30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń81
  • Odpowiedzi29
  • Ocen na +0
30 ppt ?

Wegetarianie, czy pociąga Was mięso? (30)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Wegetarianie, czy pociąga Was mięso?

Napisał(a): Gość -

losem zwierzat bardzo sie przejmuje; moje 4 domowe zwierzaki przejelam ze schroniska i bardzo o nie sie troszcze a wielu wegetarianskich snobow kupuje sobie rasowe psy i koty ( bo tak wypada ) i karmi je puszkami, i wytlumacz mi czowieku, gdzie tu jest mowa o prawdziwych wegetarianach? raczej mowa o prawdziwych hipokrytach!!!!

co za bzdura;] wiekszej neislyszalam. wegetarianie to snoby <lol> moze jesli to ktos robi tylko ze wzgledu na jak to niektorzy nazywaja mode. Ja i moja pzryjaciolka jestesmy wegetariankami, od zawsze lubimy imprezowac i raczej rozkrecamy impreze niz mamy slaba zdolnosc adaptacji. bzdura ;P

Reklama

Witam;-) No ja niestety nie mogę żyć bez mięsa. Jeśli nie mam go 1 dzień mój organizm się go domaga, jest niezbędnym składnikiem w mojej diecie. Nawet jeśli bym chciała zostać wegetarianką mój lekarz stanowczo mi to odradził ze względu na zdrowie. Dieta wegetariańska doprowadziłaby mój organizm do skrajnego wyczerpania. Miałam kiedyś taką sytuację, że przez około miesiąc czasu niestety mogłam jeść tylko papki;-( i wierzcie mi było to dla mnie straszne, płakałam i wtedy postanowiłam, że nigdy w życiu nie będę stosowała diety , ponieważ jest to bardzo wyczerpujące dla organizmu. Mięso uwielbiam, ale też nie każdy jego rodzaj. Uważam, że każdy organizm jest inny i jak sami wiemy domaga się od nas tego czego sam potrzebuje i ciągłe obrażanie zarówno wegetarian jak i mięsożerców;-) nie jest w dobrym tonie. Poza tym wcinam ogromne ilości warzyw i owoców, co powoduje że dostarczam swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

Gdyby rzeźnie miały szklane ściany wszyscy byliby wegetarianami!!!! a przynajmniej większośc.Czlowiek ma bardzo długi układ pokarmowy co oznacza, że jest ROŚlNOŻERNY, a kot mięsożerny jak najbardziej i jeśli ktoś kupuje puszki kotu, a sam nie je mięsa, to nie oznacza hipokryzji, ponieważ można robić karmę z padłych zwierząt, których jest bardzo dużo, a nie chów przemysłowy miliardów zwierząt dla ludzi mięsożerców, którzy przysparzają cierpienia tym istotom tylko dlatego ,że muszą zeżreć kiełbasę, kotlet, bo inaczej wydaję im się życie jest bez sensu.Jedzenie mięsa to potwornośc dla człowieka-NIKCZEMNOŚĆ straszna.Jestem wegetarianką i mam świetne wyniki,żadnej anemii bynajmniej, jak to sądzą mięsożercy, że żelazo tylko w mięsie-co za bzdura...więc jedzcie zabite w potwornych mękach zwierzęta skoro musicie, ale odczepcie się od tych co tego nie chcą robić,od wegetarian mądrzejszych, świadomych, wrażliwszych na cierpienie innych istot

Reklama

xymena12 Zawsze mnie to interesowało. Czy czujecie czasem ochotę na mięso? Nie tak ogólnie głód na cokolwiek, ale właśnie ochotę na mięso, z którą świadomie musicie walczyć?
Pamietajcie drodzy wegetarianie, ze skoro nie jecie miesa, bo wam szkoda zwierzat, to i nie noscie (jak to nagminnie u was bywa) paskow i, toreb i butow - tylko ze skory ...., wtedy bowiem wasz wegetarianizm jest smieszny

To nie SZPAN to ŚWIADOMOŚĆ, że jedzenie mięsa jest nikczemnością dla CZŁOWIEKA HOMO SAPIENS.Ci co żrą mięso przyczyniają się do cierpienia miliardów istot, naszych braci mniejszych, hodowanych w nieludzkich warunkach, wystraszonych, zabijanych, tylko dlatego, że musicie mieć kiełbasę, kotlet, pasztet...OBUDŹCIE się WRESZCIE!!!

Reklama

Buty ze skóry, paski etc.wystarczą ze zwierząt zmarłych naturalnie...jest ich tak dużo,że nie trzeba ich zabijać i hodować w miliardach!!!jeśli umrę będzie mi wszystko jedno, czy ktoś zrobi sobie z mojej skóry pasek...więc ten argument jest chory i złośliwy, ale pożeracze mięsa zrobią wszystko, żeby udowonić, że mają rację, bo nie potrafią, nie chcą wiedzieć, że ich kotlet wieprzowy, czy wolowy to cierpienie jakiejś istoty tuczonej na metrze kwadratowym, często bez trawy, widoku nieba, a potem ogłuszonej, porażonej prądem, a na końcu podanej na talerzu smakoszom mięsa...A to mięso to samo cierpienie, to najbardziej toksyczne pożywienie jakie człowiek współczesny sobie wymyślił-patrz chów przemysłowy, czyli obozy koncentracyjne dla zwierząt

Akurat teza, że człowiek powinien być wegetarianinem ze względu na swój przewód pokarmowy jest bzdurą, zauważcie Państwo, że człowiek ma zęby zwane KŁAMI które są charakterystyczne dla zwierząt MIĘSOŻERNYCH. Anatomicznie człowiek jest po prostu wszystkożerny, i to nie podlega dyskusji. A poza tym... ech, miała być miła pogawędka, a zaczęły się agresywne przepychanki, jak zwykle. Znów dyskusja zeszła z głównego tematu.

Gość NIE jedzenie mięsa to wyższy stan umysłu, nie przyjmujący za normę przemysłowy chów i torturowanie czujących stworzeń a ty jesteś w tak słabej kondycji rozwoju umysłowego , że masz w głowie czy uda się impreza, na którą zaprosiłaś równie nierozwinięte indywidua.Obudź się, człowieku i zacznij poznawać swoją głębię.Zycie jest krótkie i po śmierci zostaje tylko co dobre zrobisz dla innych. Dla zwierząt też.
Popukaj się tam gdzie trzeba, od pradawnych dziejów człowiek polował...tak został stworzony wszechświat...mięso spożywał, a skórami się odziewał...a może twój rozwój umysłowy zmieni łańcuch pokarmowy...????
Świat jest podzielony na roślinożerców i mięsożerców...
Mięsożercy niech jadają makaron, a co roślinożercy....warzywa....to się uduchowią...a jak nie.... to zdechną...
Nie mogę czytać niektórych bredni. AS

Gość Buty ze skóry, paski etc.wystarczą ze zwierząt zmarłych naturalnie...jest ich tak dużo,że nie trzeba ich zabijać i hodować w miliardach!!!jeśli umrę będzie mi wszystko jedno, czy ktoś zrobi sobie z mojej skóry pasek...więc ten argument jest chory i złośliwy, ale pożeracze mięsa zrobią wszystko, żeby udowonić, że mają rację, bo nie potrafią, nie chcą wiedzieć, że ich kotlet wieprzowy, czy wolowy to cierpienie jakiejś istoty tuczonej na metrze kwadratowym, często bez trawy, widoku nieba, a potem ogłuszonej, porażonej prądem, a na końcu podanej na talerzu smakoszom mięsa...A to mięso to samo cierpienie, to najbardziej toksyczne pożywienie jakie człowiek współczesny sobie wymyślił-patrz chów przemysłowy, czyli obozy koncentracyjne dla zwierząt
zabawne, a skad wiesz? Akurat wykorzytsuje sie skory tych zwierzat co sie je wczesniej ubilo takze.Wiec nie swiec tu, ze noszenie skor jest usprawiedliwione dla wegetarianina... bo to swiadczy tylko o twojej obludzie i tym, ze widzisz tylko to co chcesz.

Przez 2 tygodnie goscilam u siebie wegetarianke, ja nia nie jestem mimo, ze maksymalnie ograniczam spozycie miesa. Przez 2 tygodnie "ta" osoba przeglagala zawartosc mojej lodowki w poszukiwaniu produktow, ktorych ona nie pochlania ze wzgledow etycznych; podczas spotkan towarzyskich rozkladala na czesci pierwsze kazda kanapke oraz zadawala tysiace pytan odnosnie kompozycji moich dan. Wierzcie mi-wegetarianizm! juz nie chce o nim slyszec, po prostu wychodzi mi bokiem. A tak na marginesie "ta" osoba nosila tylko skorzane buty i torebki ze wzgledow zdrowotnch; tak wiec czy wegetarianizm nie jest hipokryzja????

ja to osobiscie nie jestem wegetarianka ale powiem ze bardzo zadko mam smaka na mieso jem je tylko dlatego ze robie mezowi obiadki i jakos niechce mi sie gotowac cos innego dla siebie choc czesto zjem tez tylko same ziemniaki z salatka czy tam frytki lub zrobie sobie makaronik z serkiem tez nigdy nie czulam jakos glodu na miecho niestety teraz czy chce czy niechce musze je jesc bo jestem w ciazy i na ostatniej wizycie lekarz pytal sie mnie czy jestem wegetarianka wyszlo z badan ze spozywam go za malo i nakazal jesc mi go wiecej :/ mam nadzieje ze wyniki teraz sie poprawia bo niechce zeby synkowi cos brakowalo przed ciaza byly takie okresy ze niespozywalam miesa z 3 miesiace potem znow cos przekosailam i znow przerwa
pozdrawiam serdecznie

Nie jem mięsa od 9 lat z powodów raczej ideologicznych niż zdrowotnych. Uważam, ze zwierzęta za bardzo cierpią... inna sprawa by była gdyby od tego zależało moje przetrwanie, np. w jakiejś dżungli czy coś, pewnie bym zapolował ;p Mięso zawsze mi smakowało i jak czuję pieczonego kurczaka to ślinka mi cieknie, mam ochotę go wszamać, ale jestem twardy i tego nie robię. To pewnie dla niektórych brzmi dziwnie, ale ja właśnie tak mam.

A ja jem to, co sprawia, że czuję się dobrze i lekko. Mięso akurat nie jest dla mnie wskazane, ale czasem mam ochotę na kurczaka, kabanosa wieprzowego czy polędwiczkę. Zwierzęta na tym cierpią, ale świat od zawsze zbudowany był na łańcuchu pokarmowym, w którym jedne organizmy konsumują inne i nic w tym dziwnego. Człowiek po prostu poszedł w tzw "masówkę" i to już się robi niesmaczne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wegetarianie, czy pociąga Was mięso?