0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Wegetarianizm to trucizna dla niemowlaka!!!! (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wegetarianizm to trucizna dla niemowlaka!!!!

Napisał(a): Gość -

Wegetarianizm to wybór dorosłego człowieka .Ponieważ,jego umysł i ciało są w pełni rozwinięte. Nie potępiam wegetarianek za taki wybór.Jednak sytuacja się komplikuje , gdy wegetarianizm dotyka maluszków. Jak wiemy człowiek w pierwszych miesiącach życia potrzebuje wartościowych składników ,które znajdują się w pożywieniu. W tym okresie kształtuje się cały organizm bobaska. Matki wegetarianki nie są w stanie zapewnić dziecku wszystkich wartościowych składników, a sam organizm ich nie wytwarza. Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich mam wegetarianek-opamiętajcie się - pozwólcie dziecku dorosnąć w tedy dziecko samo dokona wyboru !!!!
INTERIA.PL

Re: Wegetarianizm to trucizna dla niemowlaka!!!!

W ogóle nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Głupoty gadasz. Sama jestem wegetarianką-ale nie z wyboru-po prostu mam obrzydzenie do dań mięsnych.Sama myśl że "to" kiedyś żyło jest okropna!! To nie jest moje "widzi mi się"-ja po prostu nie przełknę mięsa-nie przejdzie mi przez gardło. Więc nie przekreślaj od razu matek, które są wegetariankami!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sama jestem matką-i moje dziecko ma się bardzo dobrze. Jest śliczne, zdrowe i świetnie się rozwija. Pytałam naszej pani pediatry i ona powiedziała mi żebym się nie przejmowała tym że nie jem mięsa i żebym nadal karmiła swe dziecko piersią-bo bardzo dobrze się rozwija i świetnie rośnie, badania też są ok. Więc jeśli nie jesteś lekarzem-to nie wymyślaj głupot, tylko zajmij się czymś innym. To że ty jesz mięso wcale nie znaczy że jesteś lepszy!!!

Chciałam jeszcze dodać,że będę karmić moje dziecko także daniami mięsnymi. Bardzo bym chciała żeby było mięsożerne. Ale jeśli nie będzie chciało jeść mięsa-to będzie jego wybór-bo wiem, że mnie nikt nie zmusi do zjedzenia czegoś, czego nie przełknę. Ciekawe jakby Tobie dał ktoś do zjedzenia g***o czy byś zjadł??????????????????????? Myślę że tez byś nie przełknął!!

Reklama

No wlasnie dalas przyklad ze chyba miesa brakuje w twojej diecie: nie zrozumialas w ogole, co napisal przedmowca! Nie ma on zastrzezen, ze matki nie jedza miesa, tylko przestrzega przed tym, zeby nie wykluczaly miesa z diety swoich dzieci, poki nie dorosna!

Reklama

witam, nie mogę zrozumieć mięsożerców skąd w nich tyle zawiści, to że piszecie tak o wegetariance nie świadczy o was lepiej. czyżbyście nie zauważyli co napisała, zamierza dać wolny wybór dziecku i jak będzie miało ochotę będzie jadło mięso, sama nie musi w siebie wmuszać tego co wzbudza w niej wymioty i myśl że je trupa, nawet jeśli karmi piersią, wyniki są ok i dziecko rozwija się prawidłowo a to najważniejsze, wszyscy powinni być zadowoleni, pozdrawiam wegetarianki:)

Po co zabieracie głos w sprawie o której nie macie pojęcia? to, że sami jecie mięso nie znaczy, że teoria o konieczności karmienia dzieci mięsem jest prawdziwa. Macie na to jakieś dowody, opracowania naukowe, badania, przykłady? moi rodzice są wegetarianami, ja i moje rodzeństwo również, mam obecnie 42 lata i całe życie jestem zdrowy chociaż nigdy nie jadłem mięsa. Mamy szeroka wiedzę na temat odżywiania i przykładamy do tego wielką wagę, wiemy gdzie szukać określonych składników odżywczych. Większość mięsożernych nie ma takiej wiedzy, bo myślą, że jak jedzą mięso, to żadne niedobory im nie grożą. A skąd te wszystkie choroby, otyłość, zaburzenia przemiany materii? większość ludzi jest przejedzona, ale niedożywiona.

Reklama

Każdy z nas ma wybór, a nasz organizm sam daje nam sygnały co mamy jeśc i czego tak naprawdę potrzebujemy. Z mojego doświadczenia wiem, że na siłę nic się nie da, a już napewno karmienie dzieci tym na co my mamy ochotę. Skoro moje dziecko nie ma ochoty na mięsko to mu nie dam, a jeśli nie ma ochoty na warzywka też mu ich nie będę na siłę wciskać. Niestety dieta dziecka mojej bratowej wegetarianki, która no niestety popełniła błąd i sama zadecydowała, że jej córka także ma spożywać to co ona, ma być wegetarianem, doprowadziła to powaznych powikłań w jej ogólnym rozwoju. Po 3 latach męczarni, to dziecko w końcu odżyło i tak naprawdę poznało prawie wszystkie smaki jakich mu wcześniej odmawiano. Na chilę obecną moja bratanica je wszystko na to na co ma ochotę i w przeciwieństwie do swojej mamy nie jest wegaetarianką, co nie utrudnia im w jakiś sposób życia. Poza tym każdy psycholog nam powie, że podstawowym błędem ludzi-nie tylko wegetarian, jaki popełniają to narzucanie dzieciom swoich upodobań nie tylko żywieniowych, ale i innych. Dlatego będąc matką, uważam za głupotę zmuszanie dziecka do jedzenia tego co my jadamy, skoro jesteś wegetarinem i od urodzenia starasz się aby twoje dziecko nie jadało produktów pochodzenia zwierzęcego to jesteś złym rodzicem, bo dziecko musi dostarczać organizmowi tego czego w danym momencie potrzebuje...Jeśli moja córka w przyszłości powie mi, ze nie chce już jeść mięsa, z pewnością nie będę jej tego zabraniać. Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wegetarianizm to trucizna dla niemowlaka!!!!