34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń818
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +-1
34 ppt ?

Wagańskie wesele? (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wagańskie wesele?

Napisał(a): Gość -

Oboje z narzeczonym jesteśmy weganami, we wrześniu ma się odbyć nasz ślub. I tutaj następuje pytanie co zrobić, otóż- później organizujemy przyjęcie na 120 osób, część jest zapalonymi weganami i brzydzi się mięsem a część je wszystko (babcie, ciocie, rodzina). Nie bardzo wiem jak postąpić aby nikogo nie urazić ponieważ z jednej strony nie wyobrażam sobie aby na moim weselu ktoś jadł martwe zwierzęta a z drugiej strony wiem, że nie obędzie się wtedy bez komentarzy ciotek. Macie jakiś pomysł jak to zrobić aby wszyscy byli zadowoleni?

Pozdrawiam ,Ania:)
INTERIA.PL

Re: Wagańskie wesele?

Napisał(a): BIue -

Skoro gości bedziecie mieć "mieszanych" to i menu musi być takie samo:)) Dla każdego niech bedzie coś smacznego, czyli pomieszane dwie kuchnie - klasyczna z wegańską, do wyboru dla gości.

Jeśli goście nie grzesza kulturą osobistą, to porozmawiaj z nimi przed uroczystoscią aby powstrzymywali się od komentarzy menu i jedli tylko to, co oni lubią.

Reklama

Reklama

jason184 Że wy macie nawalone to nie powód żeby innych zmuszać do jedzenia trawy
To w końcu ich święto - jeśli mają ochotę, żeby wyglądało tak, a nie inaczej to w czym problem? Równie dobrze mogliby zrobić wesele bez wykupywania kateringu i napojów, a każdy musiałby płacić za siebie w restauracji. Skoro tak chcą, to niech tak zrobią - proste :)

Reklama

Vegaana Oboje z narzeczonym jesteśmy weganami, we wrześniu ma się odbyć nasz ślub. I tutaj następuje pytanie co zrobić, otóż- później organizujemy przyjęcie na 120 osób, część jest zapalonymi weganami i brzydzi się mięsem a część je wszystko (babcie, ciocie, rodzina). Nie bardzo wiem jak postąpić aby nikogo nie urazić ponieważ z jednej strony nie wyobrażam sobie aby na moim weselu ktoś jadł martwe zwierzęta a z drugiej strony wiem, że nie obędzie się wtedy bez komentarzy ciotek. Macie jakiś pomysł jak to zrobić aby wszyscy byli zadowoleni?

Pozdrawiam ,Ania:)
Skoro sama mówisz o martwych zwierzętach to w ogóle nie urządzaj żadnego ślubu i wesele w swojej miejscowości tylko gdzieś na Hawajach i masz wszystkich z głowy . Może nawet taniej będzie na wyjeździe aniżeli przygotowywać dwie kuchnie i stwarzać nieprzyjemną atmosferę ,że jedni "obżerają się" martwymi zwierzętami a inni "przeżuwają zielska".

Co to jest albo kto to jest wegan ? ,ja nie bardzo rozumie mięso to jest białko a białko to nie tylko mięso ,białko występuje prawie wszędzie oprócz zieleniny -czyli to może jakaś inna forma,Zjadacze tylko zieleniny .Z tego co się orientuje to masę produktów produkuje się z białka pochodzenia odzwierzęcego ----żelatyny ,proszki do pieczenia koncentraty do napojów ,koncentraty do piwa itp.to jak tu zostać tym wegan em .Jak by miał wyglądać taki poczęstunek na weselu ------Rosół bez makaronu bo zawiera białko to z czym ?

Napisał(a): soczi -

Mięsa nie zjadacie, ale zjadacie zapewne rośliny, a przecież roślina
to też życie takie samo jak zwierze .
Myślisz że zjadana albo wrzucana do wrzątku roślina nie cierpi?
Nie powinniście zjadać też wszelkiego rodzaju owoców, bo przecież
owoc jest własnością rośliny i w swoim zamyśle nie jest przeznaczony dla
człowieka - a ludzie poprostu to kradną .

Skoro chcecie być wporządku wobec planety, to nie powinniście korzytać z
auta, bo przecież to powoduje emisję O2 .
Nie powinniście też korzystać z energii elektrycznej, bo przecież Polskie
elektrownie robią prąd na węglu .

Oczekuję odpowiedzi .

Napisał(a): xenia11 -

Moim zdaniem, powinniście zrobić jedno menu- BEZMIĘSNE!
Wy jesteście nie jedzącymi mięsa, i sama piszesz,że nie pasuje Ci myśl ,że ktoś jadłby mięso na Twoim weselu, czyli w części Twojego i Twojego faceta dna, a prawda jest taka,ze dieta bezmięsna nikogo rozsądnego nie urazi- sorry ale nie ma osób które nie jedzą warzyw, zbóż,owoców i przetworów ,więc w czym problem???
Jeśli zaś myślisz,że ciotki się urażą, powiedz im wcześniej, i albo przyjdą, albo strzelą focha i lista gości nieco Ci się skróci,ale wesele bd. Miała po swojemu i zgodnie ze swoim sumieniem.
Ja miałam menu mieszane, ale to dlatego,że my jesteśmy "wszystko żerni" a część gości nie.

Napisał(a): gość -

Petrescu A co w wtenczas jak na stolach pojawia się owoce a jak wiadomo w niektórych owocach spacerują białkowe robaczki nie bardzo widoczne np. w bananach albo w czereśniach.hej ,
To znaczy, że restauracja nie otrzymaa umówionej zapłaty, bo to ona zaopatruje się w produkty i szef kuchni powinien wybrać owoce wysokiej jakości, nie robaczywki.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wagańskie wesele?