53
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń357
  • Odpowiedzi35
  • Ocen na +56
53 ppt ?

"W Twoim wieku będzie Ci trudno... znaleźć faceta" (36)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

"W Twoim wieku będzie Ci trudno... znaleźć faceta"

Napisał(a): ~kobietka -

Taką przemiłą opinię na swój temat usłyszałam przez telefon od 70-kilkuletniej ciotki. Ja - trzydziestokilkuletnia panna (oczami ciotki - zapewne stara panna).
Według niej, kawaler samotny 30 +, jest już wybrakowany i dlatego sam.

Wbiła mnie tą opinią w fotel tak mocno, że zaniemówiłam i.... zmieniłam temat rozmowy. Opinia pojawiła się nagle, nawet nie potrafię sobie przypomnieć co ciotka mówiła tuż przed tym niesamowitym wyznaniem, ale chyba rozmawiałyśmy o jakimś ślubie w jej rodzinie.

Teraz po jakimś czasie, gdy już ochłonęłam, wiem, że muszę popracować nad sobą. Brak mi asertywności, brak odwagi do powiedzenia żeby zajęła się swoim życiem, a nie komentowaniem mojego. Jest mi przykro. Nie wiem czemu wyrażenie takich opinii ma służyć?? Zniechęcić mnie do poszukiwań faceta?
Jak zachować się następnym razem, gdy nadgorliwa ciotka zechce (niepytana i nieproszona o wyrażanie opinii na temat mojego życia prywatnego) znów dzielić się swoimi szczerymi opiniami?
Pragnę nadmienić, że nie chcę z nią iść na wojnę, być chamska i jej dowalać w stylu "a u Cioci jak się te sprawy mają? ciocia jeszcze szuka czy już zaprzestała? Czy w cioci targecie też jest tak ciężko jak w moim, czy może zupełnie inaczej??"
Jestem zwykła kobietą, bez wymagań, ale brak mi szczęścia w drugiej połówce.

Jestem na nią zła, ale mam wrażenie, że ona mimo wszystko nie ma złych intencji, może po prostu tak chlapnęła...
INTERIA.PL

Re: "W Twoim wieku będzie Ci trudno... znaleźć faceta"

Napisał(a): ~kobietka -

Jiraya Ludzi w podobnym wieku, też szukających nie brakuje, zatem to stwierdzenie jest bez sensu i podkładu.
Dodam tylko, że nie mam potrzeby posiadania dzieci. I bez nich mogłabym żyć w związku.
Głownie o bliskiego człowieka mi chodzi.

Napisał(a): Gość -

~kobietka
Jiraya Ludzi w podobnym wieku, też szukających nie brakuje, zatem to stwierdzenie jest bez sensu i podkładu.
Dodam tylko, że nie mam potrzeby posiadania dzieci. I bez nich mogłabym żyć w związku.
Dziewczyna-marzenie zatem :D

Napisał(a): mrruuu -

"
Kiedy byłem młodszy nienawidziłem chodzić na śluby.
Wydawało mi się, że wszystkie ciotki i podstarzałe krewne przychodzą do mnie, trącają mnie w żebra, mówiąc "Teraz twoja kolej".
Okropność!
Przestały, kiedy zacząłem robić im to samo na pogrzebach...
"

:-)

Napisał(a): abce -

mrruuu "
Wydawało mi się, że wszystkie ciotki i podstarzałe krewne przychodzą do mnie, trącają mnie w żebra, mówiąc "Teraz twoja kolej".
Okropność!
"

Po prostu odwzajemniałeś się tzw. " Pięknym za nadobne ". :-)

mrruuu "
Okropność!
"

no to jest asertywność w mistrzowskim wydaniu :D

asertywność, takie modne słowo :), ale wcale nie sprowadza się, do oznajmienia cioci, by zajęła się własnym zżyciem.

z drugiej strony, co jest złego w takim stwierdzeniu? trochę ciocia ma rację, im jesteśmy starsi, tym zawęża się pole szukania, a nasze oczekiwania muszą trochę wędrować w dół.

ale riposta z pogrzebem od mruu zdecydowanie pobija wszystko i może, jak nam przeszkadzają takie pytania, to trzeba takie odpowiedzi wdrażać w życie :D

Napisał(a): keloimi -

~kobietka

Nie dobieraj sobie za bardzo :-)
W czasach młodości tej pani to już 20 -latki pod stare panny podchodziły :-)

Tylko mnie zastanawia czemu w dziale Polityka ten wątek założyłaś ?
Nie daj Boże jakiegoś polityka chcesz zdobyć ? :-)

Napisał(a): Kinia223 -

keloimi
~kobietka

Nie dobieraj sobie za bardzo :-)
W czasach młodości tej pani to już 20 -latki pod stare panny podchodziły :-)

Tylko mnie zastanawia czemu w dziale Polityka ten wątek założyłaś ?
Nie daj Boże jakiegoś polityka chcesz zdobyć ? :-)
Prezes wciąż wolny :D
« Wróć do tematów
Do góry strony: "W Twoim wieku będzie Ci trudno... znaleźć faceta"