164
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +36
164 ppt ?

Wałęsa już wie dlaczego jest podejrzany o współpracę z SB (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wałęsa już wie dlaczego jest podejrzany o współpracę z SB

Napisał(a): uni -

Wałęsa na swoim Facebooku podjął temat swojej współpracy ze Służbami Bezpieczeństwa.
Napisał, że już wie dlaczego jest podejrzewany o współpracę z SB.

Pierwsza moja akcja, zaczyna się strajk w stoczni Gdańskiej .,kilka tysięcy ludzi zgromadziło się pod budynkiem dyrekcji. Śpiewy gwizdy okrzyki. Dyrektor Żaczek z pierwszego piętra prosi by ktoś przyszedł i powiedział mu o co chodzi. Parę minut to trwa nie ma odważnych .Oczywiste to ja jako pierwszy melduję się i dopiero za mną weszły chyba jeszcze trzy osoby. Przekazuję dyrektorowi o co chodzi .Dyrektor oświadcza że nie jest kompetentny by to załatwić. Przekazuję to zgromadzonym. Tłum rusza na miasto. Dyrektor prosi nas by nie dopuścić do nieszczęścia, sugerując że za to nam podziękuje
- pisze Lech Wałęsa

Druga akcja wybiegam od dyrektora doganiam tłum i wychodzę na czoło około 5 do 10 metrów z przodu przed tłumem. Na wysokości pierwszej krzyżówki z bocznej ulicy od PKS szarżuje na nas mała grupa milicji. tłum ich roztrzaskał. Idziemy dalej. Idąc na czele widząc milicję gestykuluję rękoma by się wycofali by nie wdawali się bijatykę .To mi się udaje. Nie ma bijatyk w moim pobliżu . Tłum zwalnia a ja jestem coraz bliżej milicjantów i zaczynam z nimi idąc dyskutować. Trzecia moja akcja, takim sposobem znalazłem się na komendzie milicji przy ulicy świerczewskiego. Błyskawiczna myśli jak tu już jestem to proszę mnie doprowadzić do komendanta. Prowadzą mnie chyba na trzecie piętro tej komendy. Komendant pyta mnie o co chodzi przecież tu jest drogówka. Ja wyjaśniam i zgłaszam dwa postulaty .Komendant zgadza się spełnić daje mi tubę ja przekazuje to tłumowi prosząc by mi ktoś pomógł odebrać więźniów, naszych kolegów, bo ja ich nie znam. Ta akcja miała szanse, ale się nie powiodła
Widzac to moim celem stało ocalenie jak największej ilości odważnych robotników, strajkujących aby przygotować następną rozgrywkę, która doprowadzi nas do zwycięstwa. Czy już wiecie dlaczego mnie podejrzewają czy udowadniać dalej. To się nie mieści w bohaterskich głowach wielu. Z tego co wiem zachował się pierwszy protokół z przesłuchania z 1970 r .Tam jest to dokładniej opisane. C.D.N.
- kończy wpis Wałęsa

Będziecie czekali na na dalszą część tych historii?
INTERIA.PL

Re: Wałęsa już wie dlaczego jest podejrzany o współpracę z SB

Napisał(a): Lewak5 -

Zawsze z każdym trzeba współpracować. Oczywiście nie tak, jak PiS współpracuje z opozycją, przy pomocy pałowania, gazu i łapanek ulicznych. Posłowie opozycji otrzymują minutę na wypowiedź, tak wygląda procedowanie ustaw.

Sejm otoczony kordonami policji i stalowymi barierkami. PiS w obronie swojego żłobu jest gotowy mordować, a nie współpracować. Wałęsa pokojowo przejął władzę i nie przy pomocy pał policyjnych, ale konstruktywnej współpracy.

Reklama

Napisał(a): PuszekOkruszek -

Wałesa robi to samo w czym specjalizuje się Giertych . Tak jak nieuczciwi bankierzy prowadzą ,, kreatywną ksiegowosc '' , to oni kreują wydarzenia z przeszłosći na potrzeby danej chwili .
Bolek się tylko ośmiesza i cieszę się ze świadomosć tego że był on sprzedajnym pajacem dociera nie tylko do coraz wiekszej liczby Polaków ale także do osób z zagrranicy , gdzie przez wiele lat uchodził on za uosobienie cnót . Chciałbym tu podać przykład zespołu rockowego , już nie pamietam nazwy który przyjechał na koncert do Polski i którego członków Wałesa poprosił o zmobilizowanie Polskiej młodzieży do walki z aktualnym rządem . Muzycy odpisali mu w żartobliwym tonie de facto go ośmieszająć .

Reklama

Napisał(a): olacda -

Wałęsa to tajny współpracownik Kiszczaka, który sprzedawał kolegów. Usunął rząd Olszewskiego, który chciał wyeliminować z życia politycznego takich jak on. Jest agentem obcego państwa- chciał wprowadzić w Polsce spółki rosyjskie joint venture mogące zarządzać majątkami na terenie naszego kraju.

Napisał(a): ~Otua -

Lewak5 Zawsze z każdym trzeba współpracować. Oczywiście nie tak, jak PiS współpracuje z opozycją, przy pomocy pałowania, gazu i łapanek ulicznych. Posłowie opozycji otrzymują minutę na wypowiedź, tak wygląda procedowanie ustaw.

Sejm otoczony kordonami policji i stalowymi barierkami. PiS w obronie swojego żłobu jest gotowy mordować, a nie współpracować. Wałęsa pokojowo przejął władzę i nie przy pomocy pał policyjnych, ale konstruktywnej współpracy.
Jeteś głupszy nawet od tego żula. Gratulacje dla tatusia

Reklama

Napisał(a): ~saw -

Wałęsa ma zostać zniszczony bo tego chce Jarosław - wszystko co dziś pojawia się w przestrzeni publicznej na ten temat, to według mnie wynik niepohamowanej żądzy zemsty Kaczyńskiego - nic więcej> Nie odważę się oceniać Wałęsy................bo niby na podstawie czego miałbym to robić????

Napisał(a): ~vvvvvvvvvvvvvvv1 -

Kiedy kary dla UBYWATELI w sutannach najwierniejszych płatnych donosicieli do UB i SB w czasach PRL-u do czego sami się przyznali mówiąc że nikomu krzywdy nie zrobili bo swoich ofiar donosów NIE PAŁOWALI oni tylko brali pieniądze pałował ktoś inny. Co zapomnieli to odwiedzali w mieszkaniach swoje ofiary donosów z WIZYTĄ DONOSICIELSKĄ za którą również brali pieniądze. Prawda o polskim kościele to wielka tajemnica wiary, NIEBO to portfel bóg to BANKNOTY.

Napisał(a): ~jahu -

Nagonka na Wałęsę i oskarżanie go o współprace z SB, rozpoczęło się po tym jak "poznał" się na Kaczyńskich i ich od siebie z Kancelarii wykopał. Od tej chwili stają na głowie, /teraz już tylko jeden, ten bardziej mściwy/ żeby mu coś przykleić.

Napisał(a): xv1150 -

Trzeba być wyjątkowym bez mózgu i konstrukcji cepa żeby snuc takie teorie.. ten osobnik jest bardzo poważnie chory i ta choroba psychiczna się poglebia w zastraszającym tempie.... wielka tragedia dla nas jako narodu ze taki psychiczny przypadek został nagrodzony Noblem...wstyd dla Polakow!!!!!!!!!!!!!!!

Napisał(a): ~pinokio -

xv1150 Trzeba być wyjątkowym bez mózgu i konstrukcji cepa żeby snuc takie teorie.. ten osobnik jest bardzo poważnie chory i ta choroba psychiczna się poglebia w zastraszającym tempie.... wielka tragedia dla nas jako narodu ze taki psychiczny przypadek został nagrodzony Noblem...wstyd dla Polakow!!!!!!!!!!!!!!!
Wystarczy sięgnąć do archiwum totolotka, i sprawdzić czy rzeczywiście tyle razy tam wygrywał jak się chwalił/

Napisał(a): ~Maron -

Znalezione w sieci :
Treść zobowiązania
"Ja niżej podpisany Wałęsa Lech syn Bolesława i Feliksy urodzony 1943 w Popowie pow. Lipno zobowiązuje się zachować w ścisłej tajemnicy treść przeprowadzonych ze mną rozmów z pracownikami służb bezpieczeństwa. Jednocześnie zobowiązuję się współpracować ze służbą bezpieczeństwa w wykrywaniu i zwalczaniu wrogów PRL. Informację będę przekazywać na piśmie i będą one polegały na prawdzie. Fakt współpracy ze służbą bezpieczeństwa zobowiązuję się zachować w ścisłej tajemnicy i nie ujawniać jej nawet przed rodziną. Przekazywane informacje będę podpisywał pseudonimem "Bolek" - tak brzmi treść zobowiązania datowanego na 21 grudnia 1970 roku. Zostało ono podpisane:  "Lech Wałęsa. Bolek".
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wałęsa już wie dlaczego jest podejrzany o współpracę z SB