeć, fascynujące jest przywiązanie tych istot do świata w którym żyją.

zbigniew1933
MarekAureliusz
zbigniew1933 @Marku Aureliuszu, prawdą jest że fanatycznie religijne osobniki opanowały to forum i robią to co potrafią najskładniej -pisać donosy

Z braku mizernego pomyślunku w tematach takich jak ten po prostu trollują namiętnie w poczuciu błogostanu....smród i mizeria wyłazi z poniektórych"gości".

Coraz więcej formowiczów bardziej inteligentnych jest na tym forum piętnowane tylko z tego powodu że są mądrzejsi od reszty gawiedzi, i że potrafi myśleć logicznie, wyciągać właściwe wnioski.

Wiele mądrych osób już opuściło to marniejące jak czerw na pustynie forum, ostaną niedobitki też intensywnie zwalczane tylko dlatego że "odstają od tłumu"

Tacy na forum rażąco się różnią i należy ich zgodnie z wolą partii i kościoła wyeliminować na wszelkie dostępne sposoby a z braku innych środków bezpośredniego przymusu przynajmniej naubliżać śliniąc się przy tym obficie.

Każdy pretekst jest wystarczająco "dobry" by poczuć się religijnie obrażonym tak więc motłoch używa do woli chorego w tym zakresie prawa.

Hm... a może dajmy na razie spokój wierzącym ?
aczkolwiek, bez braku argumentów, bez czepiania się
nicku i bez podejrzeń o bycie gejem, się obyć nie mogło,
a patrząc na treść, któż mógł się poczuć dotknięty, przecież
nie ateiści / agnostycy. Prawda boli, to się ją usuwa...
Paradoksalnie... Interia powinna mi dziękować, i temu,
kto to sprowokował, a może oni sami właśnie stosują
takie metody ? He he ale czy podejrzewałbyś o taki spryt
adminów tego sypiącego się forum ? Zaznaczę jeszcze tylko,
że jakby temat miał z kilkanaście tysięcy wyświetleń, to wtedy
dopiero by się ta teoria mogła (jakoś) pokrywać z rzeczywistością,
tzn. tak się mi wydaje ;)
Ja separuję osoby wierzące od religiantów, osób hałaśliwie manifestujących swe poglądy i zasady ( choć sami ich nie przestrzegają) ulubionej gry zmuszając brutalnie innych do szablonowego myślenia i obłudy na własną modłę.

Ludzi szczerych wśród religiantów nie znajdziemy.

Winę upatruję w słabym wykształceniu i klapkach na oczach
Wielu wykształconym, też czasem daleko do jajogłowych :D
Jeden z moich dosłownie paru przyjaciół, akurat jest wierzącym
i jest szczery, ale właśnie, Ty Zbyszku mówisz o religiantach,
a niektórzy wierzący są naprawdę w porządku, choć zdaję sobie
sprawę, że nie pogadam z nimi tak jak z Tobą. Rozmawiamy o czym
innym i czasem spędzamy wspólnie czas, pomagamy sobie.
Jeden za drugim by w ogień poszedł, zresztą nawet tak kiedyś
było i na szczęście nikt się nie poparzył, że tak powiem :))

~Kosa
Uważam, że autor nie miał tak naprawdę na myśli danej religii. Prawdą natomiast jest iż stara się pokazać jaki ma wpływ na ludzi.

Wydaje mi się też, że po części go rozumiem bo z jednej strony mamy do czynienia z niby inteligentnymi ludźmi którzy nie umieją współczuć samym sobie, dopóki nie doświadczą danej sytuacji na własnej skórze, czy też pojąć iż jesteśmy powiązani z całym światem bez duchownego który mimo wszystko i tak sprowadza na złą ścieżkę stawiając człowieka ponad zwierzętami nie zważając na to, że człowiek także jest przede wszystkim zwierzęciem. Moim zdaniem każda śmierć, nawet bydlęcia, nie powinna być nadużywana bądź nieszanowana przez człowieka.

Tylko co tu wymagać od takich co śmieci do lasu wywożą, a jedno zwierzę w te czy wewte nie robi im różnicy.https://www.c(...)35908b5

Wspomniał mi się pewien film ''AVATAR'' o tych śmiesznych niebieskich potworkach, tam był taki przekaz o poszanowaniu każdej istoty, tym bardziej takiej która zginie niepotrzebnie czy przez przypadek. Polecam obejrzeć, fascynujące jest przywiązanie tych istot do świata w którym żyją.

Mądra z Ciebie Kosa. Dzięki ;)

Napisał(a): ~gość -

Niepotrzebnie szum robicie tematy spamerskie z linkami do akcji charytatywnych i zrzutek sa usuwane,ktos go zglosil i nie wazne ze powazna dyskusja w nim sie zrobila,wszystko poszlo do kosza.

~gość Niepotrzebnie szum robicie tematy spamerskie z linkami do akcji charytatywnych i zrzutek sa usuwane,ktos go zglosil i nie wazne ze powazna dyskusja w nim sie zrobila,wszystko poszlo do kosza.
Kto wie... może i dobrze, że wyszło jak wyszło.
Tematów o tematyce uboju zwierząt i ludzkim
sumieniu jest znacznie mniej, niż o bieżącej
polityce ;)

Napisał(a): Kajetana -

MarekAureliusz
[video]https://www.youtube.com/watch?v=4pAOcjhz7MAideo]
Fobie się leczy poprzez oswajanie z przedmiotem lęku ale nie wymagaj ode mnie zbyt wiele hahahaha 😂

Kajetana
MarekAureliusz
[video]https://www.youtube.com/watch?v=4pAOcjhz7MAideo]
Fobie się leczy poprzez oswajanie z przedmiotem lęku ale nie wymagaj ode mnie zbyt wiele hahahaha 😂
Ok Kajetano, to wyobraź sobie, że spędzisz z nim całą wieczność,
tylko Ty i on. Właśnie studiowałem przed chwilą egipską Księgę Umarłych,
i masz do wyboru jeszcze Seta, Anubisa, i... Apisa. Pssst ! ... tego ostatniego
Ci nie polecam, wolałabyś tego czerwonego z klipu. No... i fobia wyleczona :-D

Ty to masz szczęście... akurat znalazłem jeszcze Ra...
trochę zniewieściały, ale groźny, i ma sporą gromadkę dzieci,
które będą chronić Twoje życie, tak jak jego w poniższym fragmencie.
Poniekąd związane z tematem, ale ci, którym się nie podobała
treść postu startowego, mogą mieć problem ze zrozumieniem.
Muszę lecieć. Do później :) a Ty się zdecyduj którego wybrać :D

Napisał(a): aliada -

Z większością tego co piszesz (Marku) się zgadzam i fajnie to ująłeś, więc przejdę do tego co dla mnie dyskusyjne. Czyli do wpływu chrześcijaństwa na sposób podejścia do zwierząt, bo to nie jest dla mnie takie jednoznaczne, jak piszesz.

Weźmy Księgę Rodzaju (zacznę teraz nudzić jak ŚJ ;); Bóg po stworzeniu zwierząt "widząc że były dobre, pobłogosławił je". W innym miejscu ST (księga Daniela) mamy wezwanie "zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki"... Czyli nie ma tu mowy o przedmiotowym traktowaniu czy pogardzie wobec zwierząt, które są przecież "dziełem rąk Twoich" (Bożych) jak mówi z kolei jeden z Psalmów.. A już zupełne przegięcie w stronę ekologów :) widzimy po potopie, kiedy Bóg zawarł przymierze (że więcej potopów nie będzie ;) nie tylko z ocalonym Noem i jego dziećmi, ale i "z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi".
Nawet zresztą w przytoczonym przez Ciebie opisie składania ofiary widać, że zwierzę jest traktowane z pieczołowitością, jakimś szacunkiem nawet, powiedziałabym... Jego zabicie nie jest czystym barbarzyństwem; służy wyższym celom, najwyższym nawet.

Tak że jeśli bym miała oskarżać Kościół, to raczej o to, że biblijne dziedzictwo traktowania zwierząt jako dzieła Bożych rąk w dużej mierze zaniedbał; że szacunku dla stworzeń Bożych nie potrafi albo nie chce nauczyć swoich wyznawców.

To wszystko mówię jako niedowiarek zresztą.

aliada Z większością tego co piszesz (Marku) się zgadzam i fajnie to ująłeś, więc przejdę do tego co dla mnie dyskusyjne. Czyli do wpływu chrześcijaństwa na sposób podejścia do zwierząt, bo to nie jest dla mnie takie jednoznaczne, jak piszesz.

Weźmy Księgę Rodzaju (zacznę teraz nudzić jak ŚJ ;); Bóg po stworzeniu zwierząt "widząc że były dobre, pobłogosławił je". W innym miejscu ST (księga Daniela) mamy wezwanie "zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki"... Czyli nie ma tu mowy o przedmiotowym traktowaniu czy pogardzie wobec zwierząt, które są przecież "dziełem rąk Twoich" (Bożych) jak mówi z kolei jeden z Psalmów.. A już zupełne przegięcie w stronę ekologów :) widzimy po potopie, kiedy Bóg zawarł przymierze (że więcej potopów nie będzie ;) nie tylko z ocalonym Noem i jego dziećmi, ale i "z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi".
Nawet zresztą w przytoczonym przez Ciebie opisie składania ofiary widać, że zwierzę jest traktowane z pieczołowitością, jakimś szacunkiem nawet, powiedziałabym... Jego zabicie nie jest czystym barbarzyństwem; służy wyższym celom, najwyższym nawet.

Tak że jeśli bym miała oskarżać Kościół, to raczej o to, że biblijne dziedzictwo traktowania zwierząt jako dzieła Bożych rąk w dużej mierze zaniedbał; że szacunku dla stworzeń Bożych nie potrafi albo nie chce nauczyć swoich wyznawców.

Heh, a ile warte są te wszystkie cytaty wobec podrzynania gardła
i w przypadku niektórych zwierząt, długiego wykrwawiania się... ?

Nawet zresztą w przytoczonym przez Ciebie opisie składania ofiary
widać, że zwierzę jest traktowane z pieczołowitością, jakimś szacunkiem
nawet, powiedziałabym... Jego zabicie nie jest czystym barbarzyństwem;
służy wyższym celom, najwyższym nawet.

O zgrozo... teraz to mnie chyba trollujesz. Pieczołowitość... tak ??? Woń miła
Panu...a tfu ! A jakby tak kiedyś (tak hipotetycznie) doszło do tego, że obce
przewyższające nas gatunki, Ciebie, lub Twoje dziecko chciały złożyć w ofierze,
to nazywałabyś to pieczołowitością ? Przemoc jest przemocą i tyle. I nie ma
gadania w stylu... że (póki co, to żadnej obcej inteligentnej formy życia nie
odkryliśmy) bez logicznych przesłanek i hipotetycznych założeń, bez refleksji,
możemy wszystko przemilczeć i usprawiedliwiać. Zwierzęta tez posiadają
receptory bólowe i emocje. Niektóre szczają w ubojniach pod siebie.
Ojciec kumpla jest rzeźnikiem. W dzieciństwie się dość naoglądałem
tej pieczołowitości u pobożnych dziadków.

Z większością tego co piszesz (Marku) się zgadzam i fajnie to ująłeś, więc
przejdę do tego co dla mnie dyskusyjne. Czyli do wpływu chrześcijaństwa
na sposób podejścia do zwierząt, bo to nie jest dla mnie takie jednoznaczne,
jak piszesz.

Teza fałszywa. Nie zgadzasz się, albo nie zrozumiałaś. Nie chodzi o samo
podejście i o formę zabijania zwierząt, tylko w moim poście wyraźnie były
napisane słowa halal i koszer i poczytaj statystyki choćby sprzed lat, ponad
110 milionów ubitych rocznie zwierząt zgodnie z regułami halal...

"zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki"

I nadstawiajcie gardziel ! bo Pan oczekuje miłej woni ! ... Jple o_O
To (Marku), to tylko objaw życzliwości, a reszta po to, by nie było zbyt
różowo, spoko, to akurat rozumiem i akceptuję w zupełności. Narka

Napisał(a): Kinia223 -

MarekAureliusz
Kajetana
MarekAureliusz
[video]https://w7MAideo]

Zniewieściały, bo ten aktor to transeksualista :) Swego czasu troszkę o tym filmie czytałam, bo mi się naprawdę podobał.

aliada Z większością tego co piszesz (Marku) się zgadzam i fajnie to ująłeś, więc przejdę do tego co dla mnie dyskusyjne. Czyli do wpływu chrześcijaństwa na sposób podejścia do zwierząt, bo to nie jest dla mnie takie jednoznaczne, jak piszesz.

Czyli nie ma tu mowy o przedmiotowym traktowaniu czy pogardzie wobec
zwierząt, które są przecież "dziełem rąk Twoich" (Bożych) jak mówi z kolei
jeden z Psalmów.. A już zupełne przegięcie w stronę ekologów :)

Sarkazm roku. Co mnie obchodzą jakieś starożytne teksty,
podczas gdy złożenie ofiary sprowadza się w istocie do
(dostojnie wyglądającej)........... kaźni ? Taaa...
rzeczywiście przegięcie w stronę ekologów -.-

Kinia223
MarekAureliusz
Kajetana
MarekAureliusz
[video]https://w7MAideo]

Zniewieściały, bo ten aktor to transeksualista :) Swego czasu troszkę o tym filmie czytałam, bo mi się naprawdę podobał.
Witaj Kiniu. Dawno Cię nie czytałem.
Tak mi też się podobał. I jak na tamte czasy
dobrze nagrany. Fajna fabuła. Ciekawy jeszcze
był film (The Thing), też z Russelem i Ukryty Wymiar
z Samem Neillem i Laurencem Fishburnem ;)

Napisał(a): jax55 -

MarekAureliusz
jax55
MarekAureliusz
jax55 Zamiast bujać w obłokach zejdź na ziemię. Każdy żywy organizm na świecie musi się czymś żywić.
Przeczytaj całość ze zrozumieniem, a jak nie, to nie śmieć
mi w temacie, aczkolwiek generujesz jakiś ruch, więc ci
wybaczam, bo nie wiesz, co czynisz.

Czynisz to samo co osobniki przez ciebie krytykowane, bo czymże jest wciskanie komuś swojego sposobu patrzenia na świat. A tak na marginesie; nim powstały religie ludzkość nauczyła się pewnych zasad obowiązujących dane plemię. Jedną z nich jest ubój zwierząt, różniący się w zależności od klimatu i to religie przyswoiły sobie to co znane było tysiąclecia przed nimi.
Nie czynię tego samego, bo wciskaniem nie jest reagowanie na to,
jak ktoś ci usuwa czyjś post do lubianego przez ciebie usera, a był to
post do aliady, czyli do kogoś z kimś się często doskonale rozumiem.
Równie dobrze... to ja mogę przypisać Ci namolność i płyciznę intelektualną,
bo jak można usprawiedliwiać ubój już nie tym co w religiach, ale tym, co
napisałeś pisząc ''A tak na marginesie'' etc... Tak, czyli idąc Twoim tokiem
myślenia, powinniśmy pozostać w okresie np. neolitu i jeszcze więcej z
niego czerpać wzorców. Normalnie mnie rozbroiłeś. Ubój rytualny w sposób
szczególny wyróżnia religie semickie. Halal i koszer, nie są powielone z
neolitu. A teraz moje A tak na marginesie... wy za to powieliliście
dziewicę, saoszjanta - mesjasza, sąd boży, niebo i piekło, czystość w
kontekście cielesności / seksualności, hierarchię demonów i to,
że wpływają na skłonność do określonych grzechów, egzorcyzmy,
myśli, słowa, uczynki, no niemal wszystko z zaratusztrianizmu,
ale cytując klasyka, to już tak ''na marginesie''

Nie odnosiłem się do twoich problemów z postami. Poczytaj sobie o rozkładzie mięsa w naszych żołądkach a zrozumiesz dlaczego niektóre religie zrobiły z tego dogmat. Co do religii jest mi obojętne co o nich sądzą nawiedzeni inaczej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Usuwanie niepoprawnych politycznie treści przez Interię i grupkę fanatyków religijnych.