38
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi25
  • Ocen na +0
38 ppt ?

Walka z rakiem, walka o życie !!! (26)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Walka z rakiem, walka o życie !!!

Napisał(a): Gość -

Chciałabym poznać tutaj osoby a właściwie kobiety, które osobiście były chore na raka i w obecnej chwili są zdrowe. Interesuje mnie najbardziej rak szyjki macicy. Czy radioterapia, chemioterapia i brachyterapia wystarczy aby zwalczyć raka i w przyszłości nie będzie przerzutów? Co robić...jak się odżywiać, czego unikać ? Proszę pomóżcie mi, czekam na Wasze przeżycia oraz opinie i rady!
INTERIA.PL

Re: Walka z rakiem, walka o życie !!!

Witam,i przejdę do sedna,nie ma co rozwlekać tematu.Osobiście jestem za usunięciem szyjki ,jeżeli nie można samej to z macicą,kiedyś daawno temu (prawie 4 lata )miałam guza 10-cm ,w bliskiej okolicy rozrodczej i miałam wspaniałego lekarza,który m.in.powiedział,że jeżeli można usunąć którąś część chorą (mówię tu o kobietach )to trzeba to zrobić,nie leczył "na chama" wiedząc,że z tego nic nie będzie i nie robił królika doświadczalnego z cierpiącej babki,między innymi psychicznie byłam pewna,że to nie jest cholerstwo złośliwe i ,że wytną mi i będzie spokój i zaznaczam,że w tych chwilach byłam sama,bez rodziny,a mam dzieci i męża,nie powiedziałam nikomu co mi jest,napomknęłam tylko,że idę na badania w związku z żylakami,trzeba wierzyć,być zawsze dobrej myśli,nie wątpić,nie płakać,nie poddawać się chorobie,zrobiłam to wszystko z "marszu" i pozostał wspomnienie.także wniosek jest taki:myślmy pozytywnie (kiedyś się z tego śmiałam )naprawdę,naszprycować zawsze nas zdążą chemią,ale jeżeli jesteśmy silne tu w środku to będzie ok...wiem to z doświadczenia pozdrawiam K.

Nie jestem chora i nie chorowalam, ale moja mama niestety tak. Zalezy od stadium nowotwora. Jesli jest operacyjny to oczywiscie lepiej usunac, jesli jednak nie to radio, chemio i brychoterapia sa w stanie go zatrzymac a nawet wyeliminowac (5cykli chemio,20radio i 3brycho usunely raka w 2 stadium). Niestety zawsze jest ryzyko, ze rak sie odnowi po latach. Jezeli zas chodzi o jedzenie to dieta jest tylko na poczatku przy chemioterapi, pozniej mozna jesc wszystko. Oczywiscie NIE PALIC!!!

Reklama

Moja kuzynka chorowała ok. 12 lat temu. Zyje do dziś. Czuje się dobrze. Jest zdrowa. Leczyła się w szpitalu onkologicznym we Wrocławiu.Przeszła zaleconą przez lekarzy radioterapię. Wiem ,że ostatni zabieg to było naświetlanie " od wewnątrz". W Jej przypadku to wystarczyło. Ze względu na bardzo trudną sytuację finansową nie szukała dodatkowo pomocy gdzieś indziej.Miała też motywację-czwórka małych dzieci, mąż odszedł od rodziny już wcześniej.Nie mogła pozwolić sobie na poddanie się rozmyślanie a na rozczulanie się nad sobą nie miała czasu. Myslę , że jakas specjalna dieta również nie wchodziła w grę.Niestety nie ma komputera więc nie ma z Nią szybkiego , łatwego kontaktu bezpośredniego.
Wśród bliskich mi osób nie jest to jedyny przypadek wyleczonego nowotworu.
Pozdrawiam.
Ewa

Piętnaście lat temu u mojej mamy wykryto guza piersi na szczęście był on nie złośliwy i skończyło się na operacji. Potem przez jakiś czas jeżdziła na kontrole,po 5 latach lekarze stwierdzili że już jest wszystko dobrze i nie musi przyjeżdzać. To oczywiście nas uśpiło i ucieszyło, że z mamą jest już dobrze. Rok temu znowu to wszystko wróciło, wykryto w drugiej piersi raka złośliwego 3 stadium. Amputowali jej pierś łącznie z węzłami,potem była chemioterapia i przeżuty na wątrobę. Ostatnie dni mojej mamy były okropne, z każdym dniem chudła i była coraz słabsza, tuż przed śmiercią zapadła w śpiączkę. Do końca jej śmierci była z nami w domu zajmowaliśmy śię nią jak tylko mogliśmy. Może jeśli lekarze by jej kazali cały czas przyjeżdzać na kontrole może do tego by nie doszło. Tak bardzo mi jej brakuje.

Reklama

Dzień dobry chciałabym napisać że jestem 16 lat po operacji rak szyjki macicy miałam radioterapię i dzięki Bogu żyję bo mam dla kogo żyć . Bardzo pomógł mi mąz w naszym ż domu nigdy nie było mowy o mojej chorobie Pozdrawiam

Witam,19 lat temu miałam usuniętą szyjkę macicy, w zeszłym roku amputowano mi pierś,czuję się dobrze i piję sok z Noni,po którym się czuje dobrze,oraz myślę pozytywnie i choć mam 58 lat to wierzę że jeszcze pożyję ,głowa do góry,spróbuj Noni .Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Reklama

osobiscie ja nie jestem chora, ale chorba dotknęła moją najbliższą rodzinę-męża.1,5 roku temu wykryto u niego guza mozgu.To było jak wyrok.5 lat małżeństwa dwoje małych dzieci.Co dalej?Dalej był tylko strach co zrobie gdy...? .Było ciężko.
Walka toczy się dalej,między kolejnymi badaniami, a konsultacjami u lekarza.Teraz jestem spokojna choć zagrożenie nie minęło.Patrze w przyszłość pozytywnie, bo inaczej nie mogłabym żyć normalnie i wiem, że trzeba wierzyć i nie poddawać się przeciwnościom losu.
pozdrawiam.

jestem 16 lat po operacji . W ciągu 3-ch m-cy dowiedziałam się że mam raka szyjki maciny miałam radioterapi w Szczecinie serdecznie pozdrawiam cały personel a w szczególności p.doktora Torbe na koniec leczenia miałam bombę kobaltową . Kiedy teraz to wsspominam sama sobie nie wierzę że wsztstko przetrwałam. Jestem osobą spokojną ,opanowaną. Bardzo pomógł mi mąż. Mam już dorosłych dwóch synów dwoje wnucząt jest mi dobrze. 16 lat temu wydawało mi się że będzie źle ale trzeba wierzyć trzeba się modlić po swojemu pomagać innym i chcieć być potrzebnym dla innych. To bardzo pomaga . Pozdrawiam.

Walczę choć mam dopiero 35 lat, amputowano już mi cały dół, teraz czekam na hp co dalej nie wiem ale wierzę że będzie dobrze. Jesteśmy przykładem że sama choroba zabija nasze ciało, lecz nadal mamy godność człowieka i wiarę że wygramy.

Terapia dr Gersonahttp://terapi(...),1.html

Metoda dr Gersona jest wybitnie skuteczną i naturalną terapią anty nowotworową, nakierowaną na usuwanie przyczyn a nie skutków choroby.
Główne zasady stosowania antyrakowej terapii Gersona:
-picie soków z warzyw i owoców, Kliniki Gersona stosują i zalecają swoim pacjentom do wyciskania soków wyciskarki Champion w połączeniu z prasą ręczną
-stosowanie filtrów do wody
-stosowanie lewatyw
-przyjmowanie suplementów

Doktor Max Gerson odkrył przyczyny powstawania raka, opisując je jako zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym.
Celem terapii jest odbudowa sił obronnych całego organizmu, który jest w stanie sam się uleczyć. Jako przyczynę chorób uznaje się: - zanieczyszczenie organizmu (toksemie,) - niedobór substancji odżywczych. Założenia terapii są jasne i logiczne.

TOKSEMIA WRÓG NUMER JEDEN.

Powszechnie stosowane w rolnictwie toksyczne pestycydy, herbicydy, preparaty grzybobójcze i inne chemikalia przenikają w głąb roślin i nie zawsze mogą być usunięte poprzez płukanie.Także jednym z największych zagrożeń w nowoczesnej diecie jest sód (sól) - substancja której bardzo trudno uniknąć. Sól zatrzymuje wodę w komórkach, co z kolei prowadzi do obrzęków. Przyczynia się również znaczne i niepotrzebne do obciążania nerek, podnosi ciśnienie krwi, zakłóca procesy trawienne. Sól wpływa także niebezpiecznie na procesy komórkowe prowadząc do nowotworów - w następstwie pojawia się zespół wyniszczenia tkanek.

Mięso to dziś podstawowy składnik jadłospisu. Nadwyżka białka zwierzęcego w organizmie stają się trucizną. Nasze ciało, z jego długim układem pokarmowym, nie jest stworzone aby radzić sobie z dietą bogatą w białka zwierzęce.
Idealna dla człowieka dieta powinna być w przeważającej mierze roślinna, z minimalną zawartością białek zwierzęcych. Niestrawione białka zwierzęce zalegają w organizmie odkładając się jako toksyny..

Chemiczne dodatki do żywności.
Kolejny poważny problem stanowią dodatki do żywności, których liczba waha się obecnie wokół 4000. Przemysł chemiczny może naśladować prawie każdy naturalny zapach i smak. Jednak nie może oszukać organizmu ludzkiego sprawiając, żeby przyjął te podróbki jako naturalne substancje.

Zatruty organizm zapada na przewlekłe schorzenia z chorobami serca, cukrzycą, alergią i nowotworami włącznie.

NIEDOBORY WRÓG NUMER DWA.
Przetworzona żywność jest pozbawiana w dużej części wartości odżywczych Brakuje jej witamin, enzymów i minerałów Kiedy problemy zdrowotne ostają rozpoznane można przystąpić do leczenia:
• niedobory są uzupełniane poprzez super-odżywianie,
• toksyny są eliminowane przez systematyczną detoksykację.

Pomimo ich życiodajnego znaczenia, metody te są proste, przystępne i przejrzyste, a przede wszystkim - mają sens. Terapia Gersona jest precyzyjnym narzędziem, dostępnym dla każdego, kto jest zainteresowany czy to wyleczeniem się z poważnej choroby czy też poprawą i utrzymaniem ogólnego stanu zdrowia.

SUPER-ODŻYWIANIE.
Odpowiedzią Terapii Gersona na niedobory w organizmie jest podanie pacjentowi maksymalnej ilości możliwie najlepszego pożywienia. Chorzy pacjenci nie są w stanie jeść dużo. Ich apetyt, trawienie i wypróżnienia nie są dobre. Dlatego pacjenci co godzinę przyjmują szklankę świeżo przygotowaną soku natychmiast po przygotowaniu. Taka dawka soków to prawdziwy zastrzyk ogromnej ilości witamin, minerałów i enzymów. Ciało pacjenta jest wprost zalewane odżywczym płynem.

Standardowy program terapii przewiduje cztery rodzaje soków:
• sok marchewkowy,
• marchewkowo-jabłkowy,
• pomarańczowy,
• tzw. zielony sok.
Przyjmowanie pożywienia w formie soków, pozwala ominąć proces trawienia i powoduje ich natychmiastową asymilację.
Oprócz soków chory otrzymuje codziennie trzy pełne, wegetariańskie posiłki. Pomiędzy posiłkami pacjenci podjadają świeże owoce - jabłka, gruszki, banany, pomarańcze czy winogrona.

DETOKSYKACJA.

Lewatywa to procedura medyczna mająca antyczne korzenie. Hipokrates „ grecki ''ojciec współczesnej medycyny'' zalecał lewatywy na wiele schorzeń już 2600 lat temu. Bez lewatyw odtruwanie organizm nie działa.

Dlaczego lewatywy są taka ważne? W chwili kiedy ciało zostaje zalane odżywczym pokarmem, jest on gwałtownie absorbowany i wypiera zgromadzone w komórkach toksyny do krwiobiegu, ten z kolei transportuje je do wątroby, nadrzędnego organu odtruwającego organizmu. Pacjent ma już zgromadzone w wątrobie znaczne ilości toksyn. Nowe toksyny wyparte z komórek obciążają wątrobę. Siła uzdrawiania tej terapii nie jest ściśle ukierunkowana na jedną chorobę. Dr Gerson traktuje organizm jako integralną całość. Kuracja odbudowuje cały organizm na poziomie komórkowym, ze szczególnym uwzględnieniem układu immunologicznego, hormonalnego, enzymatycznego i kluczowych organów, takich jak wątroba czy tarczyca.

Terapia dr Gersona zaleca dwuetapowe pozyskiwanie soków:
- rozdrobnienie owoców i warzyw za pomocą wyciskarki Champion,
- wyciśnięcie pulpy w prasie ręcznej.
Polecam Państwu prasę Tako posiadającą odpowiedni nacisk 2 ton.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • rak szyjki macicy-forum dyskusyjne
  • kobiety ktre wygray z rakiem szyki macicy wspomnienia
Do góry strony: Walka z rakiem, walka o życie !!!