1 tys.
ppt
Ten temat ma:
 • Wyświetleń36 tys.
 • Odpowiedzi834
 • Ocen na +2
1 tys. ppt ?

Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie (835)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

Szanowni Państwo!

Sprawa montażu szlabanów i zasad wydawania pilotów, budzi poważne wątpliwości.
Na posiedzeniu w dniu 06.06.2013 r. Zarząd podjął uchwałę nr 13/23/2013, która dotyczy:

„1. terenów dróg i parkingów należących i zarządzanych przez S.M. Łobzów;
2. wydawania pilotów do szlabanów zainstalowanych w zasobach S.M. Łobzów.”

Zachęcam Państwa do zapoznania się z tym dokumentem i uprzedzam, że nie da się go przeczytać bez emocji. Oczywiście Zarząd nie raczył zamieścić treści tej uchwały na - prowadzonej przez spółdzielnię (najwspanialszej na świecie !!!) - stronie internetowej.
Nie zdążyłam sprawdzić, czy montaż szlabanów przy Wójtowskiej 7 (2 szt.) był w planie na 2013 rok, ale w uchwale, o której wspomniałam wyżej, nie ma o tym ani słowa. Nie podano również, jaki typ pilotów będzie je otwierał. Myślę, iż warto ten temat rozeznać.
Przypomnę, że piloty typu A otwierają szlabany zainstalowane na działkach będących w wieczystym użytkowaniu spółdzielni i mogą tam – zgodnie z decyzją zarządu – parkować wszyscy mieszkańcy naszej spółdzielni, posiadający identyfikatory.

Może ktoś z Państwa pofatyguje się do spółdzielni i to sprawdzi, a potem poinformuje nas na Walnym Zgromadzeniu, jaka jest ta „inna rzeczywistość”, o której pisał wczoraj (19.06.2013; 12.23) jeden z forumowiczów?

Pozdrawiam
Teresa Maślanka
INTERIA.PL

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

CALPanie Wasta, lub jak Pan woli, panie Pawle...

Zaglądałem na to forum licząc, że grupa sąsiadów z okolicznych bloków robi coś, by żyło się lepiej nam wszystkim (nie mylić z hasłem wyborczym partii politycznej).
Mam za to wrażenie że głównym celem jest mącenie, pokazanie światu jak obecna Rada źle pracuje. Zwykła kampania wyborcza.
Nie musi Pan mi odpisywać. Nie przeczytam, gdyż więcej na to forum nie zajrzę. Inaczej musiałbym iść się leczyć do znanego szpitala w Kobierzynie.
na 80 stronach forum poza dywagacjami nad nepotyzmem, przepłacaniem za kostkę brukową i użalaniu się nad kosztami c.o. nie znalazłem ŻADNEJ poważnej sprawy.

Wiem, że Pana boli, ze zamiast 120zł/m2 kostki wydano 175zł, czy jakoś tak. a przecież te pieniążki mogły być w Pana kieszeni, zwłaszcza, gdyby zasiadał Pan w Radzie. Tak odbieram Pana wpisy na forum.
Mnie bardziej boli, że układając kostkę chodniki zwężono, i teraz ciężko się minąć na nich z wózkiem dziecięcym czy 2 osobami idącymi z przeciwka.
Ale tego problemu nikt nie poruszył. czy to ważne ile spółdzielnia wydała? Pojedynczy członek nie miał i nie będzie miał na to wpływu.
Pan zasiadając w radzie również będzie musiał przystać na cenę wykonawcy wyłonionego w przetargu... nawet uważając, że tablice korkowe w markecie można kupić 4x tanie, to jako członek rady, nie będzie mógł Pan iść i kupić tych tablic. A ten market z tą cena promocyjną nie wystartuje w przetargu spółdzielni. takie jest prawo, ono czasem prowadzi do takich patologii.
Musiałyby być wspólnoty - nie spółdzielnia by tych patologii nie było. Ale w blokach SM Łobzów to się nie sprawdzi.

Wracając do tematu forum. Czasem się zastanawiam gdzie Pan przechowuje te wszystkie kopie dokumentów, faktur i sprawozdać uzyskanych za ciężkie pieniądze w Spółdzielni.
W mieszkaniu? A ma pan jeszcze przejście pomiędzy regałami z teczkami?
A może to u Pana ostatnio był pożar, który ściągnął 3 wozy straży pożarnej na róg Wójtowskiej i Litewskiej (oj wiem, że to nie pod 4ka było).

Znajdź pan uczciwą pracę.

Przy okazji informuje, że jeżeli zostanie wybrany Pan (nie daj Bóg) do Rady Nadziorczej, to z takim podejściem agenta śledczego ta spółdzielnia się rozsypie, nie będzie w stanie zrobić żadnego remontu (a pod ilością remontów dominuje wśród spółdzielni w Krakowie).
Ja jestem bardzo zadowolony z pracy spółdzielni za ostatnie 10 lat.
Oczywiście mam zastrzeżenia, jak każdy, ale drobne. Które zawsze można zgłosić do spółdzielni i zostaną lepiej lub gorzej rozwiązane. Szkoda tylko, że język pism spółdzielnia-członek oraz rozmowy spółdzielni zawsze ma charakter Pan się nie zna, my tu w spółdzielni jesteśmy nieomylni.

Wracając do wyboru Pana do rady Nadzorczej.
Niniejszym obiecuję, że jeśli Pana wybiorą, to ja opuszczam ten teren i sprzedaję mieszkanie jakiemuś osłowi, który jeszcze nie wie jacy ludzie zasiądą w Radzie Nadzorczej spółdzielni. życzę mu powodzenia w przeprowadzeniu remontu mieszkania, zgodnie z przepisami SM Łobzów i życzeniami sąsiadów :)

Uciekam, dla ochrony własnego zdrowia psychicznego.
A wy dalej sobie gnijcie i mielcie sprawy tablic korkowych i kostki brukowej na forum.

pozdrawiam wszystkich zakompleksionych członków spółdzielni.
Mam nadzieję, że w wyniku modłów na mszach świętych w ich intencji, ich zakompleksienie zmalało w skutek wysłuchania modłów.

Wesołej nocy św. Jana. Zapalmy sobótkowe ogniska przed naszymi blokami.
W końcu jest co palić. Każdy ma przecież 300 segregatorów z kopią dokumentów spółdzielni, których zwyczajnie wyrzucić nie można. trzeba zniszczyć...

Ludzie, opamiętajcie się.

PS. Na Walne Zgromadzenie oczywiście NIE IDĘ. Szkoda pięknego słonecznego dnia.
I tak do końca wytrzymają tylko chętni na stołki.
ja [proponuję po prostu zlikwidować wynagrodzenie Rady Nadzorczej. Ciekawe czy dalej tak się tam będą pchali.

pozdrawiam Sąsiadów, Łobzowianki i Łobzowiaków
oraz F.U z którym się zgadzam.

Łobzowianin

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

Przeczytałam sprawozdanie Rady Nadzorczej . Dla mnie to żenada . Autorzy tego dokumentu z bardzo obszernego protokołu lustracji dobrali sobie takie fragmenty, które im pasowały . Ja proponuję inny fragment : "JAKKOLWIEK ORGANIZACJA PRACY RADY BYŁA FORMALNIE PRAWIDŁOWA , TO SPOSÓB JEJ FUNKCJONOWANIA W BADANYM OKRESIE BUDZI ISTOTNE ZASTRZEŻENIA" .

Pani przewodnicząca !
Na Walnym Zgromadzeniu to też trzeba ludziom powiedzieć, bo inaczej ktoś sobie pomyśli, że poprzez dobór pasujących pani opinii dopuszcza się pani manipulacji .

W sprawozdaniu przejechano się też ostro po wpisach na forum internetowym używając słowa "szkalowanie". Dla mnie to słowo ma wydźwięk bardzo pejoratywny i oznacza, że we wpisach zawarte są fałszywe informacje. Wobec tego proszę w końcu napisać, które posty są nieprawdziwe i przedstawić na to dowody, a nie pisać wyłącznie w sposób ogólny .
W dodatku wydaje mi się, że Państwu jest obce słowo uzasadniona krytyka i każdą krytykę swoich poczynań to oceniacie jako "szkalowanie" . To jest chore .

Łobzowianka

Reklama

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): Gość -PS. Na Walne Zgromadzenie oczywiście NIE IDĘ. Szkoda pięknego słonecznego dnia.
I tak do końca wytrzymają tylko chętni na stołki.
ja [proponuję po prostu zlikwidować wynagrodzenie Rady Nadzorczej. Ciekawe czy dalej tak się tam będą pchali.

pozdrawiam Sąsiadów, Łobzowianki i Łobzowiaków
oraz F.U z którym się zgadzam.

Łobzowianin[/cytat]

Uprzejmie dziękujemy za wiadomość Panu dobrze zorientowanemu , że w Radzie jest wynagrodzenie . Tym bardziej będziemy walczyć o stołki .
Na alejce Grottgera to już o Walnym Zgromadzeniu nawet pieski szczekają :

Załączniki:

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): Gość -

SPRAWA STATUTU


Szanowni Państwo !

Każdy kto chciał, to mógł się zapoznać z materiałami na Walne Zgromadzenie . Ja to zrobiłem i odkryłem coś bardzo poważnego . Otóż w materiałach mamy projekt uchwały opracowanej przez Zarząd i zaaprobowanej przez Radę Nadzorczą , której paragraf 1 brzmi następująco :

„Na podstawie paragrafu 37 ustęp 11 Statutu Spółdzielni Walne Zgromadzenie uchwala zmiany do Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej Łobzów, przyjęte przez Komisję Statutową ."

Przypomnę, że projekt zmian został przyjęty przez Komisję Statutową w dniu 12 marca 2013 r.
Teraz jednak ten projekt ktoś zmodyfikował i do materiałów na Walne Zgromadzenie dołączono projekt , który w dniu 5 czerwca 2013 r. uzupełniono o uwagi ujęte w Protokole Lustracji .
Statut naszej Spółdzielni szczegółowo reguluje sposób przygotowywania uchwał oraz podmioty do tego uprawnione i owo „uzupełnienie” wydaje mi się niezgodne z prawem . Uważam, że uwagi z protokołu lustracji wymagały aprobaty Komisji Statutowej , w szczególności w sytuacji, jeśli w projekcie uchwały napisano , że mamy uchwalić zmiany w Statucie w wersji zaproponowanej przez tę Komisję . Z przekazanych nam materiałów ( tych na Walne zgromadzenie ) wynika jednak, że Komisja zakończyła działalność w dniu 12 marca i potem żadnych działań już nie podejmowała .
W rezultacie w materiałach na Walne otrzymaliśmy inny projekt aniżeli ten , który opracowała Komisja .

No i to jeszcze wcale nie jest koniec tego problemu . Zacząłem dokładnie porównywać projekt Statutu , jaki otrzymaliśmy w materiałach na WZ z uwagami pana Lustratora zawartymi w protokole lustracji . Okazało się, że ktoś z uwag pana Lustratora wybrał i wpisał do projektu tylko ich część a w dodatku w niektórych przypadkach pozwolił sobie na dokonanie ich modyfikacji .
Mam nadzieję, że poruszony przeze mnie problem zostanie wyjaśniony na Walnym Zgromadzeniu .

pozdrawiam

Paweł Zastawniak

Reklama

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): Gość -

wasta4
gość Wasta to dupek

uczciwa
He ! He ! Dobre ! Jestem uodporniony . Jakiś czas temu dostałem e-mail, którego autorka użyła zwrotu "dupek z ulicy Wójtowskiej" ,a potem to leciało jakoś jeszcze fajniej . Teraz nie mam czasu, ale jak znajdę, to napiszę, co tam było ( najpewniej wieczorem ) .

P.Z.

Znalazłem !

Leciało to tak : "..... jeden taki dupek z Wójtowskiej ..... na szczęście to nie Ty ....... " .

Jak więc widać z treści tego e-maila na Wójtowskiej jest nas więcej :)))))) !

P.Z.

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

wasta4
wasta4
gość Wasta to dupek

uczciwa
He ! He ! Dobre ! Jestem uodporniony . Jakiś czas temu dostałem e-mail, którego autorka użyła zwrotu "dupek z ulicy Wójtowskiej" ,a potem to leciało jakoś jeszcze fajniej . Teraz nie mam czasu, ale jak znajdę, to napiszę, co tam było ( najpewniej wieczorem ) .

P.Z.

Znalazłem !

Leciało to tak : "..... jeden taki dupek z Wójtowskiej ..... na szczęście to nie Ty ....... " .

Jak więc widać z treści tego e-maila na Wójtowskiej jest nas więcej :)))))) !

P.Z.
Jeśli wziąć pod uwagę, że jeden taki ... na Wójtowskiej pisze na tym forum pod różnymi nickami, to rzeczywiście jest Was więcej ...

sąsiad z Wójtowskiej


Reklama

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

Załącznik Nr 1
do Uchwały ZO KRS Nr 10/2010
z dnia 01.07.2010 r.

KODEKS ETYKI LUSTRATORA
CELE KODEKSU

Kodeks stanowi zestawienie zasad postępowań, wartości i norm zachowań, którymi
powinien kierować się Lustrator w trakcie wykonywania. badania lustracyjnego w
jednostce kontrolowanej (spółdzielni) na podstawie przepisów ustawy – Prawo
spółdzielcze .
Lustrator powinien wykonywać swoje zadania w sposób wysoce etyczny i profesjonalny, przy poszanowaniu interesu spółdzielni i jej członków oraz systemu prawnego, uwzględniając postanowienia niniejszego Kodeksu Etyki Lustratora.
Niniejszy Kodeks obowiązuje wszystkich Lustratorów posiadających uprawnienia
Krajowej Rady Spółdzielczej.

ZASADY ETYKI LUSTRATORA

Podstawowymi zasadami, którymi powinni kierować się Lustratorzy są:
1. RZETELNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ,
2. OBIEKTYWIZM, BEZSTRONNOŚĆ I NIEZALEŻNOŚĆ,
3. KOMPETENCJE I STARANNOŚĆ,
4. ZACHOWANIE TAJEMNICY,
5. PROFESJONALIZM.

1. Rzetelność i uczciwość.
Lustratora obowiązuje rzetelność i uczciwość. Oznacza to, że na wszystkich etapach badania lustracyjnego powinien pracować rzetelnie, uczciwie i odpowiedzialnie, dążąc do uzyskania jak najlepszych rezultatów swojej pracy, w szczególności przez:
- uzyskanie rzetelnej wiedzy o przedmiocie, celach i obszarze badania
lustracyjnego,
- sumienne, terminowe oraz wnikliwe przeprowadzania badania lustracyjnego,
- pełne i uczciwe przedstawianie wyników kontroli lustracji oraz ich rzetelne
dokumentowanie,
- ochrona interesów spółdzielni oraz jej członków.
1.1. Lustrator ma obowiązek przestrzegać prawa oraz zasad postępowania określonych w Instrukcji o lustracji organizacji spółdzielczych .
1.2. Lustrator podczas badania lustracyjnego nie ulega naciskom, nie przyjmuje
żadnych zobowiązań, nie podejmuje żadnych prac kolidujących z przeprowadzanym badaniem lustracyjnym.

2. Obiektywizm, bezstronność i niezależność.
2.1. Lustratora obowiązuje obiektywizm, bezstronność i niezależność. Oznacza to,
że jego postępowanie powinno być obiektywne i bezstronne w gromadzeniu faktów i analizowaniu informacji o jednostce kontrolowanej. Niezależność lustratora polega na tym, że w trakcie wykonywania swoich czynności lustrator jest niezależny, samodzielny kierując się wyłącznie przepisami prawa, Instrukcji o lustracji organizacji spółdzielczych oraz zasadami etyki..
2.2. Lustrator powinien zachować pełną niezależność, tj. postępować w sposób
wolny od uprzedzeń i nie ulegać naciskom oraz wpływom innych osób.
2.3. Lustrator nie może brać udziału w jakiejkolwiek działalności, która mogłaby
mieć wpływ na jego niezależność i obiektywizm, a w konsekwencji na niezależność i obiektywizm lustracji.
2.4. Przy formułowaniu protokołu, lustrator kieruje się stwierdzonymi faktami
przedstawiając obiektywnie wszystkie stwierdzone w toku prowadzonej lustracji
okoliczności.
2.5. Lustrator nie może przyjmować żadnych korzyści od jednostki kontrolowanej, jej
przedstawicieli, lub innych zainteresowanych osób oraz unikać zaciągania
jakichkolwiek zobowiązań, które mogłyby mieć wpływ na jego stronniczość.

3. Kompetencje i staranność.
3.1. Lustrator powinien wykonywać swoje czynności w sposób staranny i kompetentny zgodnie z przepisami prawa oraz zasadami przeprowadzania lustracji oraz dokumentowania jej ustaleń określonymi w Instrukcji .
3.2. Lustrator powinien stale doskonalić swoje kwalifikacje w tym w szczególności
poprzez uczestniczenie w szkoleniach organizowanych przez Krajową Radę
Spółdzielczą lub związek rewizyjny w zakresie przepisów prawa związanych z
działalnością spółdzielni.
3.3. W przypadku konieczności dokładniejszego rozpoznania zagadnień
wymagających specjalistycznej wiedzy, może skorzystać z pomocy właściwych
biegłych lub rzeczoznawców.
3.4. Lustrator wykonując swoje zadania powinien dbać o jak najwyższą jakość
merytoryczną dokonanych ustaleń w ramach przeprowadzanej lustracji.

c.d.n.

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

4. Zachowanie tajemnicy.
4.1. Lustrator jest zobowiązany zachować w tajemnicy informacje o działalności
spółdzielni uzyskane w ramach przeprowadzonego badania lustracyjnego, za
wyjątkiem sytuacji określonych w ustawie – Prawo spółdzielcze .
4.2. Obowiązek zachowania tajemnicy informacji o działalności spółdzielni nie jest
ograniczony w czasie.
4.3. Lustrator nie może wykorzystywać lub ujawniać uzyskanych informacji o
spółdzielni w celu osiągnięcia korzyści osobistych lub w jakikolwiek inny sposób
niezgodny z prawem, bądź szkodliwy dla działalności spółdzielni.
4.4. Lustrator powinien zachować należytą ostrożność przy korzystaniu z informacji
w ramach przeprowadzonej lustracji i chronić je przed nieuprawnionym
ujawnieniem.

5. Profesjonalizm.
Lustrator powinien wykonywać swoje zadania profesjonalnie i godnie w każdych
okolicznościach, przestrzegając i przyczyniając się do wypełniania ustawowych
celów lustracji oraz zasad i trybów przeprowadzania lustracji określonych w
Instrukcji oraz Kodeksu Etyki.
Lustrator dąży do pełnej znajomości aktów prawnych niezbędnych do realizacji
przeprowadzania badania lustracyjnego. Jasno i klarownie przedstawia w protokole
lustracji oraz w projekcie wystąpienia polustracyjnego ustalenia lustracji.
Lustrator powinien działać w sposób utrwalający dobrą opinię o lustracji,
przyczyniając się do utrzymania i doskonalenia zawodu lustratora.


ODPOWIEDZIALNOŚĆ LUSTRATORA
Lustrator odpowiada za efekty swojej pracy przed podmiotem zarządzającym lustrację, w tym w szczególności za ustalenia przedstawione w protokole oraz przygotowany projekt wystąpienia polustracyjnego wraz z wnioskami dla zarządzającego lustrację. Wszelkie działania w tym również w ramach instruktażu, a w szczególności rodzące skutki finansowe dla spółdzielni oraz jej członków, muszą być podejmowane z pełną świadomością konsekwencji, jakie przyniosą lub mogą przynieść.

Lustrator jest obowiązany do zachowania w tajemnicy wiadomości o działalności spółdzielni uzyskanej w ramach lustracji. Konsekwencją nie przestrzegania niniejszych zasad jest pozbawienie przez Krajową Radę Spółdzielczą uprawnień lustratora oraz odpowiedzialność cywilna wynikająca z przepisów prawa.
Koniec kodeksu .

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): Gość -

Jeśli wziąć pod uwagę, że jeden taki ... na Wójtowskiej pisze na tym forum pod różnymi nickami, to rzeczywiście jest Was więcej ...

sąsiad z Wójtowskiej


[/cytat]

Przesyłamy Ci na dobranoc buziaka. Słodkich snów

Sąsiedzi chłopaka z Wójtowskiej


Załączniki:

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

patimat Jeśli wziąć pod uwagę, że jeden taki ... na Wójtowskiej pisze na tym forum pod różnymi nickami, to rzeczywiście jest Was więcej ...

sąsiad z Wójtowskiej


Przesyłamy Ci na dobranoc buziaka. Słodkich snów

Sąsiedzi chłopaka z Wójtowskiej

0002D6MZN2CILIQ6
[/cytat]dno i wodorosty ...

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -


Z KODEKSU RADCY PRAWNEGO
Obowiązki Radcy prawnego polegają na sumiennym wykonywaniu zawodu a także przestrzeganiu zasad moralno etycznych.
Z załącznika do UchwałyNr.5 VII Krajowego Zjazdu Radców Prawnych z dn.10 listopada 2007
Art. 4 pkt.1
Nieprzestrzeganie zasad etyki zawodowej przez Radce prawnego stanowi podstawę odpowiedzialności dyscyplinarnej.
Art.4
Unikanie konfliktu interesów jest jednym z podstawowych obowiązków radcy prawnego wobec klientów.
Art.21
Konflikt interesów istnieje, gdy radca prawny zobowiązany jest do działania w interesie dwóch lub więcej liczby klientów w zakresie tych samych lub związanych ze sobą spraw lub istnieje ryzyko, iż mogłyby one stać ze sobą w sprzeczności.

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

gość
patimat Jeśli wziąć pod uwagę, że jeden taki ... na Wójtowskiej pisze na tym forum pod różnymi nickami, to rzeczywiście jest Was więcej ...

sąsiad z Wójtowskiej

Przesyłamy Ci na dobranoc buziaka. Słodkich snów
Sąsiedzi chłopaka z Wójtowskiej
0002D6MZN2CILIQ6

dno i wodorosty ...[/cytat]

Trzech facetów grało w brydzża. Po rozdaniu nie patrzyli w karty, tylko kazdy
licytował , pas, pas, pas. W pewnym momencie Dosiadł sie czwarty i podniósł
karty i zalicytował trefl.
Na to trojka dotychczas grających - wypieprzaj ztąd!
Przyszedł taki kretyn i nam całą grę zepsuł
Czy Wam to przypadkiem czegoś nie przypomina ?

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

gość CALPanie Wasta, lub jak Pan woli, panie Pawle...
Zaglądałem na to forum licząc, że grupa sąsiadów z okolicznych bloków robi coś, by żyło się lepiej nam wszystkim (nie mylić z hasłem wyborczym partii politycznej).
Mam za to wrażenie że głównym celem jest mącenie, pokazanie światu jak obecna Rada źle pracuje. Zwykła kampania wyborcza.
Nie musi Pan mi odpisywać. Nie przeczytam, gdyż więcej na to forum nie zajrzę. Inaczej musiałbym iść się leczyć do znanego szpitala w Kobierzynie.
na 80 stronach forum poza dywagacjami nad nepotyzmem, przepłacaniem za kostkę brukową i użalaniu się nad kosztami c.o. nie znalazłem ŻADNEJ poważnej sprawy.
Wiem, że Pana boli, ze zamiast 120zł/m2 kostki wydano 175zł, czy jakoś tak. a przecież te pieniążki mogły być w Pana kieszeni, zwłaszcza, gdyby zasiadał Pan w Radzie. Tak odbieram Pana wpisy na forum.
Mnie bardziej boli, że układając kostkę chodniki zwężono, i teraz ciężko się minąć na nich z wózkiem dziecięcym czy 2 osobami idącymi z przeciwka.
Ale tego problemu nikt nie poruszył. czy to ważne ile spółdzielnia wydała? Pojedynczy członek nie miał i nie będzie miał na to wpływu.
Pan zasiadając w radzie również będzie musiał przystać na cenę wykonawcy wyłonionego w przetargu... nawet uważając, że tablice korkowe w markecie można kupić 4x tanie, to jako członek rady, nie będzie mógł Pan iść i kupić tych tablic. A ten market z tą cena promocyjną nie wystartuje w przetargu spółdzielni. takie jest prawo, ono czasem prowadzi do takich patologii. Musiałyby być wspólnoty - nie spółdzielnia by tych patologii nie było. Ale w blokach SM Łobzów to się nie sprawdzi.Wracając do tematu forum. Czasem się zastanawiam gdzie Pan przechowuje te wszystkie kopie dokumentów, faktur i sprawozdać uzyskanych za ciężkie pieniądze w Spółdzielni. W mieszkaniu? A ma pan jeszcze przejście pomiędzy regałami z teczkami? A może to u Pana ostatnio był pożar, który ściągnął 3 wozy straży pożarnej na róg Wójtowskiej i Litewskiej (oj wiem, że to nie pod 4ka było).
Znajdź pan uczciwą pracę.
Przy okazji informuje, że jeżeli zostanie wybrany Pan (nie daj Bóg) do Rady Nadziorczej, to z takim podejściem agenta śledczego ta spółdzielnia się rozsypie, nie będzie w stanie zrobić żadnego remontu (a pod ilością remontów dominuje wśród spółdzielni w Krakowie).
Ja jestem bardzo zadowolony z pracy spółdzielni za ostatnie 10 lat.
Oczywiście mam zastrzeżenia, jak każdy, ale drobne. Które zawsze można zgłosić do spółdzielni i zostaną lepiej lub gorzej rozwiązane. Szkoda tylko, że język pism spółdzielnia-członek oraz rozmowy spółdzielni zawsze ma charakter Pan się nie zna, my tu w spółdzielni jesteśmy nieomylni. Wracając do wyboru Pana do rady Nadzorczej.
Niniejszym obiecuję, że jeśli Pana wybiorą, to ja opuszczam ten teren i sprzedaję mieszkanie jakiemuś osłowi, który jeszcze nie wie jacy ludzie zasiądą w Radzie Nadzorczej spółdzielni. życzę mu powodzenia w przeprowadzeniu remontu mieszkania, zgodnie z przepisami SM Łobzów i życzeniami sąsiadów :)
Uciekam, dla ochrony własnego zdrowia psychicznego.
A wy dalej sobie gnijcie i mielcie sprawy tablic korkowych i kostki brukowej na forum.
pozdrawiam wszystkich zakompleksionych członków spółdzielni.
Mam nadzieję, że w wyniku modłów na mszach świętych w ich intencji, ich zakompleksienie zmalało w skutek wysłuchania modłów.
Wesołej nocy św. Jana. Zapalmy sobótkowe ogniska przed naszymi blokami.
W końcu jest co palić. Każdy ma przecież 300 segregatorów z kopią dokumentów spółdzielni, których zwyczajnie wyrzucić nie można. trzeba zniszczyć...
Ludzie, opamiętajcie się.
PS. Na Walne Zgromadzenie oczywiście NIE IDĘ. Szkoda pięknego słonecznego dnia.
I tak do końca wytrzymają tylko chętni na stołki.
ja [proponuję po prostu zlikwidować wynagrodzenie Rady Nadzorczej. Ciekawe czy dalej tak się tam będą pchali.
pozdrawiam Sąsiadów, Łobzowianki i Łobzowiaków
oraz F.U z którym się zgadzam.
Łobzowianin
CZŁOWIEKU, ALĘŚ NABREDZIŁ. NIBY LOGICZNIE, ALE PRZY FAŁSZYWYM ZAŁOŻENIU.
KLASYCZNA SOFISTYKA ! UWAZAJ , BO PRZY WRAZLIWOŚCI JAKĄ POSIADAS Z MOŻE CI
SŁONECZKO ZASZKODZIĆ. O UDAR BARDZO ŁATWO, A SZKODA BY BYŁO TAKIE INTELEKTU NA RÓWNI Z F.U.

Re: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie

Napisał(a): gość -

patimat Mieliśmy piękny sen : Walne Zgromadzenie odbywało się na plaży nad zalewem w Kryspinowie, na poczęstunek były pieczone prosiaki i beczki chłodnego piwa, a każdy dostawał też prezent w postaci pilota do szlabanów na Wójtowskiej 7

0002D4NC23A5XBQT

p.s. Ktoś wie, o co chodzi z tymi pilotami ? Przez ostatnie dni sprzedawane są piloty typu "A" do wszystkich szlabanów na parkingi na działkach wspólnych . Nie dotyczy to jednak Wójtowskiej 7 . Znaczy się , że tam będą jakieś specjalne zasady ???????????

Pat i Mat
TAM JEST STREFA WŁADZY. I WIELKIEGO ELEKTORATU POPACRIA. TAM SIE INWESTUJE
Z CENTRALNEJ PULI. TO JEST SPECJAL ZONA 1
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
 • sm lobzow
 • SM obzw
 • spdzielnia mieszkaniowa obzw
 • spdzielnia obzw
 • SM obzw w Krakowie
 • sm obzw identyfikator
 • SM KRAKUS
 • pawe zastawniak krakw
 • program oszczędnościowy spółdzielni mieszkaniowej
 • problem ze spółdzielnią mieszkaniową
 • kto uchwala regulamin parkingowy w spółdzielni?
 • s m łobzów
 • jaki paragraf mi zezwala zapytac zarabia prezes spółdzielni mieszkaniowej
 • zarobki w spoldzielni mieszkaniowej krakw
 • uwagi o sm obzw
Do góry strony: Uwagi o Spółdzielni Mieszkaniowej "Łobzów" w Krakowie