64
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi46
  • Ocen na +0
64 ppt ?

Uzależnienie od leków (47)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Uzależnienie od leków

Napisał(a): Gość -

Moja kobieta zażywa przynajmniej opakowanie leków przeciwbólowych. Do tego jakieś na pobudzenie metabolizmu i jeszcze czasami na sen i uspokojenie albo magnez. Boję się, że się uzależni. A może już jest uzależniona... Powiedziałem jej, żeby tyle nie łykała, bo jej siądzie wątroba, ale ona tylko się drze na mnie, że jestem facetem i nic nie rozumiem, że teraz jest szybkie życie i trzeba wszystko uzupełniać tabletkami bo na diete nie ma czasu
INTERIA.PL

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): Gość -

No cóż jest takie schorzenie jak lekomania. Powinieneś się zorientować, czy rzeczywiście jej stan zdrowia wymaga tych leków...jeśli nie, pozostaje perswazja, musisz jej rzeczowo przedstawić negatywne skutki brania niepotrzebnych leków, jeśli nie pomoże, a pewnie nie pomoże, musisz podjąć jej leczenie tak jak uzależnienie, niestety potrzebna jest do tego jej wola. Powodzenia :)

Reklama

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): gość -

Z wykształcenia jestem farmaceutką, podczas studiów pisałam nawet pracę o nadużywaniu leków. I zdecydowanie z tym tutaj mamy do czynienia. Zobacz jakie leki bierze partnerka, poczytaj o nich w necie , szczególnie interesujące są te nasenne,które często kończą się uzależnieniem,a w przypadku gdy ich zabraknie rozdrażnienie, lęk,koszmary senne etc.... Leki p/bólowe np nurofen plus zawiera kodeinę, która należy do pochodny morfinianu -opioidów tak samo jak właśnie morfina. Pewnie znane jest działanie morfiny i szybkość uzależnienia. Zwykłe nawet NLPZ typu ibuprom są szkodliwe i wrzodotwórcze. Każdy lek nadużywany może być szkodliwy i jeśli nie ma podstaw do ich zażywania, objawów to po prostu nie powinno się ich zażywać.
Z tym nie ma żartów. Podpytaj na co jej te wszystkie tabletki czy rzeczywiście są wskazania do ich stosowania. Jeśli nie spróbuj porozmawiać o ich odstawieniu. Jeśli partnerka wybucha złością to tylko dowód na to,że nie może się bez nich obejść. Powodzenia

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): gość -

gość Z wykształcenia jestem farmaceutką, podczas studiów pisałam nawet pracę o nadużywaniu leków. I zdecydowanie z tym tutaj mamy do czynienia. Zobacz jakie leki bierze partnerka, poczytaj o nich w necie , szczególnie interesujące są te nasenne,które często kończą się uzależnieniem,a w przypadku gdy ich zabraknie rozdrażnienie, lęk,koszmary senne etc.... Leki p/bólowe np nurofen plus zawiera kodeinę, która należy do pochodny morfinianu -opioidów tak samo jak właśnie morfina. Pewnie znane jest działanie morfiny i szybkość uzależnienia. Zwykłe nawet NLPZ typu ibuprom są szkodliwe i wrzodotwórcze. Każdy lek nadużywany może być szkodliwy i jeśli nie ma podstaw do ich zażywania, objawów to po prostu nie powinno się ich zażywać.
Z tym nie ma żartów. Podpytaj na co jej te wszystkie tabletki czy rzeczywiście są wskazania do ich stosowania. Jeśli nie spróbuj porozmawiać o ich odstawieniu. Jeśli partnerka wybucha złością to tylko dowód na to,że nie może się bez nich obejść. Powodzenia
Pięknie wyjaśnione!!!

Dodam tylko, że przed rozmową powinieneś się dobrze przygotować ze znajomości tematu. Dobrze!!! I tak jak zacytowany przeze mnie farmaceuta poradził abyś poszukał info o lekach to ja dorzucę abyś poszukał naturalnych odpowiedników w naturze :)
I tak jak wspomniałeś o magnezie.
Dzienna rekomendowana dawka magnezu dla dorosłej osoby to 250-300mg.
Produkty bogate w magnez:
- otręby pszenne 500mg w 100g porcji
- mąka pszenna 280mg w 100g porcji
- migdały 260mg w 100g porcji
- orzechy nerkowca 240mg w 100g porcji
- otręby 200mg w 100g porcji
- soja 100mg w 100g porcji
- większość innych orzechów do 100mg w 100g porcji
- czekolada 100mg w 100g porcji
- figi 70mg w 100g porcji
- fasola/soczewica 50mg w 100g porcji

Inne produkty zawierające sporo magnezu, które warto wymienić to ryby, woda mineralna, owoce jak banany, morele, rodzynki a także warzywa jak szpinak, brokuły i sałata.

Dodatkowo wspomniałeś o pigułach nasennych... Koło się troszkę zamyka. Niedobór właśnie magnezu powoduje:
- bezsenność
- wysokie ciśnienie krwi
- skurcze mięśni
- drgania mięśni (np: samoczynnie mrugające oko)
- osteoporozę
- nadpobudliwość
- ataki paniki...

...więc jak dobrze przestudiujesz temat to może uda Ci się wyeliminować problem w bardzo prosty sposób podsuwając być może łatwiejsze rozwiązanie niż łykanie piguł!

Jeżeli z kolei skarży się np. na ból głowy to TYLKO SEX!!! :)) Poważnie!!
Naukowcy już dowiedli, że seks jest lepszy od tabletki. To dlatego, że podczas aktu seksualnego organizm produkuje więcej serotoniny, dopaminy, a zwłaszcza oksytocyny, substancji mających działanie przeciwbólowe. Najsilniejsze działanie wykazuje oksytocyna, która wydziela się głównie podczas orgazmu.

Tak więc powodzenia :))

Reklama

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): Gość -

To nie takie proste, że można zastąpić, ta kobieta te wszystkie dolegliwości prawdopodobnie ma wyimaginowane, chociaż jeżeli nie weżmie leku, to je odczuwa, te leki jednak to taki psychologiczny amulet, pomijam już fakt, że bardzo często zawierają kofeinę i inne środki uzależniające

Reklama

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): Gość -

Niestety ale bardzo łatwo jest się uzależnić od leków - szczególnie, że obecnie leki dostępne są wszędzie. W supermarketach, na stacjach benzynowych i nikt tego nie kontroluje. Takie uzależnienie potrafi być silne niczym narkotykowe. Wiem z doświadczenia ponieważ osoba z mojej bliskiej rodziny leczyła się kiedyś z takiego uzależnienia.
Czasami warto sobie pomóc i wybrać się na leczenie do profesjonalnej kliniki leczenia uzależnień - niekiedy charakter jest zbyt słaby i jedynie specjalista pomoże się podnieść.
Skuteczne terapie uzależnień przeprowadzają w tej klinice: http://www.ve(...)med.pl/ - każda dobierana jest indywidualnie, do stopnia uzależnienia.

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): gość -

To niestety mi się przytrafiło. Wcześniej myślałam, że zdarza się tylk ona filmach. Nic bardziej mylnego. Sama nie wiem, kiedy leki przejęły nade mną kontrolę. Okazało się po pewnym czasie, że MUSZĘ je brać. Już nie miałam wyboru. ROdzina szybko zorientowała się, że coś ze mną nie tak. Poszukali dla mnie ośrodka, sądząc, że odwyk to najlepsze rozwiązani. Nie chciałam iść, twierdziłam, że to brednie, że mogę odstawić w każdej chwili. NIe mogłam. Pojechałam do Ściejowic koło Krakowa. Ośrodek Wiosenna. Zrobili tam ze mną porządek. Długo to trwało i nie było łatwo. Jak to na odwyku. Jednak się udało, funkcjonuję dziś normalnie jakby nic się nie stało. Na widok leków nasennych czuję faktyczne obrzydzenie. Mam je z głowy do końca życia.

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): gość -

Prawda jest taka, że terapia jest bezcenna dla osób uzależnionych. Sama przez to przechodziłam, nie wyobrażam sobie swojego życia gdybym podjęła inną decyzję. To nie są żarty. Aktualnie zdecydowałam się jeszcze na grupę terapeutyczną, aby uniknąć nawrotu choroby. Chodzę na spotkania do Centrum Terapii Wiosenna w Krakowie na Ładnej. To daje mi siłę, sprawia, że jestem silniejsza wewnętrznie i odporna na wszelkie pokusy. Cieszę się życiem.

Re: Uzależnienie od leków

Napisał(a): ~Grzegorz -

Spróbuj ją namówić na terapie. Albo chociaż na wizytę u jakiegoś psychoterapeuty. W końcu wyniszczy sobie strasznie organizm. Ja brałem tak tabletki uspokajające. W końcu jak udałem się na terapię to mi pomogli. Teraz uważam co biorę, staram się nawet na ból głowy nic nie brać. Po prostu nie chce. Byłem w ośrodku Wiosenna w Ściejowicach. Sprawdź może ją zainteresujesz. www.osrodekwiosenna.pl
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • uzależnienie od leków przeciwbólowych forum dyskusyjne
  • uzaleznienie od nurofenu
Do góry strony: Uzależnienie od leków