76
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +0
76 ppt ?

wazektomia opinie - czy skuteczna? (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

wazektomia opinie - czy skuteczna?

Napisał(a): ~kazmier -

Zastanawiam się, czy dobrym sposobem na uchronienie się przed kolejnymi dziećmi jest wazektomia - opinie zbieram. Mamy już z żoną trójkę dzieci, nie chcemy dalej powiększać rodziny. A ja chciałbym odciążyć żonę, żeby nie musiała ciągle brać pigułek. Z tego, co słyszałem, taka antykoncepcja dla mężczyzn jest najskuteczniejsza. Martwie się, czy podwiązanie nasieniowodów nie wpłynie negatywnie na jakość naszego życia intymnego. Obawiam się też, że sterylizacja mężczyzn może okazać się niewystarczająca. Macie jakieś własne doświadczenia? Czy wazektomia warta jest bólu, czy dać sobie spokój i zostać przy pigułkach żony?
INTERIA.PL

Re: wazektomia opinie - czy skuteczna?

Napisał(a): ~woman -

Wazektomia jest jedną z najskuteczniejszych metod - i dobrze zrobiona jest odwracalna! Trzeba tylko pamiętać, że jeszcze do pół roku w spermie mogą być plemniki, więc jeszcze przez jakiś czas trzeba się dodatkowo zabezpieczać. Zabieg jest robiony w znieczuleniu i na pewno boli znacznie mniej, niż poród.

Napisał(a): ~wish -

Jeśli chcesz jak najlepiej dla swojej kobiety, to to jest idealna metoda. Ona nie będzie cierpieć przez pigułki, a wazektomia nie wpływa ani na poziom męskich hormonów, ani popęd, ani ilość spermy, ani jakość stosunku!

Reklama

Napisał(a): ~david -

Musisz być pewny, że tego chcesz. Znajomy po zabiegu długo nie mógł się pozbierać i czuł się pozbawiony części swojej męskości. Jeśli nie jesteś 100% pewien, że twoje poczucie męskości to przetrwa, to nie decyduj się na to.

Reklama

Napisał(a): ~Wciąż samiec -

Trójka dzieci w domu, a jai kilka lat po zabiegu.
Spirale i inne babskie wynalazki poszły w cholerę, a ja się tylko czasem martwię, czy sąsiedzi z dołu nie narzekają na nasze trzeszczące łoże sypialniane ;) Sprzęt działa, a kobieta bez hormonalnych wstawek też robi swoje ;)
Polecam zdecydowanie, samemu żałując,że nie zrobiłem tego jak tylko się najmłodsze dziecko urodziło...

Napisał(a): lucyy7 -

jak już dzieci nie planujecie to wazektomia ok jasne... ale jak jest jeszcze szansa że będziecie chcieli to nie, znam przypadek gdzie się nie dało odwrócić. Ja jeszcze dzieci planuję i na razie biorę tabletki belara, ok się po nich czuję, nie mam żadnych negatywnych skutków to mogę brać. za 10 lat może męża na zabieg wyślę.

Reklama

Napisał(a): ~Kam -

Jestem 8 lat po. Polecam. We współżyciu nic się nie zmieniło, no może tyle, że teraz nie musimy "uważać". To prosty zabieg w znieczuleniu miejscowym. Ból znikomy, raczej można powiedzieć, że przez około 2 godziny nie najlepiej się czujesz (coś jak lekki ból brzucha). Jest kilka metod wazektomii. Ja polecam tą z wycięciem po kawałku nasieniowodu i zeszyciem końcówek. Jest najpewniejsza. Po zabiegu ok 4 miesiące trzeba uważać i po upływie tego czasu dla pewności zrobić sobie badanie obecności plemników w spermie. W GB można zabieg odwrócić (wstawiają kawałki nasieniowodów z powrotem) za ok 3000 funtów. Jest to o tyle istotna informacja, że są osoby, które nie tolerują odciętych nasieniowodów (ich narządy nie potrafią pochłaniać plemników) co powoduje ciągły ból. Tak więc istnieje ryzyko, że to może nie być najszczęśliwsze rozwiązanie. Bez ryzyka człowiek znika. Pzdr.

Napisał(a): ~renia -

lucyy7 jak już dzieci nie planujecie to wazektomia ok jasne... ale jak jest jeszcze szansa że będziecie chcieli to nie, znam przypadek gdzie się nie dało odwrócić. Ja jeszcze dzieci planuję i na razie biorę tabletki belara, ok się po nich czuję, nie mam żadnych negatywnych skutków to mogę brać. za 10 lat może męża na zabieg wyślę.
pewnie, że masz rację, mój facet ma 32 lata niby dzieci nie planujemy ale może za kilka lat coś się zmieni. na razie też biorę anty za kilka lar się zobaczy

Napisał(a): ~juzpo -

~stary wuj Lobotomia będzie lepsza.

Trwałe obezpładnianie jest od dawna reklamowane wśród "podludzi" w biednych krajach, np. w Indiach można dostać za wasektomię różne bonusy pieniężne albo rzeczowe.
W takich biednych krajach jak USA, Anglia wazektomia jest bardzo popularnym zabiegiem wśród podludzi raczej średniej i wyższej sfery społecznej, w bogatych krajach jak polsaka czy indie kupa biegających patologicznych niechcianych bachorów i noworodki w śmietniku to codzienność.
Co do "trwałego obezpładniania" to raczej posiadasz znikomą wiedzę w temacie, faktycznie dla ciebie lepsza będzie lobotomia.

Napisał(a): ~stary wuj -

~juzpo
W takich biednych krajach jak USA, Anglia wazektomia jest bardzo popularnym zabiegiem wśród podludzi raczej średniej i wyższej sfery społecznej, w bogatych krajach jak polsaka czy indie kupa biegających patologicznych niechcianych bachorów i noworodki w śmietniku to codzienność.
Co do "trwałego obezpładniania" to raczej posiadasz znikomą wiedzę w temacie, faktycznie dla ciebie lepsza będzie lobotomia.
"Kilka dni temu na przykład, w indyjskim stanie Radżastan ogłoszono początek nietypowej loterii, w której udział wziąć mogą tylko… osoby wysterylizowane. - Chcemy w ten sposób promować sterylizację - wyjaśnił dziennikarzowi agencji Associated Press Pratap Singh Dutter, zastępca naczelnego lekarza Jhunjhunu. - Obawiamy się, że możemy nie zrealizować naszego celu 21 tys. sterylizacji rocznie, więc pojawił się taki pomysł. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach zachęcimy do sterylizacji przynajmniej 6 tys. osób - dodał.

Oprócz loterii z nagrodami, mężczyzn zachęca się do trwałego pozbawienia płodności także w inny sposób. W zamian za zgodę na sterylizację otrzymują np. pozwolenie na broń palną lub równowartość miesięcznej pensji. Chętnych na takie fanty oczywiście nie brakuje."https://www.p(...)eniadze

Napisał(a): ~stary wuj -

~słoń Kilka minut, mikroinwazyjny zabieg i koniec z obawami, czy zajdzie, czy nie zajdzie. Polecam z doświadczenia!
Mój weterynarz też tak mówi. I dodaje, że wykastrowany kot nie będzie więcej latał po mieście ryzykując wpadnięcie pod samochód.
Bo mój weterynarz, nie wiedzieć czemu na wasektomię mówi "kastracja".

Napisał(a): ~juzpo -

~stary wuj
~słoń Kilka minut, mikroinwazyjny zabieg i koniec z obawami, czy zajdzie, czy nie zajdzie. Polecam z doświadczenia!
Mój weterynarz też tak mówi. I dodaje, że wykastrowany kot nie będzie więcej latał po mieście ryzykując wpadnięcie pod samochód.
Bo mój weterynarz, nie wiedzieć czemu na wasektomię mówi "kastracja".
szkoda, że szukasz informacji u weterynarza chyba zbyt często walisz konia
wtedy wazektomia jest zbędna

Napisał(a): ~Janek -

Konkrety po 3 latach po zabiegu (rodzinka 2+2):
- nic nie bolało
- przez tydzień trochę ciągnęło i przeszkadzało
- potem spokój
- mamy spokój i możemy cieszyć się sobą
- mamy więcej chęci na sex
- dla świętego spokoju raz w roku robię test płodności
- żona po odstawieniu tabletek znacznie lepiej się czuje

Robiliśmy w Warszawie na Wilanowie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: wazektomia opinie - czy skuteczna?