260
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi104
  • Ocen na +0
260 ppt ?

Warto kupić używany samochód? (105)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Warto kupić używany samochód?

Napisał(a): ternikow -

Już dostaję nerwicy przez poszukiwanie samochodu a zależy mi na tym, żeby był w dobrym stanie i służył mi długo.
Kolega mnie trochę nastraszył i twierdzi, że powinienem zainwestować i kupić samochód w salonie...
Tylko to naprawdę duża inwestycja i nie wiem czy powinienem tak zrobić, wolałbym chyba coś tańszego, tylko czy to ma sens, czy później więcej nie stracę na mechanika?
Jakie są wasze doświadczenia z zakupem samochodu używanego?
INTERIA.PL

Re: Warto kupić używany samochód?

Napisał(a): gość -

andrejniak pewnie że warto. są dużo tańsze a z jego historią można się zapoznać wystarczy dobrze "przesłuchać" sprzedającego. Też jest wiele ofert więc jest w czym wybierać. Portale ogłoszeniowe jak top-ogloszenia.net sa pełne ogłoszeń samochodowych
Ale się pośmiałem. Ciężko trafić dobrą "używkę". Najlepiej to kupić od znajomego, gdzie widzi się auto i w jaki sposób jest eksploatowane. Z tym, że te dobre auta to właśnie sprzedają się w rodzinie lub wśród znajomych i w ogóle nie trafiają na portale z ogłoszeniami. Jak kogoś stać to bierze nowy, aczkolwiek to już nie czasy kiedy można było liczyć na np. 10 lat bezproblemowej jazdy.

ternikow Już dostaję nerwicy przez poszukiwanie samochodu a zależy mi na tym, żeby był w dobrym stanie i służył mi długo.
Kolega mnie trochę nastraszył i twierdzi, że powinienem zainwestować i kupić samochód w salonie...
Tylko to naprawdę duża inwestycja (...)
Przede wszystkim uświadom sobie (i koledze), że auto to nie inwestycja.

gość Lepiej kup używany. Za tą samą cenę kupisz lepsze auto niż w salonie. Mi sprowadzała samochód z Niemiec firma Auto Orderhttp://www.au(...)er.pl/. I nie musisz się obawiać, że się będzie psuł. Tego typu firmy przed sprzedaniem ci auta dokładnie je sprawdzają. A poza tym jaką masz gwarancję, że nowe się nie popsuje.
fabryczna gwarancje ma reklamowcu !!!!!złomy z niemiec od handlarzy

gość Lepiej kup używany. Za tą samą cenę kupisz lepsze auto niż w salonie. Mi sprowadzała samochód z Niemiec firma Auto Orderhttp://www.au(...)er.pl/. I nie musisz się obawiać, że się będzie psuł. Tego typu firmy przed sprzedaniem ci auta dokładnie je sprawdzają. A poza tym jaką masz gwarancję, że nowe się nie popsuje.
Trochę przesadziłeś z tą reklamą. Dobre auta z Niemiec są bardzo drogi, a te tańsze to kręcone liczniki lub przeszłość powypadkowa i bynajmniej nie o drobne stłuczki chodzi.

Doświadczyłem jednego i drugiego. Pierwsze było nowe, kiepsko wyposażone, bo taniej i nie takie jakie chciałem - słowem kompromis, ale 0 problemów do 7 lat. Potem używki i powiem tak - jak kupujesz od rodziny lub sąsiada to ryzykujesz dobre relacje rodzinne lub sąsiedzkie jak się zepsuje :), jak od handlarza to totalna loteria - w moim przypadku 2:1 dla mnie ale 1 auto okazało się po ciężkim crash'u i wierzcie mi nikt nawet z czujnikami lakieru i doświadczeniem warsztatowym się nie zorientował, wyszło przypadkiem podczas drobnego przytarcia progu w zimie. Zdecydowanie większe nakłady na naprawy niż w przypadku nowego. W tym roku szukałem kolejnego auta i dysponując pewnym doświadczeniem w kupnie używek (3 auta) decyduję się na nowy. Poddałem się po 15 ofertach. Oszust na oszuście... Dołożę i wiem co mam, tym razem wybrałem ofertę auta wychodzącego z produkcji ale za to z super wyposażeniem i atrakcyjną ceną oraz gwarancją. Wolę to niż "od płaczącego Niemca".
« Wróć do tematów
Do góry strony: Warto kupić używany samochód?