34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń812
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +-1
34 ppt ?

Wagańskie wesele? (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Wagańskie wesele?

Napisał(a): gość -

Jak czytam niektóre wpisy, to żal. Powielanie mitów, że weganie jedzą tylko trawę, że wege weselem zepsują zabawę. Ludzie, ogarnijcie się. lekarze, dietetycy zalecają teraz ograniczenie potrwa odzwierzęcych, bo medyczne źródła podają, że taka dieta jest szkodliwa. Wasze wesele, zróbcie je po swojemu. Jak ktoś jest dobrze wychowany, zje i podziękuje, szczególnie że dania wege są naprawdę dobre. A jak ktoś będzie miał focha, to znaczy, że jest niedojrzały. Naprawdę, nikomu nic się nie stanie, jak raz nie zapcha jelit padłym zwierzęciem. A nawet wyjdzie mu to na zdrowie. Krytyka wegan i wegetarian to już klasyka. Tyle że kompletnie nie mająca uzasadnienia w danych naukowych. Ale co tu gadać. Najpierw się douczcie, a potem krytykujcie. na Waszym weselu ma być tak, jak chcecie, to Wasz dzień. :)
INTERIA.PL

Napisał(a): Petrescu -

Proszę mi tu podać jedno czysto wegetariańskie danie albo obiad z dwóch dan który nie zawiera żadnego białka i nadaje się na stół weselny .Żadnych wędlin ,placków ,napojów -oprócz mineralnej ---sałatki tez odpadają bo białkowe .Przypominam ze wiele leków jest robione z komponentów z tych umarłych zwiezat ,pieczywo tez nie bardzo bo zakwas często białkowy .hej

Napisał(a): tomek86 -

Najlepiej to dwa menu tak juz ktos napisal dania miesne i bezmięsne.
Ale tak sobie mysle jak na weselu ma nie byc rosołu?
Bo rosól gotuje sie na mięsie więc jaka zupa?
Tez ciezko mi jest wyobrazic wesele bez mięsa
Nie możesz sobie wyobrazic by ktos na twoim weselu jadł mięso.
Zgadzam sie z osoba ktora napisała ze nie mozesz zmuszac innych do jedzenie potraw bez miesnych bo wy macie taki pogląd.
A poza tym wszystkich nie upilnujesz nie wiem gdzie urzadzasz wesele ale jesli w restauracji to ktos zamowi sobie dani np schabowego itp

Tak, Hitler był wegetarianienm, ale ok. 1938 roku albo coś koło tego, bo miał zwyczajną pierdziawkę i lekarz osobisty nakazł mu zmianę diety. Do tego czasu Hitler wpierniczał mięcho aż milo. No i do autora wpisu, że odpada wszystko, co ma białko. Kurde, doucz się. Właściwie we wszystkim jest białko. W wegetarianizmie chodzi o dorzucenie potraw odzwierzęcych, a nie białkowych. W pszenicy też jest białko. Zero wiedzy, to się nie wypowiadaj.

moim zdaniem musisz zrobić menu takie pół na pół. Niewykluczone ze ktos kto na codzien je mieso posmakuje w wegańskich przysmakach. My zrobiliśmy takich Dan kilka bo tez było parę osób które nie jedzą miesa. Głubio byloby jakby nic nie jadły cały wieczór . u nas było m.in. risotto, kotleciki warzywne i canelloni ze szpinakiem. A tort weselny tez mielismy dobry choc wczesniej nie przepadałam za tortamihttp://cukier(...)ice.pl/ no i sami sobie wybraliśmy jego wzór i kształt.

Ja jestem świeżo po weselu mojego kuzyna i po raz kolejny zachwycona oprawą muzyczna zespołu Milwalking. Grali na moim weselu kilka lat temu i dzięki nim wszyscy goście byli bardzo zadowoleni z zabawy. Potrafią zintegrować całe towarzystwo i zapewniają super zabawę dla każdego.

Napisał(a): ~nona123 -

niektóre miejsca oferują mieszane menu, można się dobrze dogadać :) tylko posadzić wegan w jednym miejscu, to i kelnerom będzie łatwiej :D wn best western premier w krakowie wiem na pewno, że mają wegetariańskie menu, o wegańskie trzeba by pytać, ale sala ogółem godna polecenia

Napisał(a): lawendona -

Ja na Waszym miejscu zrobiłabym wesele z dużym naciskiem na dania wegańskie. Dodatkowo dałabym kilka mięs do wyboru, ale naprawdę niewiele. Miejsca dla gości warto podpisać, wegan posadzić koło siebie i talerz z mięsami dać tylko tam, gdzie siedzą osoby je spożywające. Poinstruować trzeba tylko kelnerów, gdzie postawić mięsa.

Kurczę, to Wasza impreza, chyba Wasza rodzina i znajomi wiedzą, że jesteście weganami? Ja jestem wegetarianką, na moim weselu było bardzo dużo dań wegetariańskich i mało mięsa. Byłam teraz na weselu u typowych "mięsożerców" i nie miałam co jeść, bo wszystko było napakowane mięchem... Ble :/
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wagańskie wesele?