162
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi36
  • Ocen na +25
162 ppt ?

Walka z Dudą w KFC (37)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Walka z Dudą w KFC

Napisał(a): sparrow -

Ostatnio głośno jest o akcji w krakowskim KFC z udziałem Dudy, który chcąc zjeść popularnego fast fooda, a przy okazji został „zaatakowany” przez kobietę, która chodziła do szkoły, w której uczyła Pierwsza Dama. Sytuacja wyglądała następująco: kobieta chcąc sobie zrobić zdjęcie ze swoją byłą nauczycielką zbliżyła się na tyle, by jednoczenie być blisko Prezydenta i wtedy zasypała go gradem oskarżeń, pierwsze i najważniejsze brzmiało: „czemu łamie pan konstytucje?”, następnie zapytana przez Agatę Dudę, w którym momencie i dlaczego kobieta tak myśli- zaczęła wyliczać momenty kiedy Prezydent nagiął wg. niej prawo.
Andrzej Duda choć w KFC pozostał dość bierny, zdążył opublikować dwa tweety, które miałyby świadczyć o tym, iż owa konstytucja nigdy nie została przez niego złamana.

Pierwszy wpis brzmiał tak: "Warto przypomnieć, że przepis ustawy jest niezgodny z Konstytucją jedynie wtedy gdy orzeknie tak Trybunał Konstytucyjny. Nikt inny nie jest do tego uprawniony ". Po tym inni użytkownicy Twittera zarzucili Prezydentowi, iż TK jest zwołany na korzyść władzy panującej, niezgodnie z zasadami. Po chwili Duda dodał także: „Warto też zaznaczyć, że skoro żaden z podmiotów uprawnionych do zainicjowania kontroli zgodności z Konstytucją przed TK tego nie robi, to znaczy, że nie mają oni wątpliwości co do zgodności danego przepisu z Konstytucją. Np: grupa posłów lub senatorów, RPO, I Prezes SN itd.”
Co o tym myślicie? Czy kobieta słusznie zrobiła? Czy Duda ma racje?
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Walka z Dudą w KFC

Napisał(a): ireneo -

Nie był bierny ale skonsternowany. Odburknął, że on nie łamie a w ogóle to teraz będzie jadł sałatkę. To coś w stylu - odpiepsz się babo..
Co do od ćwierkania, no to żenada. PAD doskonale wie, że w takich sprawach pytać podnóżkowy I sekretarzowi KC PIS, Trybunał, to jak pisać na Berdyczów. Jak taka prezeska powie, że PAD jest niekonstytucyjne jeśli dzięki niekonstytucyjności doi jako mierna prezeska.
Generalnie obnażył przy sałatce jak i na twicie brak kultury, jak wiejska sałatkowa.

Re: Walka z Dudą w KFC

Napisał(a): Kinia223 -

Poszedł do ludu i się dziwi, że trafił na kogoś, kto ma inne poglądy. W kampanii jakiś taki bardziej rozmowny był. Teraz o głosy nie walczy to olał dziewczynę. Może też nie wiedział, że był nagrywany.
Powinien był podjąć dyskusję, ale może nie miał argumentów to uciekł. A ten późniejszy wpis o TK też nie do końca trafiony. Jeśli parlament i prezydent przyjmą ustawę, że głosować mogą wszyscy obywatele od 15 roku życia, to nie trzeba wykładni TK by wiedzieć, że to ustawa jawnie sprzeczna z Konstytucją.

Re: Walka z Dudą w KFC

Napisał(a): ~ooo -

~jannaj Czyli zgodnie z tym co mówi prezydent: Złodziej złapany za rękę na kradzieży do czasu wydania wyroku skazującego przez sąd jest niewinny. No to niezły przestępca z tego prezydenta.
Oj widzisz... złapany za rękę skoro prezydent tak jawnie złamał konstytucję to dlaczego nikt tego nie zgłosił do TK ? tylko w KFC chcą taką sprawę załatwiać...

Re: Walka z Dudą w KFC

Napisał(a): ~ZMIECIO -

„Warto też zaznaczyć, że skoro żaden z podmiotów uprawnionych do zainicjowania kontroli zgodności z Konstytucją przed TK tego nie robi, to znaczy, że nie mają oni wątpliwości co do zgodności danego przepisu z Konstytucją" czyli jak widzisz problem to się odwróć i już problem rozwiązany. po prostu go nie ma - jest to myślenie dziecka a nie prezydenta no, ale jak nie ma się argumentów to tłumaczy się rozumkiem dziecka.

Re: Walka z Dudą w KFC

Napisał(a): ~Darek -

olianka Według mnie trochę się skompromitował tą wypowiedzią, nie potrafił się obronić, dopiero Agata Duda stanęła w obronie męża.

No i ten tekst Dudy na koniec: Rozumiem, że nie może się pani pogodzić z tym, kto wygrał wybory...

trochę śmiesznie...
Chamy chama wybrały to jak cham się prezentuje i chamów reprezentuje. Nie widzę nic niestosownego w zachowaniu chama.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Walka z Dudą w KFC