75
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi64
  • Ocen na +0
75 ppt ?

walka z nadciśnieniem (65)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: walka z nadciśnieniem

Napisał(a): gość -

witam wszystkich mam 28 lat 189 cm wzrostu i ważę 85 kg. od 14 lat gram zawodowo w piłkę nożną i jakiś pół roku temu dowiedziałem się że mam nadciśnienie :(
Wszystkei badania krwi w normie ekg też również echo serca tez w normie. a jak mierzyłem ciśnienie 6 miesięcy temu to wyszło 170/110 od razu poszedłem do lekarza i lekarz przepisła mi bisocard brałem go przez pół roku ale strasznie źle się czułem miałem zawroty głowy i tętno ok 40 ale ciśmienie wówczas było 135/90 i postanowiłem odstawić bisocard a brałem połowę tabletki 5 i po 3 dniach ciśnienie znowu skoczyło 160/100 i poszedłem znów do lekarza kardiologa który przepisał ni tritace 5 i ciśnienie trochę się unormowało i jest ok 135/85 nawet spadnie do 110/60 a niejiedy jak się zdenerwuję to znów skarze do góry i mam już dość takiego życia cały czas się boję że ono znowu skoczy i mogę dostać wy;ew l;ub zawał a mam dopiero 28 lat. mam pytanie czy mogę żyć z tym normalnie to znaczy czy mogę dalej grać w piłkę zawodowo bo lekarz powiedział że tak a ja się boję że podczas wysiłku dostanę znów wysokiego ciśnienia :( i jeszcze jedno pytanie zbliżają się święta i sylwester i czy na ten lek mogę wypić jakiś alkohol bo jestem załamany mam dopiro 28 lat chcę żyć normalnie jak reszta moich rówieśników:( mam jeszcze jedno pytanie jak długo mozna żyć z nadciśnieniem mam 3 letniego synka i chciałbym przynajmniej dożyć do jego osiemnastki... z góry dziękuję za odpowiedzi

Napisał(a): Gość -

Osoby z nadciśnieniem mogą udać się do najbliższego laboratorium i zbadać poziom elektrolitów. Szczególnie, jeśli bierzemy leki obniżające ciśnienie krwi, które jednocześnie są moczopędne (wypłukuje się sód i potas). Wysokie ciśnienie tętnicze powoduje problemy w układzie moczowym, dlatego też należy regularnie badać mocznik i kreatyninę.

Dobry szeroki, wygodny mankiet ma ciśnieniomierz naramienny easy med GERATHERM. Kupowałem go w sumie bardziej rodzicom, ale jak tylko u nich jestem to korzystam. To co się rzuca od razu w oczy to szybki pomiar i fakt, że mankiet nie uciska tak ręki podczas pompowania.

po pierwsze zmiana diety, po drugie mnie lekarka kazała prowadzić zeszyt z ciśnieniem. Także 3 razy dziennie pomiary, rano zaraz po przebudzeniu, potem w południe i na wieczór przed spaniem. Ja posiadam Ciśnieniomierz SENCOR SBP 901 bardzo malutki, podłużny, poręczny, dla kobiet do torebki, kupowałam go na wysylkę na avans.pl

Napisał(a): ~kamil -

Cześć. Ja niedawno kupowałem ciśnieniomierz naramienny Active Control Plus i działa fajnie. Największym plusem tego modelu jest na pewno akumulator, ponoć w innych modelach się tego typu rozwiązania nie znajdzie. Rzeczywiście długo trzyma, wystarczy raz na dwa miesiące załadować i chodzi bezproblemowo.

Napisał(a): Gość -

Radzę na razie mierzyć sobie regularnie ciśnienie, ja też mialam skoki ciśnienia , lekarz mówił że będę brała leki do końca życia, a ja zgubiłam parę kilogramów i ciśnienie mi się wyregulowało więc nie warto się od razu martwić bo ja nawet teraz nieraz mam zaniżone te ciśnienie .

Napisał(a): ~Kubonss -

Mam coś takiego jak Active Control. Jestem zadowolony z tego jak mierzy, nie zacina się, nie pompuje za mocno żeby rękę miażdżyło. Jest czujnik ruchu, wykrywanie arytmii, pamięć pomiarów, także ma trochę tych funkcji. Mnie najbardziej przekonał jednak akumulator, nie trzeba się bawić w kupowanie baterii, wystarczy podładować choćby przez USB.
« Wróć do tematów
Do góry strony: walka z nadciśnieniem