32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń165
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +24
32 ppt ?

W Europie ubywa ateistów. (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

W Europie ubywa ateistów.

Napisał(a): ~jumar70 -

Ateiści w coraz to większym stopni się nawracają. od początku tego roku 10 000 dorosłych
Francuzów przyjęło chrzest. Jeszcze więcej bo 350 000 nawróciło się na islam. W Niemczech
chrześcijaństwo przyjęło niecałe 5 tysięcy osób ale wyznanie mahometańskie cieszy się
z 420 000 nowych wiernych. Na wyspach ubywa chrześcijan lecz islam przyjęło aż 600 000
wiernych.
INTERIA.PL

Re: W Europie ubywa ateistów.

Napisał(a): ~cegła -

Ateizm to choroba umysłowa, zaraźliwa, mająca rożne stopnie zaawansowania.
Najwięksi ateiści doszli do takiego poziomu głupoty, że ci mniej zaawansowani
zorientowali się że coś jest nie tak i sami się nawracają.
Niedługo wszystko wróci do normy. Taki samo regulujący się system.

Wierni dostrzegają i ograniczenia intelektualne kapłanów i ich arogancję, o chciwości nie wspominając. Traktują ich jednak jak dopust boży, bo alternatywą jest groźny konflikt z bliższym i dalszym otoczeniem. Może się mylę, ale mam wrażenie, że niektórzy patrzą z zazdrością na tych, którzy są wolni od kontaktów z tym towarzystwem. Chwilowo zostaje im tylko cicha skarga na stronie i teatr pokory, kiedy sytuacja zmusza ich do bliższego kontaktu z p.o. Pana boga.Żart z własnej profesji byłby grzeszny, świadczyłby o cynizmie, dawał by powód do myślenia, że kapłan nie jest do swojej paranoi w pełni przekonany lub, o zgrozo, że traktuje swój zawód jak każdy inny.Aktor ze swojego teatralnego wcielenia może żartować, zdejmując kostium powraca do swojej roli normalnego człowieka. Wielu ludzi teatru oskarża się o snobizm i bufonadę, ale do głowy uderza im sława, a nie paranoiczne wcielenie się w odgrywaną rolę. Zdumiewa, jak wielu wierzących widzi i krytykuje ten nadęty ton, aroganckie zachowanie księdza i przypisuje je osobie. Problem w tym, że normalne zachowanie jest wyjątkiem, a ta bezkresna arogancja regułą. Ne ma w tym niczego dziwnego, ponieważ cała profesja oparta jest na wmawianiu człowiekowi jego niemal boskiego statusu, przyuczenie do zawodu księdza wymaga wdrożenia go do zachowań, jakie w innych okolicznościach pojawiają się w wyniku choroby umysłowej.

Napisał(a): ~Talleyrand -

~cegła Ateizm to choroba umysłowa, zaraźliwa, mająca rożne stopnie zaawansowania.
Religie to kukułcze jaja pseudofilozofii w gniazdach naiwnych społeczeństw.

Kapłan funkcjonujący jako bóg pierwszego kontaktu podtrzymuje nierozerwalną więź z absurdem i zapewne niektórzy z nich są cynicznymi oszustami, ale znacznie częściej kapłańska paranoja jest efektem bardziej dogłębnego i dokładniejszego prania mózgu, aniżeli jest to udziałem przeciętnego nieszczęśnika urodzonego w środowisku takich czy innych wyznawców.

Samo powołanie jest niemal zawsze skutkiem ciężkiej pracy nad chłopcem od kołyski, a na skrzywienia obrazu świata wypracowane ciężką pracą rodziny, nakładają się ogłupiające lata spędzone w seminarium.

Po takiej tresurze normalność jest cudem zgoła i zdarza się raczej rzadko.

~gość Islam jest dobry gdyż w krajach islamu obowiązuje kara śmierci
a tylko kraje w których obowiązuje ks mają przyszłość.
Samo powołanie jest niemal zawsze skutkiem ciężkiej pracy nad chłopcem od kołyski, a na skrzywienia obrazu świata wypracowane ciężką pracą rodziny, nakładają się ogłupiające lata spędzone w seminarium. Po takiej tresurze normalność jest cudem zgoła i zdarza się raczej rzadko.
-I tak to właśnie działa. Dowcipnie, treściwie i prawdziwie o powołaniu. "Bo to jest kwestia szkolenia i twardej pedagogiki, tresura naturę zmienia i z czasem daje wyniki..." Dlatego wszystkim religiom tak "zależy" dzieciach. Im wcześniej zaczną ogłupianie, tym większy procent owieczek będzie podtrzymywało obłęd, na przekór nauce i "skrzeczącej" rzeczywistości.

Napisał(a): ~Lokis -

~cegła Ateizm to choroba umysłowa, zaraźliwa, mająca rożne stopnie zaawansowania.
Po krótkiej rozmowie z proboszczem parafii, do której należy moje mieszkanie (bo nie ja przecież!) byłem tak wściekły, że byłem gotów przewrócić jego biurko razem z komputerem.

Panisko, dysponent łask bożych,uważał w rozmowie ze mną że ma prawo mi rozkazywać co mam robić , bo on ma kontakty z samym Bogiem , myślicie że mi odbiło , tak powiedział że jest namiestnikiem Boga na ziemi i mam go słuchać . jeśli nie chce być z nim w konflikcie , arogancja posiadacza racji wobec takiego śmiecia jak ja . Uznał mnie za śmiecie .

Są inni? Tak, widziałem. Siostra zakonna co wypisuje kwitki w kancelarii, potrójna niewolnica: idei kościoła , matki przełożonej i ksiedza proboszcza. Opuchniete ręce, serducho już nie ciągnie,normalnie żal takiej staruszki po siedemdziesiątce musi służyć wypasionemu bykowi po czterdziestce , jueszcze ją gania żeby mu usługiwała przy stole podczas obiadu , życzliwość, łagodność siostrzyczki , zachukanej i zdominowanej przez księdza lenia , oprycha ,i pijaka .

Proboszcz to dziś bizmesmem. Przelicza tylko kasę którą trzyma w sejfie , kasa fascynujue go na kościół idą drobniaki z tacy gruba forsa ląduje w proboszcza prywatnym sejfie .

Napisał(a): ~Obirek -

~Lokis
Po krótkiej rozmowie z proboszczem parafii, do której należy moje mieszkanie (bo nie ja przecież!) byłem tak wściekły, że byłem gotów przewrócić jego biurko razem z komputerem.

Panisko, dysponent łask bożych,uważał w rozmowie ze mną że ma prawo mi rozkazywać co mam robić , bo on ma kontakty z samym Bogiem , myślicie że mi odbiło , tak powiedział że jest namiestnikiem Boga na ziemi i mam go słuchać . jeśli nie chce być z nim w konflikcie , arogancja posiadacza racji wobec takiego śmiecia jak ja . Uznał mnie za śmiecie .

Są inni? Tak, widziałem. Siostra zakonna co wypisuje kwitki w kancelarii, potrójna niewolnica: idei kościoła , matki przełożonej i ksiedza proboszcza. Opuchniete ręce, serducho już nie ciągnie,normalnie żal takiej staruszki po siedemdziesiątce musi służyć wypasionemu bykowi po czterdziestce , jueszcze ją gania żeby mu usługiwała przy stole podczas obiadu , życzliwość, łagodność siostrzyczki , zachukanej i zdominowanej przez księdza lenia , oprycha ,i pijaka .

Proboszcz to dziś bizmesmem. Przelicza tylko kasę którą trzyma w sejfie , kasa fascynujue go na kościół idą drobniaki z tacy gruba forsa ląduje w proboszcza prywatnym sejfie .
Nieprawdą jest, że polski lud jest religijny. Jego pobożność jest mocno deklaratywna. Dla większości Polek i Polaków chodzenie do kościoła to nie jest potrzeba wiary. Jest to uświęcony tradycją rytuał wzmacniany strachem przed opresją ze strony pobratymców. Nie inaczej jest wśród kapłanów. Większość z nich jest niewierząca. Swoje "powołanie" traktują jako wykonywanie intratnego zawodu. Grubą przesadą jest twierdzenie o praniu mózgów w seminariach. Młodzież jest tam raczej poddawana indoktrynacji w celu przygotowania do właściwego wykonywania swoich przyszłych obowiązków, zgodnie z doktryną i tradycją KK.

Napisał(a): ~lis -

Guślarze w sutannach to nic innego jak "bankierzy pana boga"... "boga wszechmogącego, wszechwiedzącego, stwórcy wszechrzeczy", który ma jednak jeden wielki problem: Od 2000 lat potrzebuje pieniędzy i z tym jakoś "za boga" sobie dać rady nie może...

Napisał(a): ~September -

~lis
Guślarze w sutannach to nic innego jak "bankierzy pana boga"... "boga wszechmogącego, wszechwiedzącego, stwórcy wszechrzeczy", który ma jednak jeden wielki problem: Od 2000 lat potrzebuje pieniędzy i z tym jakoś "za boga" sobie dać rady nie może...
Naszym zdaniem kler powinien drastycznie zwiększyć cennik usług za gusła odprawiane z różnych okazji i obdzierać tępy, nawiedzony motłoch do ostatniego grosza.
Niech głupota drogo kosztuje.

Napisał(a): ~Zeus -

~September
~lis
Naszym zdaniem kler powinien drastycznie zwiększyć cennik usług za gusła odprawiane z różnych okazji i obdzierać tępy, nawiedzony motłoch do ostatniego grosza.
Watykan sam decydował o tym co święte a co nie , segregując kartki pism, których część zaliczył do Biblii, a inne (te niekorzystne dla jego polityki) uznał za „nienatchnione" przez Boga .

Przy czym postąpił nierozsądnie umieszczając w Biblii takie teksty jak wizje Ezechiela i Apokalipsę , czego do dzisiaj bardzo żałują, ponieważ teksty te stanowią dla nich wielki problem w dawnych czasach wykorzystywano je do siania strachu i apokaliptycznych wizji....

Napisał(a): ~kwiczoł -

~September
~lis
No i tak jest płacą i płaczą .

Napisał(a): pintapalec -

Największym absurdem religijnym, są trzy największe w obecnym czasie sekty religijne, Judaistyczna ,Chrześcijańska i Islamska..Wierzą w tego samego boga, w pierwszego założyciela i ojca narodu żydowskiego Abrahama i prawodawcę Mojżesza. To tak w skrócie. I te trzy religie,wierzące w tego samego boga, zwalczały się i zwalczają jak wściekłe wilki żądne krwi..Czy gdyby ten bóg żydowski naprawdę istniał, to jako bóg miłosierny i wszechmogący,dopuścił by, żeby jego wyznawcy i czciciele,nawzajem przez tyle wieków się mordowali i mordują w jego imieniu??
Uważam także, że religie są prawdziwym złem tego świata. Większość wojen wybucha i jest prowadzonych właśnie z powodów religijnych. Każda monoteistyczna wiara bezpodstawnie nadaje sobie miano jedynej prawdziwej oraz prawo do mordowania z zimną krwią innowierców. Jeżeli rozpatrywać świat w kategoriach religijnych to właśnie religie są dziełem samego diabła. Religie zabraniają myśleć, zabraniają rozumieć, zabraniają czuć. Religie żądają bezkompromisowego posłuszeństwa i wiary nawet wbrew myślom, rozumieniu i uczuciom. Niemoralnym jest też ogólnoświatowe wykorzystywanie religii w celach zupełnie niezwiązanych ze sprawami boskimi. Kapłani wojskowi błogosławią żołnierzy idących zabijać, mordować, i gwałcić innych ludzi co oznacza, że czynią to w imię boga i za jego samego pozwoleniem. No tak, za przyzwoleniem samego pana boga udzielonym za pośrednictwem lepszego od zwykłych ludzi kapłana chyba lżej jest wycelować z karabinu w głowę innego człowieka, spojrzeć mu w oczy i nacisnąć spust. Poprzez kapłana sam pan bóg na to pozwolił.
Sam fakt istnienia kapłanów wojskowych jest moim zdaniem obłudą i zaprzeczeniem wszystkich idei, na które powołuje się religia. Jak to jest, że piąte przykazanie nie zabijaj nie przeszkadza pobłogosławić żołnierzy, karabinów, czołgów przed walką? Kolejne kłamstwo i absurd,religii podobno wiary w miłosiernego boga..
« Wróć do tematów
Do góry strony: W Europie ubywa ateistów.