5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
5 ppt ?

Wegetarianizm- czy warto? (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Wegetarianizm- czy warto?

Napisał(a): Gość -

Według mnie na pewno nie warto robić nic na siłę. Jeżeli nie spożywając mięsa masz czuć się źle, to wegetarianizm nie przyniesie Ci żadnej satysfakcji. Na pewno nie powinno się gwałtownie zmieniać swoich przyzwyczajeń, lecz stopniowo wprowadzać nowe produkty do diety eliminując inne. Prawidłowo (!) zbilansowana, urozmaicona dieta wegetariańska nie grozi żadnymi niedoborami - nawet białka. Jedynie witaminę B12 trzeba spożywać w postaci preparatów. Wegetarianie rzadziej cierpią na nadwagę, mają niższy poziom cholesterolu, niższe ciśnienie, rzadziej chorują na serce, cukrzycę, miażdżycę, osteoporozę i wiele rodzajów nowotworów, a tym samym dłużej żyją. Mało tego, badania wykazały, że dzieci żywione odpowiednio skomponowaną dietą wegetariańską są zdrowsze niż przeciętne dzieciaki na zwykłej diecie i wcale nie mają żadnych niedoborów. Zanim zdecydujesz się przejść na dietę, polecam Ci spędzić trochę czasu na forach i stronach dla wegetarian, znajdziesz tam wiele ważnych i cennych informacji, a także mnóstwo przepisów na bezmięsne posiłki :)

od kilku miesiecy spozywam mniej miesa tzn. raz w tygodniu ,obiady gotuje wegetarianskie duzo warzyw i bardzo dobrze sie czujemy mam na mysli moja rodzine,nie jest latwo na poczatku poniewaz wiekszosc dobrych przepisow jest z miesem ale mozna wyszukac cos dobrego bez miesa ,my z mezem zastanawialismy sie od dluzszego czasu zeby zmienic diete i w pszyszlosci prawdopodobnie calkowicie wyeliminujemy mieso i wedliny tylko potrzeba czasu tak od razu jest trudno ale warto pozdrawiam

Reklama

Mój mąż nie wyobrażam sobie obiadu bez 'mięcha' ale ja z córką lubimy cos zjeśc np kotlety sojowe lub warzywa na patelnie.Wychodze też z założenia że żyje się tylko raz i nie należy sobie niczego odmawiac i trzeba spróbowac wszystkiego.Szczerze też powiem że nigdy nie przejmowałam sie zbędnymi kilogramami,zresztą bardzo szybko je spalam gdyż zawodowo cwicze kulturystyke.

Nie, nie warto.
Ciut ponad 5 lat jestem wegetarianką, zmieniłam sposób odżywia z dnia na dzień, faktycznie potrzeba silnej woli.
Nigdy nie zastąpisz normalnego systemu odżywiania produktami pochodzenia roślinnego.
Przestrzegam także przed twierdzeniem, że nie ma skutków ubocznych przy właściwej, zbilansowanej diecie - po 5 latach u mnie są widoczne.
Poza wspomniana witana B także żelazo którego, najwięcej jest w mięsie.
Nie ma sensu się katować jeżeli nie jesteście przekonani, proponuję zminimalizować spożywanie mięsa ale nie eliminować:)
Później bardzo ciężko wrócić do spożywania mięsa i produktów jego pochodzenia.
Pozdrawiam i czekam na informacje jaką decyzje podjęliście:)

Reklama

zanus- po co jesteś wegetarianką, skoro uważasz, że nie warto. Skoro występują u Ciebie skutki uboczne, to może jednak źle dobierasz produkty

Ja jestem wegetarianką od 9lat, 4 miesiące temu urodziłam zdrowego synka, którego karmię piersią - rośnie jak na drożdżach. Miałam w ciąży problem z żelazem, ale to częsta przypadłość wielu ciężarnych, teraz jest już ok.
Uważam, że warto, ale należy odróżnić danie wegetariańskie od dietetycznego - to nie zawsze to samo.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wegetarianizm- czy warto?