452
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi295
  • Ocen na +0
452 ppt ?

wątpliwości przedślubne - czy odwołać wesele? (296)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

wątpliwości przedślubne - czy odwołać wesele?

Napisał(a): Gość -

nie wiem co robić, wszystko jest przygotowane na sierpień, jesteśmy razem od dwóch lat, od roku narzeczeństwem, dużo się zmieniło, nie wiem co teraz. Moja mama się ze mnie śmieje, że przesadzam, że to wszystko ze strachu bo dużo się zmieni.
ale zaczne od początku może. chodzi o to, że mój narzeczony popija sobie wieczorami. nic sobie z tego nie robiłam wcześniej bo nie zdarzało się to bardzo często. i często potem się kłócimy, jest agresywny, raz mnie popchnął na drzwi, ale nic mi się nie stało. moja przyjaciółka mówi, że nie znajdę ideału, a mój marek jest dobrym facetem i zarabia i bede mieć z nim dobrą przyszłość, stabilną.
nie wiem, czy ja przesadzam? czy takie kłopoty to poważna sprawa czy ja przeginam? proszę o pomoc, bo mnie samej już ciężko na trzeźwo to ocenić z nadmiaru emocji.
INTERIA.PL

Re: wątpliwości przedślubne - czy odwołać wesele?

Napisał(a): gość -

Jak facet tak sobie pije wieczorami i potem popycha Cię na drzwi - przed ślubem nie szanuje Ciebie??? To co będzie potem. Ja -jeślibym nie zerwała, to na pewno przełożyłabym ślub. Porozmawiaj z nim, że się boisz, niech obieca poprawę, jeśli wytrzyma 2-3 miesiące, a np. w lipcu znowu zacznie, to rzuć go -bo to Twoje życie i to Ty będziesz nim mieszkała, a nie Twoja Mama czy koleżanka. Co Ci po stabilności, jeśli nie będzie Cię szanował. Nie sprzedawaj się za dobrobyt.

Reklama

Dziabong - bo jak robi dwudniowa przerwę to już nie alkoholik???
Mnie to, ze sobie facet wypija raz na jakiś czas nie przeszkadza, ale jeśli kłoci się, awanturuje jak wypija i do tego popycha kobietę - to oznacza, ze nie powinien pić.

Reklama

Słuchaj, lekarze zalecają wypicie 3 piw na dzień po to by nie mieć kamieni w nerkach. Jeśli gość wypija ćwiartkę wódki, a później startuje z łapami to oczywiście pić nie powinien, ale jak wypija dwa piwka lub jedno dla zdrowotności to nie ma co robić z tego afery

Dużo się zmieniło? A jak dużo?

Czy tylko to, że popija? Że się kłócicie? Że jest agresywny wobec ciebie?

Dobrze, że zapaliło ci się światełko ostrzegawcze, bo to co opisałaś nie jest normalne.

Opowiadanie, że będziesz miała z nim dobrze jest niebezpieczne. Sprzedasz się za trochę kasy? A jak straci źródło dochodu? Będziesz obrywała za wszystkie jego frustracje?

Z twoim narzeczonym jest coś nie tak, może mieć problemy i dobrze by było o nich porozmawiać. Ślub bym przełożyła lub nawet wstrzymała do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Naprawdę chcesz na samym wstępie dać się poniżać, tylko dlatego, ze nie ma ideałów?

Reklama

Nikt nie zadecyduje za Ciebie. To w końcu Twoje życie. Twoja przyszłość. Jeżeli masz wątpliwości to po prostu porozmawiaj z narzeczonym o swoich obawach. Postaw ultimatum. Jeżeli pije piwo raz na tydzień, lub nawet dwa to pol biedy.Ale codziennie to już zakrawa na alkoholizm. Spytaj się specjalisty od uzależnień, powie Ci dokładnie to samo.
Jeżeli Twój narzeczony już raz był wobec Ciebie agresywny po pijaku u i nie przeprosił, to tym bardziej powinnaś się zastanowić co dalej. Koleżanki nie słuchaj, bo jak widać tylko zainteresowana była portfelem Twojego narzeczonego. Co z tego ze przyszły mąż zapewniłby Ci byt jeżeli miałby Cie bić po ślubie? Nie wychodzi się za mąż,żeby zrobić przyjemność rodzinie, pochwalić się przed koleżankami, tylko dla siebie. Ja przeprowadziłabym rozmowę z narzeczonym i odczekała trochę,żeby zobaczyć czy się zmieni. Ślub można zawsze odwołać.

Tak jest cholernie dobry i przyszłość będziesz mieć świetlaną, chyba w chowaniu butelek, jak ci pozwoli.....Kobieto daj sobie z nim spokój ! Hej:)

Z własnego doświadczenia napiszę Ci tak: od popychania się zaczyna, popchnie - przeprosi, obiecuje że więcej się to nie powtórzy i tak w koło, tylko z czasem będzie coraz mocniej popychał, troszkę uszczypnie, moze nawet uderzy i znów przeprosiny. Jestem mądrzejsza teraz i takie zachowanie u mnie jest już nie do przyjęcia, ale łatwo radzi sie komuś. Zastanów się i obserwuj i pamiętaj RĘCE TO SĄ DO PRACY a nie do robienia komuś najmniejszej nawet krzywdy.
Pozdrawiam

Jak fecet lubi strzelic piwko wieczorem po to samo w sobie nie jest złe. Niejeden po slubie tak robi. Ale nie każdy po tem zachowuje się jak należy. Jak twój facet jest agresywny i kłótliwy po piwku to nie jest dobrze. Potem może być bardziej kłotliwy i bardziej agresywny. Jak już raz podniósł rękę to potem może ją podnosić częściej, nie możesz na to pozwalać. Nie wiem dlaczego się kłocicie, ale jeśli pije na spokojnie, tak dla odprężenia po cięzkim dniu, a ty mu gderasz nad uchem jakieś impertynencje to może dlatego traci cierpliwość, bo każdy ma swoje granice i wytrzymałość. Jarek666.

ludzie o czym wy piszecie?? jedno czy dwa piwka codziennie to standard, norma??? Ze niby dla zdrowotności??? Matko co za brednie!!! Alkohol jest dla każdego ale w odpowiednich ilościach i sytuacjach, a ja przetestowałam na sobie i mężu picie zdrowotne piwa i jak kamienie mieliśmy tak mamy, i co rusz się odnawiają. A ty dziewczyno, jeśli w zachowaniu swojego mężczyzny widzisz coś podejrzanego, i jeśli on nie umie obejść sie bez piwka codziennie to nie jest to normalne ani nieusprawiedliwionego jego statutem i dochodami, jeśli już po zaręczynach poczuł się pewniej i sobie pozwala względem ciebie na różne popychanki to uwierz ze poślubie sie jeszcze bardziej poczuje pewniej i na poprawę nie masz co liczyć, a jesli dodatkowo on dobrze zarabia a ty nie pracujesz lub zarabiasz gorzej to on będzie sie czuł zawsze lepszy i pewniejszy siebie a ty bedziesz jako służąca. Dziewczyno posłuchaj własnego rozsądku a nie pogawedek o dobrej partii i dobrobycie od mamy, babci czy koleżanki... to twoje życie czasem lepoej żyć skromniej a mieć szacunek i poczucie bezpieczeństwa u swojego partnera

spróbuj z nim pogadać, o tym by sie zmienił, czy o tym ze coś jest nie tak, sama jestem mężatkom i wiem ze po ślubie każdy i wszystko się zmienia, każdy czuje sie pewniej i czesto nie hamuje się...i nie wierz tylko ze zmieni sie na lepsze po ślubie to mrzonki. poobserwuj, nie panikuj, wyciągnij wnioski a w razie braku poprawy wiej od gościa jak najdalej, ni ten to będzie inny, niby nie ma ideałów, ale nie każdy facet to świnia i pijak i damski bokser pozdrawiam

Ja od takiego faceta odeszlam. Co prawda obudzilam sie dopiero po 3 latach, ale lepiej pozno niz wcale. Nie zaluje. Teraz jestem w naprawde szczesliwym zwiazku. warto czasem zadac sobie pytanie: czy tak ma wygladac cale moje zycie? Ktos kto kocha, nie zadaje bolu.

Jestem święcie przekonana, że nasze opinie w tak istotnej dla Ciebie sprawie nie przedstawiają większego znaczenia, ale jeśli mogę, chciałabym mimo wszystko udzielić Ci jednej dobrej rady - ratuj się póki jeszcze czas na to, bo później najprawdopodobniej będzie już za późno. Presja otoczenia w takich sytuacjach z reguły jest ogromna, ale jeżeli jednak cenisz sobie bardziej własne życie to rzuć jak najprędzej tego faceta, bo przyszłość z nim będzie dla Ciebie prawdziwym koszmarem. Pamiętaj, że nie musisz nikomu tłumaczyć się ze swoich decyzji. Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki, a jeżeli chciałabyś pogadać, to napisz do mnie na adres (...)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • odwołałam wesele
  • jak odwolac wesele
Do góry strony: wątpliwości przedślubne - czy odwołać wesele?