66
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +-6
66 ppt ?

Wakacje - razem czy osobno? (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wakacje - razem czy osobno?

Napisał(a): Gość -

Znam parę, która zazwyczaj wyjeżdża na urlop osobno. Twierdzą, że to dodaje pikanterii ich związkowi. Co ciekawe ani jedno ani drugie, nie obawia się zdrady.
Podobno taki sposób spędzania wakacji jest świetny na wszelkiego rodzaju kryzysy i cementuje związek. Ale wiecie jakoś nie sądzę, żeby tak było...
Myślicie, że osobne wakacje, mogą poprawić relację w związku? Czy to nie jest po prostu idealna okazja do zdrady?
INTERIA.PL

Re: Wakacje - razem czy osobno?

Napisał(a): gość -

A zależy wam na tym żeby być i żyć osobno ?
Co to za związek. Razem, ale osobno.
To tak jak stać w autobusie OBOK kogoś kogo się tylko zna z widzenia.
W małżeństwie nie ma urlopów i przerw.
To tak jak mając dziecko chcesz od niego odpocząć i odstawiasz go do przytułku. No bo przecież to taki ciężar, a miesiąc czy dwa, może rok, albo i dziesięć da ci możność złapania oddechu i pozwoli spojrzeć na dziecko innym wzrokiem. Takim OBCYM.
Urlop jest po to żeby móc z najbliższym/najbliższą być RAZEM bez trosk, garów, pracy...............
Ale zależy co kto lubi.
BIAŁE MAŁŻEŃSTWO. Ślub i każde śpi oddzielnie, oddzielnie jadają, oddzielnie się kochają,
TO TAKIE ROMANTYCZNE.
BEZ ZOBOWIĄZAŃ.

Reklama

Mój mąż nie lubi wyjazdów. Ceni domowe pielesze i spokój a ja kocham podróże, zwiedzanie , aktywność. Czy mam go zmuszać do tego co ja kocham a jego męczy ? Czy może zgodnie z konwenansem mam siedzieć w domu ? Bo tak wypada . Bo mąż . Bo żona. Czy to nie jest kwestia zaufania w małżeństwie. Nie dopisuję temu jakiejś ideologii ,że odpoczywamy , że przerwa, ze "swój własny kawałek podłogi " itd. Oboje mamy urlop przyjemny . Ot tyle.

Od wielu lat na czas urlopu zamieniamy się partnerami z innym małżeństwem. Jak mój mąż jedzie z "urlopową żoną" w góry, to ja z jej mężem jadę nad morze. Po powrocie nikt nikogo o nic nie pyta i spokojnie funkcjonując w małżeństwie czekamy na kolejny urlop. A, że takie są dwa razy w roku, letni i zimowy, to nudy nie ma. Jest pikantnie i odjazdowo.

Reklama

Reklama

w tym roku jadę sama, tzn. bez mojego męża, tylko z koleżanką. Mamy wykupioną wycieczkę w alfa starze, będziemy sobie wypoczywać w Hiszpanii. Po 20 latach jeżdżenia na wczasy z tą samą osobą, chyba można sobie pozwolić na luksus dwutygodniowej niezależności? :-)

Ja zawsze latam na wakacje z rodziną. Bo z kim niby innym? W tym roku już wykupiliśmy w styczniu wyjazd na czerwiec do Egiptu. Lecimy na tydzień do Sharm. Wakacje all inclusive i już się po prostu nie możemy doczekać! Bardzo bym chciała odpocząć, ostatni raz za granicą byłam 4 lata temu zanim jeszcze urodziłam dziecko. Teraz mam zamiar sobie odbić i świetnie się bawić. Oby alfa star się dobrze spisał.

W tym roku najpierw całą rodziną, z dzieciakami, a potem tylko z mężem:
Z dzieciakami zabieramy się do Inwałdu do hotelu Łysoń (podobno bardzo fajny hotel dla dzieci) w okolicach dużo parków rozrywki i przyjazne tereny do spacerów, wszystkie atrakcji można sobie zobaczyć tutajhttp://www.pa(...)trakcji :) A z mężem do naszego ukochanego Budapesztu, będziemy pić tokaja i zajadać się kurtoszami, mniam:)

gość w tym roku jadę sama, tzn. bez mojego męża, tylko z koleżanką. Mamy wykupioną wycieczkę w alfa starze, będziemy sobie wypoczywać w Hiszpanii. Po 20 latach jeżdżenia na wczasy z tą samą osobą, chyba można sobie pozwolić na luksus dwutygodniowej niezależności? :-)
Jak ta Hiszpania wypadła? polecasz biuro?

My byłyśmy z koleżankami w Bułgarii, w hotelu ze spa, wyhaczyłyśmy mega oferte w alfa starze, podczas gdy nasi panowie wybrali się na jakąs wyprawę survival, moim zdaniem taka separacja od czasu do czasu jest jak najbardziej wskazana.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wakacje - razem czy osobno?