6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń29
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +0
6 ppt ?

usuwanie pieprzyków z twarzy? (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

usuwanie pieprzyków z twarzy?

Napisał(a): ~eugenia -

Mam problem, parę lat temu ma twarzy pojawiły mi się dwa pieprzyki. Zaczęły rosnąc i obecnie są wielkie i paskudne. Lekarz dermatolog je oglądał, powiedział że to nie rak i że jeśli mi przeszkadza to mogłabym je usnąć chociaż musiałby zrobić to dobry chirurg z powodu umiejscowienia. Miał ktoś z was kiedyś usuwanie pieprzyków z twarzy? Czy zostają po tym szpecące blizny? Najchętniej nie wychodziłabym z domu bo myślę cały czas o tym, że to widać, że to obrzydliwe i że wszyscy na to patrzą. Czasem naprawdę zaczynam ograniczać wychodzenie z domu… Wiem że to głupie ale nie umiem odgonić od siebie takich myśli. Czy faceci od razu skreślają dziewczynę widząc takie coś na twarzy? Znajomi mi mówią, że nie jest źle i że mogłabym to zaakceptować ale mam wiele kompleksów na temat wyglądu więc nie wiem czy dam radę. Usuwanie pieprzyków zdaje mi się wybawieniem, ale jeśli maja być po tym ślady to może będzie tylko gorzej?
INTERIA.PL

Re: usuwanie pieprzyków z twarzy?

Napisał(a): ~madonna -

Myślę, że jeśli pogadasz z chirurgiem to dowiesz się potrzebnych informacji. Dobry chirurg na pewno sprawi, że ślad po zabiegu nie będzie taki widoczny. Zabiegi na twarzy na pewno robi się w inny sposób niż normalne operacje na jamie brzusznej itp. A czy zaakceptować te pieprzyki no cóż to wszystko zależy od Ciebie. Jesli masz się z nimi czuć całe życie źle to może faktycznie lepiej próbowac je usunąć.

Re: usuwanie pieprzyków z twarzy?

Napisał(a): misia123 -

No niestety tak jest, musisz się zastanowić, czy wolisz mieć owe pieprzyki czy jednak blizny po nich. Jakkolwiek nie będzie wykonane to usuwanie i czegokolwiek nie będziesz robić później, nie obędzie się bez blizn.. Wiem, że na twarzy może to być problematyczna kwestia, ale.. chyba łatwiej zakryć bliznę niż pieprzyk? I

Re: usuwanie pieprzyków z twarzy?

Napisał(a): gabrielak12 -

Szczerze mówiąc chyba nie ryzykowałabym. Takie zabiegi zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem późniejszych powikłań. Najlepiej nauczyć się akceptacji siebie samej. Co innego np. blizna. Skoro jednak ma to poprawić komuś samopoczucie i samoocenę, to cóż, czasem taki zabieg to najlepsze wyjście.

Re: usuwanie pieprzyków z twarzy?

Napisał(a): ruletka -

Ryzykiem jest pozostawić taki pieprzyk. promienie słoneczne czy inne działania moga pieprzyk zamienić na coś złego. Przeciez usuniecie pieprzyka to zadne ryzyko tym bardziej nie robisz tego na dworcu tlyko robi to lekarz. Ja nie mam pieprzyków ale moja siostra miała i dostawała nerwicy, fobii bo wyadawało sie jej ze te pieprzyki rosna zmieniaja się, od keidy je uusneła jest spokojniejsza. Nie ma co sie zastanawiac tylko usuwać.
« Wróć do tematów
Do góry strony: usuwanie pieprzyków z twarzy?